Na Sněžku 3x za hodinu

Rubrika: Z našich cest

Už delší dobu jsme v hledáčku měli Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. Leží v polském městě Kowary nedaleko státní hranice, cca 35 km od Janských Lázní. Chtěli jsme výlet s něčím spojit, aby si ho řádně užila i naše šestiletá dcera, které by zákaz osahávání exponátů asi úplně nestačil. O výletě nakonec rozhodlo to, že hned vedle parku miniatur vznikl dětský zábavný park.

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska

Miniatury nás velmi příjemně překvapily. Přestože se nejedná o věhlasné světové památky, ale „pouze“ stavby z oblasti Dolního Slezska, je celý areál opravdu do nejmenšího detailu propracován a exponáty vypadají udržovaně.

Některé stavby jsme již měli tu čest navštívit – např. bazilika Krzeszow, zámky Moszna nebo Ksiaž, Vrchlabí či Jilemnice. Jiné stavby jsme brali vyloženě jako tip k dalším výletům.

Ani dcerka nebyla zklamaná, okukovala přehradu z Karpacze s živými rybičkami a dlouho jsme ji nemohli dostat od kolejového okruhu, na kterém se prohání obrněný nacistický „zlatý vlak“.

Dokonce jsme si zde mohli připadat jako opravdoví sportovci a horalové! Protože jsme během jediné hodiny vystoupali na vrchol Sněžky hned třikrát!

Palacowa bawialnia

Když jsme se nabažili památek, vlezli jsme do protějšího parku s názvem Palacowa bawialnia. Jedná se většinou o nafukovací atrakce – lezecká stěna, skákací hrad, menší hrad naplněný oblíbenými plastovými kuličkami, housenka, které vlezete do útrob, nebo dvě skluzavky. Mezi nimi je umístěno několik obřích nafouknutých koulí a dítě trénuje svou obratnost skokem z jedné na druhou.

Pokud je teplo a slunečno, v obležení je bazén s lodičkami na ruční pohon či obří vodní skluzavka, na které se jezdí na nafukovacích raftech. Na tuto atrakci ale ještě Michalka musí 2 roky počkat, je dovolená až od 8 let.

Nejvíc času se Michalka rozhodla strávit s drakem, jemuž děti lezou přímo do chřtánu, přitahují se za obrovské zuby, a poté, co je obluda spolkne, projdou jeho zažívacím ústrojím a vzadu vyjedou po skluzavce.

Samozřejmostí je pískoviště s bábovičkami a hračkami a několik odrážedel, což Michalka také musela vyzkoušet.

Návštěvu obou parků mohu opravdu doporučit, všude je možnost občerstvení. Pobyt v areálech je omezen pouze otevírací dobou: miniatury celoročně, „zámková bavírna“ od června do října denně od 9 do 18 hodin. Protože se nepočítá, že by také dospělí poskakovali po nafukovacích hradech, vstupné platí pouze děti.

Den u našich sousedů jsme si opravdu užili a všichni si dokážeme představit, že se tamtéž opět někdy vrátíme.

Napsal/a: Milhauzice

Toto taky stojí za přečtení!

V jakých lázních vám zajistí hlídání pro děti?

Touží vaše srdce po lázních, ale říkáte si, že děti jsou pořád ještě malé, tak vám nezbývá než o

Čtu dál →

Dětský svět v zahradě? Vsaďte na bunkr, hmyzí hotel nebo malé hřiště

Hledáte recept, jak děti vylákat na zahradu, aby se vydováděly na čerstvém vzduchu a měly jste je přitom na

Čtu dál →

Půjčku vyřídíte pomocí textové zprávy na mobilním telefonu

SMS půjčka je jeden z finančních produktů, který vám dokáže vyřešit nepříjemnou situaci s financemi. Pokud máte nečekané finanční

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist