Děda Praděda z Jiříkova

Rubrika: Z našich cest

A kdo že je ten děda Praděda? Při naší okružní jízdě po Jeseníkách jsme z Rešovských vodopádů zajeli do vesničky s krásným názvem, a to do Jiříkova a tam na nás čekal.

Ano, jedná se o galerii, které je hlavní dominantou “vládce Jeseníků” Děda Praděda. Je to největší socha, s výškou 10,4 metrů a váhou 15 tun. Galerie se rozkládá na rozloze čtyř hektarů. Ale dřevěných skvostů zde najdete asi 250 plastik zvířat a hlavně betlém v životní velikosti. A třetí unikát je dřevěný obraz Děda Praděda a jeho říše, měří 2,2 m x 5,5 m.Tyto tři dominanty najdete i v české Guinessově knize rekordů.

20150722_143052 20150722_143558 20150722_144531 IMG_1751

Ale nenajdete zde jen tyto tři věci, ale je toho zde moc a moc k vidění. Dominika například zaujala mluvící socha, která po stisknutí tlačítka v příslušném jazyce začne o galerii vyprávět. A to mu to dokonce nestačilo jen v českém jazyce.
Uvidíte zde i peklo a v něm čerty co hrají karty, naštěstí neměli kvarteto, to by se k nim Domča klidně přidal. Po prohlídce zastřešené části, kde jsme si prohlédli betlémy, různé zvířata, slony, koně, draky, ani se to nedá vyjmenovat jsme šli do venkovní části. Tam najdeme zase jiná zvířátka, kolotoče jak pro děti, tak i pro dospělé. Ze dřevěné vyhlídky je vidět na oboru daňků, ale my měli díky horku smůlu a neviděli jsme je. Mají zde i krásné aboretum s různými rostlinami a i rybníček se najde.

20150722_14443520150722_14444420150722_144745IMG_1815

Pokud venku prší, nevadí, celou galerii projdete suchou nohou, je totiž celá pod střechou. Dokonce si zde můžete posedět a občerstvit se v bufetu. A vstupné není nijak závratné, 60 Kč zaplatí dospělí, děti jen 40 Kč a dokonce za stejnou cenu lze mít s sebou pejska na vodítku. Před galerií je docela prostorné parkoviště, takže i na vaše kovové miláčky zde myšleno. Nám se tam moc líbilo.


Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet i vy. Výherci si budou vybírat knihy z kategorie Tuzemští průvodci na stránkách nakladatelství CPRESS. Těšíme se na všechny vaše soutěžní příspěvky a přejeme šťastnou cestu a spoustu skvělých prázdninových zážitků vám i vašim dětem.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist