Jak jsme si poradili (neporadili) s pláčem miminka

Rubrika: Trocha nostalgie

Jistě nebudu první ani poslední, komu s příchodem miminka na svět spadly růžové brýle. Měla jsem nastudováno snad tisíc dobrých rad a zkušeností jak správně pečovat o miminko, jak si užívat tu úžasnou mateřskou dovolenou a přitom vypadat jako Brigitte Bardot. No jenže chyba lávky.


Narodila se mi krásná zdravá holčička, která ale skoro pořád plakala a já z toho byla úplně hotová. Nemohla jsem pochopit jak to, že právě u nás ty (zaručené) rady nefungují. Co dělám špatně?

Plakala v kočárku, v náručí, dokonce i v autosedačce. Myslela jsem, že to bude asi kolika, tak jsem vyzkoušela snad všechno možný (odříhnout, probiotické kapky, masáže, úprava jídelníčku apod.). Ve výsledku už jsem jedla snad jen staré pečivo a zapíjela to čajem pro kojící matky. Nebudu lhát, určitě to všechno dcerce pomohlo, ale vytoužený klid to nepřineslo.

img_3909 img_3907

Den ode dne jsem si říkala, že je to jen zkouška nervů. A že musím to slavné šestinedělí vydržet, i když momentálně prohrávám 10:0. A světe div se. Ono to ustalo. Den ode dne to bylo lepší a lepší a najednou i já měla to hodné spící miminko.

Dodnes nevím, co byla ta příčina, co jsem udělala jinak, ale myslím, že to byla ta slavná trpělivost, vydržet a nebát se výzev a i když prohrajete bitvu, tak to ještě neznamená prohrát celou válku. Pochopit, že prostě některá miminka pláčou a že je potřeba je chovat a dávat najevo svou lásku. Ten malý uzlíček vám tu trpělivost a lásku jednou mnohanásobně vrátí!

No a jak je to dnes? Narodila se mi druhá dcera, a co myslíte? No jasně, taky pláče! :o)
Tento příspěvek byl zařazen do Podzimní soutěže o poukázky v hodnotě 500 a 250 Kč, do které se do konce listopadu můžete zapojit i vy.

Napsal/a: Spulkin

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist