Na Sněžku 3x za hodinu

Rubrika: Z našich cest

Už delší dobu jsme v hledáčku měli Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. Leží v polském městě Kowary nedaleko státní hranice, cca 35 km od Janských Lázní. Chtěli jsme výlet s něčím spojit, aby si ho řádně užila i naše šestiletá dcera, které by zákaz osahávání exponátů asi úplně nestačil. O výletě nakonec rozhodlo to, že hned vedle parku miniatur vznikl dětský zábavný park.

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska

Miniatury nás velmi příjemně překvapily. Přestože se nejedná o věhlasné světové památky, ale „pouze“ stavby z oblasti Dolního Slezska, je celý areál opravdu do nejmenšího detailu propracován a exponáty vypadají udržovaně.

Některé stavby jsme již měli tu čest navštívit – např. bazilika Krzeszow, zámky Moszna nebo Ksiaž, Vrchlabí či Jilemnice. Jiné stavby jsme brali vyloženě jako tip k dalším výletům.

Ani dcerka nebyla zklamaná, okukovala přehradu z Karpacze s živými rybičkami a dlouho jsme ji nemohli dostat od kolejového okruhu, na kterém se prohání obrněný nacistický „zlatý vlak“.

Dokonce jsme si zde mohli připadat jako opravdoví sportovci a horalové! Protože jsme během jediné hodiny vystoupali na vrchol Sněžky hned třikrát!

Palacowa bawialnia

Když jsme se nabažili památek, vlezli jsme do protějšího parku s názvem Palacowa bawialnia. Jedná se většinou o nafukovací atrakce – lezecká stěna, skákací hrad, menší hrad naplněný oblíbenými plastovými kuličkami, housenka, které vlezete do útrob, nebo dvě skluzavky. Mezi nimi je umístěno několik obřích nafouknutých koulí a dítě trénuje svou obratnost skokem z jedné na druhou.

Pokud je teplo a slunečno, v obležení je bazén s lodičkami na ruční pohon či obří vodní skluzavka, na které se jezdí na nafukovacích raftech. Na tuto atrakci ale ještě Michalka musí 2 roky počkat, je dovolená až od 8 let.

Nejvíc času se Michalka rozhodla strávit s drakem, jemuž děti lezou přímo do chřtánu, přitahují se za obrovské zuby, a poté, co je obluda spolkne, projdou jeho zažívacím ústrojím a vzadu vyjedou po skluzavce.

Samozřejmostí je pískoviště s bábovičkami a hračkami a několik odrážedel, což Michalka také musela vyzkoušet.

Návštěvu obou parků mohu opravdu doporučit, všude je možnost občerstvení. Pobyt v areálech je omezen pouze otevírací dobou: miniatury celoročně, „zámková bavírna“ od června do října denně od 9 do 18 hodin. Protože se nepočítá, že by také dospělí poskakovali po nafukovacích hradech, vstupné platí pouze děti.

Den u našich sousedů jsme si opravdu užili a všichni si dokážeme představit, že se tamtéž opět někdy vrátíme.

Napsal/a: Milhauzice

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist