MVD: Pivatko, Housenka a dudlík

Rubrika: Rostou jako z vody

Věčné hledání. Tak právě tak nějak by se dalo charakterizovat naše soužití s dudlíkem. Můj život, tím myslím svého synka, má deset měsíců – no za chvíli mu bude jedenáct měsíců. Od miminka dudlíkuje.

Co mi ho odvezli do Brna na Jednotku Intenzivní Péče a já za ním mohla až po šesti dnech, tak jsem tam přijela a on měl v pusině dudlík. Každé miminko tam dostalo dudlík. Takový ten klasický, retro. Moje Housenka dostal žlutou kytičku, ještě s gumovou savičkou a ne silikonovou, jak je dnes moderní. Od té doby bez dudlíku nedá den, nebo spíš noc.

Ne, nezlobím se, že mu dali dudlík. I já jsem měla doma nějaké přichystané a navíc, malé dětské pusiny s obrovskými dudlíky jsou tááák roztomiloučké. Kolik jich má? Asi sedm! Já vlastně ani nevím, jen je neustále hledám a hledám. Záhadu ztrácení dudlíků bych přirovnala k pračce, která požírá vždy jen jednu ponožku z páru. Jeden se ztratil úplně a to ten nejhezčí a milovaný. Zelený svítící ve tmě. Venku to být nemohlo, protože na ven mám jeden dudlík na šňůrce s nápisem Filinka.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Stejně nechápu, že když jde spát, tak najdu sotva tři dudlíky. Jeden si strčí do pusiny a v každé ruce drží jeden. Když se mu nedaří usnout, tak ty dudlíky střídá tak dlouho, až si vybere ten, který se mu líbí nejvíc. Většinou zvítězí ten nejmenší, který měl od miminka doma. Stejně stále nechápu, kde jsou ty zbylé dudlíky… Mám celkem maličké bydlení, jen ložnici a kuchyň, postýlku kontroluju pořád a pod matračkami ani pod postýlkou nejsou.  Tak kde jsou? Pak se zničehonic objeví a Housenka zase střídá a střídá až najde ten pravý.

Zatím vůbec nepřemýšlím o tom, že bych mu dudlík sebrala. Je to přeci ještě miminko a do dvou let si myslím, že to vůbec nevadí mít dudlík. No možná dýl, možná kratší dobu, to ukáže čas. A jak mu pak vysvětlím, že na dudlík je už veliký? Třeba sousedka se synkem ho dali čertovi, aby ho odnesl do pekla; další kamarádka ho s dcerou poslali letícím balónkem do nebe… No ještě je na to čas, však já taky něco originálního určitě vymyslím.

Článek je součástí projektu strong>Mateřská s VD, jehož partnery jsou Gaga’s pleny a Tinky shops.
Gaga's pleny   Tinky shops

Napsal/a: Pivatko

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

 • pivatko

  děkuji endlisku

 • endlisek
  endlisek

  My hledáme ty ponožky spíš:-D Opravdu nám je pračka žere a taky skříň, věčně má Sofi každou jinou, protože nemůžu najít dvě stejný:-D Jinak Filípek je opravdu roztomilý. I když já, abych se přiznala dudlíky ráda nemám a jsem ráda, že je Sofi odmítá a nemá žádný. A tak hledám jiné věci. třeba hračky, které se nám taky pořád ztrácejí.

 • pivatko

  taky furt hledáte dudlíky?

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist