Dobrodružná výprava do Legolandu

Rubrika: Z našich cest

Začátkem prázdnin roku 2012 jsme se s manželkou rozhodli, že naši dvouletou dcerku vezmeme na výlet do německého Legolandu. Beatka LEGO přímo milovala a v té době se snad ani o jiné hračky nezajímala, přes kostičky poházené všude po zemi nebylo pomalu kam šlápnout. A naše dítě? To si z nich vesele stavělo od rána do večera. Návštěva Legolandu se tedy zdála být skvělým nápadem na rodinný výlet.

Lístky jsem zaplatil předem přes internet a vytisknul doma na tiskárně. Manželka nasmažila řízky, nachystala svačiny spolu s pitím  a druhý den brzy ráno jsme vyjeli. Před odjezdem jsem si v duchu liboval, jak se nám krásně pojede. Celá cesta totiž měla být pouze po dálnici. Co však čert nechtěl, hned doma jsem do navigace zadal špatnou adresu, místo Günzburgu Augsburk.

Přibližně v půlce cesty na německé straně nás navigace svedla z dálnice do polních cestiček. Už v tuhle chvíli mi mělo být jasné, že není něco v pořádku, a měl jsem si překontrolovat mnou udaný směr jízdy. Bohužel jsem tak neučinil a my se ocitli v „Augsburku“, kde jsme se marně snažili najít nějaký poutač hlásající směr LEGOLAND. Ovšem nikde nic! Vypnul jsem navigaci a dál jsme bloumali městem.

Najednou mi z ničeho nic zazvonil telefon a já ho automaticky zvedl. Na druhé straně byl  operátor a sháněl mojí ženu. Telefon jsem ihned předal a v tu samou chvíli se za námi rozezněla siréna. Strnul jsem. Ve zpětném zrcátku jsem spatřil německou policii signalizující, abych okamžitě zastavil.

Zajel jsem tedy k okraji vozovky a čekal v autě, dokud strážník nepřistoupil k mému okénku. Pokynul mi, abych vystoupil z auta. Nekladl jsem žádný odpor a uposlechl raději jeho výzvu.  Strážník na mě spustil něco německy, načež jsem mu pomalu rukama a nohama naznačil, že mu moc nerozumím. Zeptal se tedy, zda umím anglicky. Odpověděl jsem, že jen trošičku, a tak začal vysvětlovat anglicky.

Z toho, co jsem pochopil, jsem se dopustil přestupku „telefonování za jízdy“. Namítl jsem, že jsem telefon pouze zvedl a ihned předal manželce, že jsem skoro vůbec nevolal.

Strážník mě ale hned vyvedl z omylu. Je úplně jedno, jak dlouho jsem telefon měl u ucha, důležité prý je, že jsem ho u toho ucha měl, byť jen třeba jednu sekundu. A navíc po mně požadoval zaplacení „nemalé“ pokuty.

Vytáhl jsem z kapsy svojí peněženku se slovy: „No money.“ A na potvrzení pravdivosti mých slov jsem mu ukázal její prázdný obsah.

Strážník: „Kam jedete?“
„Do Legolandu.“
„A za co si koupíte lístky?“
Pousmál jsem se nad jeho hloupou otázkou a ukázal mu vytištěné lístky.
„A co jídlo a pití?“
Pro změnu jsem otevřel kufr a vyndal obrovskou tašku, jejíž nitro bylo nacpané až po okraj řízky, svačinami a pitím.

Strážník se však nehodlal pokuty vzdát a pro změnu si vyžádal naše doklady a doklady od auta. Zeptal se mne: „Máte kartu do automatu?“
Řekl jsem, že ano.
„Ok. Pojeďte za námi a peníze si vyzvednete v bance.“

Nezbývalo tedy než jet, neboť si naše doklady nechali u sebe jako pojistku.

Strážníci nastoupili do auta a zapnuli majáček. Předjeli nás a rukou pokynuli, ať je následujeme. Přilepili jsme se na jejich zadek a spolu s jejich doprovodem dojeli pro peníze do banky, a poté i přímo na německou policejní stanici. Manželka s dcerou zůstaly v autě na policejním parkovišti a já? Já byl strážníky odveden do policejní budovy. Zavedli mě do prázdné, obrovské místnosti. Zde byl umístěn velký stůl spolu se třemi židlemi. Všichni jsme se posadili a začal půlhodinový výslech. Připadal jsem si jak největší zločinec pod sluncem. Pálili po mně jednu otázku za otázkou, a já odpovídal a odpovídal s nadějí, že užuž bude brzy konec.

Jak se jmenujete?
Odkud jste?
Kde pracujete?
To je vaše manželka?
A to je vaše dítě?
To je vaše auto?
Proč jste přijeli do Německa?
Jak dlouho se v Německu zdržíte?
Atd.

Když byly zodpovězeny všechny otázky, sepsali se mnou protokol, který jsem po zaplacení pokuty podepsal. Nakonec mi byly vráceny všechny doklady a já byl propuštěn zpět ke svojí rodině. Jeden ze strážníků byl tak hodný a navedl mě zpět na dálnici a my lehčí o dva tisíce konečně razili směr vytoužený „Legoland“, kam jsme přeci jenom ještě v ten den dorazili.

A Beatka? Ta byla z návštěvy Legolandu naprosto unešená, užívala si všemožné atrakce a kdyby mohla, tak by tam i snad spala, ale o tom až zas někdy jindy…

legoland5legoland6

legoland1legoland3

Tento článek byl zařazen do soutěže o Příspěvek února 2015, nezapomeňte proto prosím po přečtení na hvězdičkové hodnocení ;-).

Napsal/a: Budulinek

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (8 vyjádření)

 • Pěkný článek.Do Legolandu se taky chystáme.

 • Rezeda

  Jo jo, taky se nám stalo v Německu, že s námi jela policie k bankomatu 🙂 a dostali jsme pokutu za špatné parkování, protože jsme si popletli německy „od“ a „do“ :-), ale nebyli tak přísní a ani to nebylo zas tolik, ani už nevím přesně, kolik to bylo. A jednou mě stavěla policie v Německu, když jsem jela pro manžela a děti, co tam byli na vodě, s tím, že mám špinavé auto a mám si ho dát HNED umýt, jinak je za to pokuta. 🙂 Bylo trochu od bláta, to se u řeky stává, když se nakládá loď, ale zas tak hrozné to nebylo a vůbec jsem netušila, že se dá pokutovat za neumyté auto. :)Hlavně že váš výlet nakonec dobře dopadl!

 • meggi41

  …jinde neco neprojde …pardon 😉

 • meggi41

  Teda,napinave,ale dopadlo to dobre 😉
  „Volne ruce“jsou super a vzdy by mela byt v aute,normalka 😉

  Jinak,souhlas,ze za volant nepatri mobil,ale v tomto pripade to byl pech,jinak je videt,ze ji de kdeconeprojde,coz je v poradku,na druhe strane se musim smat,protoze drive jsme vicex jeli do Cr autem a to je cca 6-8hodinova ,silena cesta i prez nemecko a co vyvadeji nemecti ridici,to je des,az hazard a frajerina a tak by si nemecka policie mela zamest prvne pred vlastnim prahem 😉

  Fotky krasne a hlavne jste v poradku,a mala nadsena 😉 jinak ten vyslech,musela jsem se 2xpodivat,v jakem ze to bylo roce,pripadalo mi to az moc,jako za „totace“,ty otazky ! 😉

 • danasi

  Děkujeme, za článek. Jsem ráda, že se náš tatínek na mat. dovolené osmělil a napsal pár řádků.
  K telefonu chci dodat, první co jsem požadovala do auta je handsfree. Jsou zde připojeny okamčitě telefony, které se nachází v autě po nastartování (a které to povolí přístroji). Je to opravdu velice praktické, nepřekáží to v řízení a můžete tlachat třeba celou dobu jízdy.
  A o policejních kontrolách by mohl můj manžel řidič s povolání vyprávět hodiny. Jelikož jezdí po celé EU ví o tom své.

  Důležitý byl tedy výsledek – překrásný výlet, na kterém se jen trochu usadil nepříjemný mráček.

 • Marinada

  Dík za hezký článek a zajímavé fotky. Byla to smůla..myslím teda hlavně to zadání špatné adresy. (V práci jsem navigaci před lety dostala, ale hned jsem jí poslala dál, měla jsem totiž dost podobné zážitky – zlatá mapa 🙂 )
  Jinak teda závidím Němcům jejich policajty, ale zažít to na vlastní kůži bych nechtěla 😀

 • tak to má být, za volant telefon nepatří, ale spousta řidičů na to kašle, každý den jich na silnici potkám několik

 • Králíček4

  velká smůla,ale hlavně že to nakonec dobře dopadlo a Legoland jste si užili

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist