Jak budou vypadat Vánoce 2020 v naší rodině

Rubrika: Od srdce i od plic, Tradice a zvyky (nejen) v naší rodině

Budeme už o 8 let starší, maminka si posteskne: „Bože, to letí!“, malá Eminka už půjde do školky, budou jí v květnu 3 roky a našemu Eričkovi už 10 let. Dárky máme již nakoupeny, s předstihem, přes internet a hlavně bez žádných stresů.

Začínají brněnské Vánoční trhy a tak se vypravujeme na výlet. Tatínek ochutnává svoboďáček, maminka pokukuje ještě po nějakých drobnostech, které by se daly pořídit, třeba jen tak pro radost. Eriček je děsně otrávený, nejraději by se viděl u nějakého spolužáka na tréninku či nad nějakou encyklopedií. Eminka je unešená, všude to svítí, bliká, voní. Neví, kam dřív s rukama. Tam zatahá paní za šálu. Tu za tašku, pověšenou na vánočním stánku. Tam za vánoční výzdobu. Maminka Emu okřikne. Podívá se na Erička a je jí jasné, že pojedou za chvíli domů. Jediný, kdo je spokojený, je tatínek 🙂

Vánoční svátky se neúprosně blíží.  Maminka peče ještě nějaké vánoční cukroví, Eminka se snaží pomáhat mamince. Spíše ochutnává těsto a jako pekař je celá od mouky. Erik je v dětském pokoji a čte nějakou knihu z knihovny.

Už máme kapra ve vaně, nazdobený stromeček, vyvěšenou vánoční výzdobu a hrajeme rodinou hru. Moc se nasmějeme, protože Eminka kolem nás poletuje a vymýšlí samé lumpárny. Maminka i tatínek jsou spokojení, že všechno zvládli, nakoupili a teď už si jen a jen užívají vánoční atmosféry.

Na Štědrý den se vydáváme na procházku. Poté si tatínek hraje s dětmi a maminka připravuje kapra, salát má již z předchozího dne. Nachystá vše na stůl a zazvoní zvonečkem. Popřejeme si dobrou chuť. Emince se lesknou očička netrpělivostí. Eriček také, snad dostane to, po čem touží.  Po večeři pouštíme koledy, zpíváme a děti rozbalují dárky. Všichni jsou spokojení.

Druhý den jedeme navštívit babičku Jarku, babičku Zdeničku a dědu Jindru. Je to pohodové setkání, jen ty bolavá bříška, už aby ty svátky byly za námi.  Následující den odjíždíme za babičkou Martou, dědou Arnoštem směr Novohradské hory. Zde je nádherně, napadlo cca 30 čísel sněhu. Děcka řádí s dědou na zahradě, my s babičkou relaxujeme.
Následující dny jsou plné návštěv přátel, zimních radovánek a než se stačíme ohlédnout, je tu Silvestr.
Eminka zůstává u babičky a dědy, Erik už jede s námi za přáteli.

Oslava je plná legrace a už je tu půlnoc. Cinkají skleničky přejeme „Všechno nejlepší do Nového roku 2021“ 🙂

Příspěvek neprošel redakční úpravou.

Tento příspěvek byl zařazen do soutěže Vánoční pisatelská soutěž 2012, do které se můžete zapojit i vy. Stačí do 28. 12. 2012 včetně poslat svůj článek na suodal@vasedeti.cz a tím se zařadíte do soutěže o zajímavé ceny.

Napsal/a: lumik

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist