Jak jde vánoční čas

Rubrika: Tradice a zvyky (nejen) v naší rodině

Vánoce pro mě jsou, a vždycky byly, nejkrásnějším svátkem v roce. Už  proto, že se zastavím v tak uspěchané době, posedím s rodinou, připraví se mnoho dobrot  a rozdají dárky.

Jako dítě si vzpomínám, jak mí rodiče byli nervózní před Vánoci, maminka dělala vánoční úklid, pekla spoustu cukroví, smažila kapra a dělala bramborový salát. Všechno bylo načančané. Vánoční stromeček jsme se sestrou zdobily vždy 24. prosince.  Taťka nám pouze dal na stromek svíčky a my pokračovaly se zdobením baňkami. To nás strašně bavilo. Akorát, že každý rok se stalo, že svíčky nefungovaly, takže to musel tatínek nějak vyřešit.

Mne a sestru na Vánocích nejvíce bavily pohádky. Dívaly jsme se od rána do večera. A samozřejmě dárky.

A jak náš Štědrý den probíhal?

Maminka většinou měla na Štědrý den noční, tak jsme večeřeli už v 16 hodin. Pustili jsme koledy, zblajzli jsme hrachovku, kapra a salát, připili si, ať se za rok zase sejdeme, rozkrájeli jablíčko a hurá na dárky.

Postupem času, jak jsem rostla a dospěla, jsem zjistila, že mi dělá radost dárky dávat více než přijímat. Jako malé dítě jsem si říkala: „Co to je za blbost, raději dostávám!“, ale opravdu už to mám naopak.

Teď je mi 31, mám manžela a krásné 14-ti měsíční dítě a strašně se těším na Vánoce.  Loni má dcera byla jenom dvouměsíční  miminko, ale letos už bude cupitat kolem stromečku. To bude nádhera.

„Doufám, že mi letos Vánoce nadělí její sestřičku nebo brášku. To by byly asi nejkrásnější Vánoce pro mě.“

Tento příspěvek byl zařazen do soutěže Vánoční pisatelská soutěž. Stačí jen do 18. 12. 2011 včetně poslat svůj příběh do redakce a tím se zařadíte do soutěže o zajímavé ceny.

Napsal/a: blondes

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Lien

    moc milý článek, u nás to bylo podobné, taky přeju, ať se přání vyplní.

  • Blondes, děkuji za milý článek. Taky znám „štědrovečerní večeři“ spíše jako svačinu. Můj tatínek pracoval taky na směny…a musím říct, že mi to připadalo takový divný 🙂

    A jinak držím pěstičky, aby „pod tím stromečkem“ už byla s vámi i ta fazolka… s camprlíkem nebo i bez něj 🙂 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist