Na Sněžku 3x za hodinu

Rubrika: Z našich cest

Už delší dobu jsme v hledáčku měli Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. Leží v polském městě Kowary nedaleko státní hranice, cca 35 km od Janských Lázní. Chtěli jsme výlet s něčím spojit, aby si ho řádně užila i naše šestiletá dcera, které by zákaz osahávání exponátů asi úplně nestačil. O výletě nakonec rozhodlo to, že hned vedle parku miniatur vznikl dětský zábavný park.

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska

Miniatury nás velmi příjemně překvapily. Přestože se nejedná o věhlasné světové památky, ale „pouze“ stavby z oblasti Dolního Slezska, je celý areál opravdu do nejmenšího detailu propracován a exponáty vypadají udržovaně.

Některé stavby jsme již měli tu čest navštívit – např. bazilika Krzeszow, zámky Moszna nebo Ksiaž, Vrchlabí či Jilemnice. Jiné stavby jsme brali vyloženě jako tip k dalším výletům.

Ani dcerka nebyla zklamaná, okukovala přehradu z Karpacze s živými rybičkami a dlouho jsme ji nemohli dostat od kolejového okruhu, na kterém se prohání obrněný nacistický „zlatý vlak“.

Dokonce jsme si zde mohli připadat jako opravdoví sportovci a horalové! Protože jsme během jediné hodiny vystoupali na vrchol Sněžky hned třikrát!

Palacowa bawialnia

Když jsme se nabažili památek, vlezli jsme do protějšího parku s názvem Palacowa bawialnia. Jedná se většinou o nafukovací atrakce – lezecká stěna, skákací hrad, menší hrad naplněný oblíbenými plastovými kuličkami, housenka, které vlezete do útrob, nebo dvě skluzavky. Mezi nimi je umístěno několik obřích nafouknutých koulí a dítě trénuje svou obratnost skokem z jedné na druhou.

Pokud je teplo a slunečno, v obležení je bazén s lodičkami na ruční pohon či obří vodní skluzavka, na které se jezdí na nafukovacích raftech. Na tuto atrakci ale ještě Michalka musí 2 roky počkat, je dovolená až od 8 let.

Nejvíc času se Michalka rozhodla strávit s drakem, jemuž děti lezou přímo do chřtánu, přitahují se za obrovské zuby, a poté, co je obluda spolkne, projdou jeho zažívacím ústrojím a vzadu vyjedou po skluzavce.

Samozřejmostí je pískoviště s bábovičkami a hračkami a několik odrážedel, což Michalka také musela vyzkoušet.

Návštěvu obou parků mohu opravdu doporučit, všude je možnost občerstvení. Pobyt v areálech je omezen pouze otevírací dobou: miniatury celoročně, „zámková bavírna“ od června do října denně od 9 do 18 hodin. Protože se nepočítá, že by také dospělí poskakovali po nafukovacích hradech, vstupné platí pouze děti.

Den u našich sousedů jsme si opravdu užili a všichni si dokážeme představit, že se tamtéž opět někdy vrátíme.

Napsal/a: Milhauzice

Toto taky stojí za přečtení!

Držte si klobouky, do kin přichází Toy Story 4!

Přiznejte se. Kdo se už nemohl dočkat dalšího pokračování Příběhu hraček? Tak pro vás máme dobrou zprávu. Právě dnes

Čtu dál →

Nejčastější chyby, kterých se lidé dopouštějí během Keto diety

Keto dieta je systém stravování, který je založen na nízké konzumaci sacharidů. Stejně jako ostatní stravovací směry, je třeba

Čtu dál →

[Soutěž] Správná pětka na ostrově pokladů

Prázdniny se za chviličku přehoupnou do své druhé poloviny a my pro vás máme pár tipů, jak si zpříjemnit

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist