Manžel a práce

Rubrika: Od srdce i od plic

1267108_man_madeVždy řeším, jak začít, a vždy si říkám – „Pěkně od začátku, ať v tom není zmatek!“. :o))

Takže hezky od začátku, manžel dělá ve fabrice, která se zabývá výrobou aut a s nimi jezdí i závody po celém světě :o)) (ano, kdo hádá Škoda a ještě líp Škoda Motorsport – má pravdu)…

Jenže se stalo něco, v co nikdo nevěřil, ať se jedná o zaměstnance nebo fanoušky… :o( – Škoda motorsport oficiálně končí a s ním i 50 externích pracovníků a 50 škodováků – a mezi nimi je i můj manžel, který šel do motorsportu rovnou ze školy (z učňáku) a byl tam celých 15 let…… bez přestávky. :o))

Jenže teď ti zmetci, po sabotážích atd., se rozhodli, že tento tým zruší, a tak to milým zaměstnancům nezapomněli sdělit – těsně před Vánočními svátky. :o(
Externisty rovnou vyprovodili za brány závodu a internistům nabídli práci – mimo jejich obory a i platy… Nabídli jim práci, na kterou jim nechtějí chodit ani lidi z venku….
Neberou v potaz, že jsou to vlastně odborníci na auta, automechanici, eketrikáři atd., lidi, co tam dělají i 30 let.. Chtějí je dát na linku a tím to pro ně končí. :o(

Manžel je z toho hodně moc špatný a ještě horší je, že o tom doma nechce se mnou vůbec mluvit… Dusí to v sobě a mluví o tom se všemi okolo, jen ne se mnou… Zhroutil se o Silvestru, když to probíral se svou sestrou venku za barákem….. A u toho začal i brečet…..
Přede mnou si hraje na chlapáka…. A city schovává…

Jen jednou se do mě pustil, a to jsem pro něj jela na rozlučku, co měl s kolegy z práce… Hádka v autě o tom, že já si z toho nic nedělám…. že přijde o peníze…..

Dělám, ale po rozhovoru se sestrou, které umřel na nádor manžel a zůstala na 2 děti sama, jsem usoudila, že pokavad se nejedná o život a o zdraví, nejde zas tak o moc… Snažím se mu to vysvětlit, ale nechce o tom se mnou mluvit a raději odejde z místnosti…. :o(

Ptám se po známých a hledám, ale před Vánoci toho moc nebylo… A teď zatím jen pátrám já i celá naše i jeho rodina….

Dojel i za personální pracovnicí a tam se dozvěděl, že do práce na to své místo může chodit i celý leden, a pak do dubna může být doma za průměrný plat…. Tak doufám, že mu něco seženem……

Přítel od jeho sestry nám nabídl, že můžeme jet na týden k nim na chajdu v horách (a relaxovat), ale to manžílka popudilo do takové míry, že vybuchl….. A chrlil to vše ze sebe jak vodopád….

No, snad mi to odpustíte, tenhle můj zmatený článeček, ale potřebovala jsem se trošičku vypsat (vypovídat) a snad v tom byla některá z vás třeba taky a poradí, jak na ty naše chlapáky… a jejich psychiku :o))

Napsal/a: Mates

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

 • Ahoj Mates,taky moc držím pěstě a taky si myslím, že se svými znalostmi a zaměřením nebude mít snad problém s prací. Můj manžel podniká v opravárenské činnosi a práce má tolik, že mu na rodinu už moc času nezbývá.Je fakt,, že nic není tak důležitého jako zdraví, ale chlapi jsou už takoví.Aspoň si do dubna může vychutnat svoje děti a manželku.Přeju pevné nervy.

 • Chlapi si občas myslí, že jsou silná, ale bohužel…znám to sama, ale naštěstí né kvůli práci.MAtes, přeji Ti aby Martin zase práci rychle našel a byl zase v pohodě..pro chlapa (živitele rodiny) je ztráta práce asi dost velká rána. Nedokážu si to sama představit, ale vím, jak píšeš, že halvní je vlastně zdraví! ostatní už se nějak zařídí! Držíme pěsti!!!

 • Anonymní

  Držím palce ať vám to dobře dopadne. Podle toho co píšeš je tvůj muž odborník v oboru. A v dnešní době je dobrý automechanik k nezaplacení. Určitě, až se víc porozhlídnete, tak zjistíte, že není až tak zle.
  Vím jaké to je, když je nejistota o práci, a když je chlap bez práce a máš doma děti.
  Možná se budete muset na dočasnou dobu trošku uskromnit, ale uvidíš bude líp. A jak se říká: všechno zlé je pro něco dobré!

 • Tak to ti vůbec nezávidím. Ne to že manžel přišel o práci (i když to je taky blbí), ale horší je to chování. oni si chlapi myslí, že my jim nepomůžeme, neporadíme a radši bědujou všude okolo a nadávaj i na nás…to je ta jejich můžská ješitnost.
  asi jsem ti moc neporadila, ale držím palce a věřím, že to spolu vyřešíte a práce se objeví dřív než se nadějete.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist