Recenze: Absolutně všechno, co potřebujete vědět MARVEL

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Kulturní a literární tipy

Kniha Marvel představuje přesně to, co musíte vědět o komiksovém zázraku pod značkou MARVEL. Je určena všem fanouškům fantasy příběhů plných napětí, dobrodružství i překvapivých zvratů. Je tím místem, kde se vaše fantazie rozbíhá na plné obrátky a srdce buší nedočkavým napětím, co se asi stane. Vyšlo v nakladatelství CPress.

Tato kniha je plná zajímavých faktů, ale také v ní najdete pravdivé příběhy a  informaceo vašich oblíbených hrdinech ze světa Marvelu. U nás teda vedou  hlavně Avengers a všichni hrdinové, kteří se v této sérii filmů objevili.

Kniha je rozdělená na několik kapitol. Kapitoly jsou zase rozdělené podle témat, kterým se jednotlivé úseky věnují. Hned úvodní kapitola je věnovaná hlavním postavám a jde asi o nejobsáhlejší kapitolu celé knihy. Najdete z v ní všechny své superhrdiny. Je zde i dost postav, které jsem vůbec neznala a nic o nich nevěděla. U každého superhrdiny najdete stručně popsané fakta jako jméno, schopnosti, slabé/silné stránky, hlavní nepřátelé a další zajímavé informace.

K superhrdinům patří také superpadouši a souboje mezi nimi. Čemuž se věnují další podtémata první kapitoly.

Třetí kapitola seznamuje s místy, kde superhrdiny i superpadouchy potkáte.

Další kapitola se věnuje týmům. V nich hlavně dominují naší doma oblíbení Avengers, ale samozdřejmě zde najdete i další týmy jako jsou  X-Meni, Strážci Galaxie, nebo Fantastická čtyřka. A mezi padoušské týmy patří jistě známý S.H.I.E.L.D.

Zajímavou kapitolou je věda a magie. Jak to je s Thorovým kladivem, štítem Kapitána Ameriky nebo Kameny nekonečna?

Poslední kapitola nabízí hlavní události a války, které změnily svět a alternativní světy.

I s dcerou jsme fanoušci Marvelu. Hlavně již zmíněných Avengers. A myslím, že jsme shlédly všechno kolem Avengers (také Strážci galaxie, Černý panter…. atd). V knize jsem našela řadu zajímavých informací, ale rozhodně jsem knihu nečetla od začátku do konce, spíše jsem přeskakovala na to, co mě zaujalo.

Kniha nabízí velké množství barevných ilustrací. Vlastně to vypadá podobně jako jeden obrovský komiks. Nehledejte ale v knize klasický souvisle psaný text, ale spíše krátké úryvky. Což rozhodně knize na plusech neubírá. Spíše naopak. Knihou můžete listovat a zastavit se u toho, co vás zrovna zaujme. Animované ilustrace zde převažují nad textem a jsou velice pěkné.

Kniha Marvel – Absolutně všechno, co potřebujete vědět nabízí spoustu zajímavých informací o všem co byste chtěli vědět. Je kvalitně zpracovaná, má cca 240 stran a určitě jí po jednom shlédnutí neodložíte do knihovničky. Budete se k ní rádi vracet a vstřebávat další a další informace.

Marvel: Absolutně všechno, co potřebujete vědět

Kolektiv autorů

Počet stran: 240

Vydalo nakladatelství CPress v srpnu 2019.

Knihu si můžete objednat na www.albatrosmedia.cz.

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

V jakých lázních vám zajistí hlídání pro děti?

Touží vaše srdce po lázních, ale říkáte si, že děti jsou pořád ještě malé, tak vám nezbývá než o

Čtu dál →

Dětský svět v zahradě? Vsaďte na bunkr, hmyzí hotel nebo malé hřiště

Hledáte recept, jak děti vylákat na zahradu, aby se vydováděly na čerstvém vzduchu a měly jste je přitom na

Čtu dál →

Půjčku vyřídíte pomocí textové zprávy na mobilním telefonu

SMS půjčka je jeden z finančních produktů, který vám dokáže vyřešit nepříjemnou situaci s financemi. Pokud máte nečekané finanční

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist