Jaké voskovky vybrat pro děti?

Rubrika: Testováno na VD

Vybrat voskovky do školy na výtvarnou výchovu nemusí vůbec jednoduché. Hlavní roli hraje nepochybně kvalita a cena. Ulehčením může být test voskovek!

Internetový obchod Activáček.cz, který je i partnerem projektu Předškolákem s VD, provedl v roce 2012 test voskovek, který ukázal zajímavá zjištění. Po čase test zopakoval. A jaké jsou výsledky letošního lednového testu?

Co se testovalo?

Do testu bylo zahrnuto 7 různých značek voskovek ve stejné cenové kategorii – Carioca, Colorino kids, Coolty, Hannah Montana, Koh-i-noor, Starpak Football a Wiki. Zkoumání probíhalo v několika parametrech a hodnocení vždy na pětistupňové škále.

Jak se testovalo?

  • Jas a krytí – toto testování probíhalo ve třech fázích. V první jsme kreslili jednoduchý obrázek, kde jsme zkoušeli obrys, výplň a zvýraznění barvy. Podruhé jsme kreslili duhu, kde jsme porovnávali větší množství barev od jedné značky. V třetí části jsme tmavě modrou voskovku zbavili papírového obalu a prováděli kreslení naplocho. Výsledky testu jsou vidět na obrázcích.
  • Nelámavost – zkoušeli jsme nejprve vyvíjet silný tlak na voskovku při kreslení a poté jsme každou voskovku pouštěli na dřevěnou desku stolu z výšky zhruba 1,5 m.
  • Práce s voskovkou – zjišťovali jsme, jak se voskovka dobře drží, jak hodně je potřeba při kreslení na voskovku tlačit, zda tvoří žmolky, rozmazává se, špiní. Součástí tohoto testu bylo i zkoumání povrchu nakresleného obrázku, je-li voskový nebo ne.
  • Ořezávání – testovali jsme, jestli se voskovka vejde do běžného ořezávátka a jak snadno lze ořezat.

voskovky_test1voskovky_test2

A zde jsou testované voskovky:

test3

Jak to dopadlo?

Výsledky testu jsou skutečně zajímavé.  Na chvostu testu se umístily voskovky, s kterými není kreslení radost, ale pořádná dřina. Voskovky jsou totiž hodně tvrdé, při kreslení je nutno vyvíjet velkou sílu, a přesto nejsou barvy nikterak intenzivní, navíc zanechávají žmolky.

Activáček označil dokonce jedna voskovky jako „Náš tip„. Bez tlačení se s nimi dá skvěle kreslit!

Výsledky testu, kde najdete kompletní zhodnocení, si prohlédněte na blogu Activáčka zde:

Školní svět – Jaké voskovky vybrat do školy?

logo

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist