Opatrnost nade vše!

Rubrika: Od srdce i od plic

1156484_old_coupleNedá mi to, abych se s vámi nepodělila o včerejší zážitek. Teď už vím, proč je tolik reportáží o okradených důchodcích (a nejen o důchodcích). A také přemýšlím, jestli je mám, po včerejší zkušenosti, litovat…

Téměř každé pondělí chodíme s manželem a prckem plavat na aquadrom. Je to vždy od 17hod do 18 hod. Máme to asi čtvrt hodinky pomalou chůzí. Byli jsme asi v půli cesty, když jsem na zemi zahlédla občanku. Sebrala jsem ji s tím, že ji půjdu druhý den někam odevzdat. Ale pak mě napadlo podívat se na adresu. Dotyčný bydlel v místě, kde jsem občanku našla, takže jsme se rozhodli, že až půjdeme z plavání, hodíme mu ji do schránky.
Takže někdy kolem půl sedmé jsme našli dům i vchod, ale schránka tam nebyla. Zazvonila jsem tedy na zvonek a čekala, zda někdo vykoukne z okna. Nikdo nevykoukl, ale zazvonil bzučák. Otevřela jsem si a šla po schodech hledat příslušný byt. Našla jsem ho snadno. Ve druhém patře byly pootevřené dveře. Bylo mi blbé vlézt dovnitř, tak jsem ťukala. Ale nic se nedělo. TV puštěná na plné pecky a bylo slyšet kašlání. Tak jsem vlezla dovnitř, nakoukla do obýváku a tam seděla na rozestlané posteli asi 60-letá paní. Zavolala jsem na ni… a nic. Takže ještě jednou, hlasitěji. Paní se podívala a vstala. Dala jsem jí občanku, ona mi poděkovala a ptala se, kde jsem ji našla a že manžel je hroznej, že ji teď někde hledá a že myslela, že jde domů on. Jenže myslet je, jak víme h…o vědět. No a to je vše.
Nechápu, že je někdo takhle neopatrný. Pořád se mluví o tom, že máte dávat pozor, komu otevíráte dveře. A tahle paní se ani nepodívala, kdo zvoní a klidně mě pustila do bytu. Což o to, já přišla vrátit občanku. Ale klidně mohl zvonit nějaký zloděj, podvodník nebo dokonce vrahoun!!! Klidně jsem jí mohla vykrást předsíň, vrátit občanku a ona by si toho ani nevšimla… Hlavně, že viděla celý seriál nebo co zrovna běželo v televizi.
Tohle je ukázkový příklad toho, jak jsou lidé neopatrní. A když se jim pak něco zlého stane, tak brečí, jací jsou chudáci a my je všichni litujeme. Ale přitom je to jenom JEJICH vina!!! Souhlasíte se mnou?

Napsal/a: Sepy

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Sepy,já s tebou naprosto souhlasím,i když je mi velmi líto těch okradených babiček a dědečků,bezmocně plačících v TV novinách,vzlykajících,že přišli o nemalé životní úspory.
    Mně se stalo něco podobného asi před dvěmi lety,našla jsem na chodníku dopis,neotevřený,čistý,a protože byl z naší ulice,s kočárem jsem ušla asi 20 kroků a našla příslušný vchod.Panelák má 7 pater,vchod se nedal otevřít z venku,tak jsem našla jméno z dopisu na zvonku s tím,že zazvoním a požádám o otevření dveří a dopis vhodím do schránky.Ve zvonku se skutečně ozval pán,a po mém vysvětlení mi otevřel.Ale bydlel v přízemí,tudíž automaticky vylezl na chodbu.Bylo mu asi kolem 70.Vyšla jsem těch pár schodů,podala dopis a on mi děkoval,zval na kávu…Nešla jsem,ale napadlo mne,kolik takových lidí může důvěřivosti ostatních zneužít.Já jsem doma přes den taky sama se synem,ale zamykám dveře – aby hlavně neutekl,a taky proto,aby při zazvonění nebyl rychlejší a neotevřel dříve jak já.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist