Recenze: Škola základ malérů

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Kulturní a literární tipy

Škola základ malérů je 70 stránková knížka, psaná ne úplně malinkým, ale ne úplně velikým písmem. „Takže není  pro mrňata, jak  David hned poznamenal. Je vhodná pro děti od devíti let, určitě zaujmou  ilustrace paní ilustrátorky Kristýny Plíhalové, která hned na pevný přebal knihy vyobrazila jednoho „superskejťáka“, jak ilustraci okomentoval náš Marek. Knížku pro děti napsala paní spisovatelka Věra Hudáčková Barochová a vydalo ji nakladatelství Albatros.

Jak už název napovídá, knížka se odehrává většinou ve škole, ale také mimo ní. Hlavním hrdinou je kluk Jáchym, který má rád sport. „Jako já“ viděl se v Jáchymovi hned David.  A se školou i mimo ní „bojuje“, jak nejlépe umí.

„Prostě se snaží, ale sem tam zapomíná a sem tam má nějaký průšvih. „Tak to je zase trochu jako já“ doplňoval  bráchu Marek.  Je to prostě fajn kluk, jak to po přečtění knížky viděl Marek a nejen on, ale i další postavy příběhu jako tělocvikář Lukáš, Jáchymův kamarád Marek a nakonec samozřejmě i maminka.

„Ale přece jenom je i maličko sígr, když má třídní důtku“ jak to viděl zase David a paní učitelka Karpíšková.  Je to prostě o úhlu pohledu, jak sám Jáchym na závěr tohoto příběhu zhodnotil. Nikdo není jen zlý a jen hodný. Člověk může být zároveň fajn člověk nebo pořádnej sígr – záleží na tom, kdo se na něj dívá. A za to se naši kluci i já podepisujeme a  knížku nejen školákům určitě doporučujeme.

Škola základ malérů

Autorka: Věra Hudáčková Barochová

Ilustrátorka: Kristýna Plíhalová

Počet stran: 72

Pro čtenáře od 9 let.

Vydalo nakladatelství Albatros v září 2018.

Knihu si můžete objednat na www.albatrosmedia.cz.

Napsal/a: Gabulka73

Toto taky stojí za přečtení!

Recenze: Křeček v utajení

Dětskou knížku od paní Zuzany Pospíšilové Křeček v utajení vydanou nakladatelstvím Grada jsem otevřela spíše z profesionální zvědavosti. Můj malý roční

Čtu dál →

Bezpečnost dětí na kole – bez přilby a brýlí dítě na kolo nepatří

Nastupující jarní počasí stále víc láká k vyjížďkám na jízdním kole, koloběžce nebo kolečkových bruslích. Tyto tři aktivity mají jedno

Čtu dál →

[Soutěž] audiokniha Kouzelníci z pradávna

Přijměte pozvání do doby, kdy byla magie skutečná. A rovnou si můžete zasoutěžit o 3 audioknihy ve formátu mp3

Čtu dál →
Sdílet
Sdílet
TOPlist