Tip na výlet: Film Legends Museum Poděbrady

Rubrika: Z našich cest

Nastupující krásné počasí láká k výletům. Přicházím s tipem, který je ideální jak pro horší počasí, tak pro to krásné. Naše kroky tentokrát vedly do lázeňského města Poděbrady. Procházka kolem Labe, parník, park, zmrzlina… V Poděbradech na náměstí se nachází také Film Legends Museum, které bylo naším cílem.

Film Legends Museum

Jedinečný prokt svého druhu v Evropě vás zve do světa filmových postav, figurek a replik. Jejich věrná podoba vás uchvátí. Některé jsou roztomilé, jiné naopak trochu děsivé. Jedná se o soukromou sbírku, o níž se majitelé rozhodli podělit i s ostatními. Sbírka čítá přes 1000 různých exponátů – různé velikosti, různé žánry a jejím úkolem je dělat radost. Nyní tedy nejen jejím majitelům, ale i nám ostatním. Svým rozsahem se sbírka v letošním roce zařadila mezi TOP 3 na světě.

Výlet je vhodný pro celou rodinu, protože každý si zde najde něco pro sebe. Pro naše nejmenší jsou zde figurky jako Nemo, Sněhurka a sedm Trpaslíků, Medvídek Pú. Pro ty starší pak Olaf, Elsa, Anna. V těsném závěsu je Spiderman, Kapitán Amerika, Hulk, Gremlins, Terminátor a mnoho mnoho dalších. Na své si zde přijde opravdu každý.

My jsme se rozhodli pro návštěvu o víkendu, kdy je zde i doprovodný program. Mezi návštěvníky se pohybují filmové nebo pohádkové postavičky a vy se s nimi můžete vyfotit. Měli jsme štěstí a potkali Olafa nebo princeznu Elsu. Kluci se nebáli, ale dcerka měla z Olafa opravdu velký respekt, byť pohádku má ráda.

Repliky postav jsou různě veliké od nejmenších až po ty v životní velikosti. Jsou propracovány do nejmenších detailů, takže na první pohled poznáte, o koho jde. A když zrovna tuto postavu neznáte? Nebojte, každá má svůj popisek. Určitě je vám jasné, že se na postavičky ani sklo vitrínek, kde jsou uloženy ty menší repliky, nesmí sahat.

Součástí muzea je i malý dětský koutek, kde si děti mohou pohrát nebo něco namalovat, toalety (za ně velký plus), drobné občerstvení a také obchod se suvenýry.

Zaujala nás také televizní obrazovka, kde běželo video z výroby jednotlivých replik. Vše jejich tvůrcům patří náš velký obdiv, protože je to piplačka a výsledek je naprosto úžasný a věrný.

Pokud tedy jste milovníkem pohádek, filmů a komiksů – Film Legends Museum je pro vás tou správnou volbou. Děti do 15 let sem smí ale pouze v doprovodu dospělé osoby.

Film Legends Muzeum Poděbrady

Jiřího nám. 36, Poděbrady

Otevírací doba:

Po, Út, St, Čt, Ne 9-18 hod

Pá, So – 9-19 hod.

Vstupné se drobně liší ve všední dny a o víkendech a svátcích. 

Vstupné o víkendu, státních svátcích a prázdninách:

Dospělí 220,-Kč

Studenti 170,-Kč

Děti 3-15 let 140,-Kč

Děti do 3 let zdarma

Rodinné vstupné 2+2 – 660,-Kč

Film Legends Museum má nyní už 2 pobočky. Jedna je v Poděbradech a nově také v Praze. Každá by měla být jiná. Naše cesta vedla do té v Poděbradech a byli jsme nadšení. Do pražské pobočky se také chystáme – o zážitky a rozdíly se s vámi určitě podělíme.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist