Pravidla pro posílání a zveřejňování příspěvků

Rubrika: Co, kde a jak na VD

Na základě zkušeností s uveřejňováním zaslaných příspěvků a vzhledem k opakujícím se problémům ohledně autorství některých článků byla redakcí serveru VašeDěti.cz zpracována nová pravidla pro posílání a zveřejňování příspěvků, která jsou závazná pro všechny, kteří se rozhodnou do redakce poslat svůj příspěvek…

 1. Přijímány budou příspěvky zaslané prostřednictvím formuláře pro posílání článků. Před odesláním nového příspěvku je nutné vyjádřit souhlas s těmito pravidly.
 2. Je zakázáno opisovat a kopírovat články jiných autorů, resp. celé jejich části. Takové příspěvky nebudou zveřejněny.
 3. Členovi KLUBka, který opakovaně zašle příspěvek porušující autorská práva, bude odečteno 100 klubíček z jeho klubíčkového účtu. Bude-li se i pak situace opakovat, může být jeho klubíčkový účet vynulován, resp. zrušena registrace v KLUBku.
 4. Autor, který při psaní svého článku použije jakýkoli zdroj, je povinen jej uvést před odesláním příspěvku.
 5. Návštěvníci serveru VašeDěti.cz mohou posílat příspěvky jedině do sekce příběhy a zamyšlení (v rámci kterékoli rubriky, kterou najdou v nabídce odesílacího formuláře).
 6. Informační články mohou zasílat pouze redakcí pověření autoři, kteří jsou obeznámeni s autorskými právy a poučeni o uvádění zdroje informací, na jejichž základě své příspěvky píší.
 7. Ostatní autoři mohou poslat informační článek výhradně poté, co k jeho odeslání předem získají souhlas některé z redaktorek.
  V takovém případě je postup následující – redaktorce serveru VašeDěti.cz zašlete ke schválení svoji představu o připravovaném článku (téma, způsob zpracování) a uveďte, odkud budete čerpat informace pro sepsání svého příspěvku (u knih přesný název, autor, vydavatel; u časopisů název časopisu i článku, číslo a ročník; u internetových stránek url adresu, resp. přesný odkaz na konkrétní články) na její email (kontakty najdete v rubrice Redakce. Po schválení námětu redaktorkou lze takový článek zaslat prostřednictvím formuláře pro posílání článků, do poslední kolonky formuláře uveďte, s kterou z redaktorek jste zaslání článku projednávali.

 8. K zaslaným příspěvkům lze přidat i fotografii nebo obrázek, který přímo souvisí s obsahem článku. V takovém případě je třeba v textu článku označit místo, kam obrázek patří, a poslat jej emailem na adresu info@vasedeti.cz.
 9. Veškeré záležitosti ohledně schvalování článků budou řešit výhradně redaktorky pověřené korekturami a schvalováním článků (kontakty najdete v rubrice Redakce).
 10. Redakce není povinna zveřejnit všechny zaslané příspěvky a je jen na jejím uvážení, které články budou publikovány.
 11. Odesláním příspěvku autor rovněž vyjadřuje souhlas s jeho uveřejněním na serveru VašeDěti.cz. O jeho případném vymazání rozhoduje výhradně redakce.
 12. V případě zamítnutí nebo přeřazení článku jinam (např. komentář k jinému článku, příspěvek v TAM-TAMu, dotaz v poradně) bude autor o této skutečnosti informován na svůj registrační email. Redaktorky nejsou povinny své rozhodnutí zdůvodnit.

Napsal/a: redakce

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

 • Lžičenka

  Tak dík,nevím jestli se ještě v brzké době na internet dostanu, takže nechám na vás, co s tím článkem provedete, jak ho upravíte a kde ho uveřejníte nebo neuveřejníte…

 • Petra Vymětalová

  Emaily z této schránky se už nějakou dobu automaticky přeposílají ke mně – kouknu na to 😉

 • Lžičenka

  Poslala jsem dneska ráno článek na tu adresu sasa.vasedeti@volny.cz, převzal si ho teda někdo jiný, nebo ho musím poslat znovu?

 • Petra Vymětalová

  V pravidlech došlo k jedné zásadní změně – šéfredaktorka, se kterou jste původně projednávali zveřejňování informačních článků, kvůli rodinným problémům a velké pracovní vytíženosti v posledních měsících ukončila práci v redakci. Tímto bych jí chtěla za veškerou pomoc s prací v redakci poděkovat.
  Veškeré její kompetence jsem přesunula na redaktorky, které doposud schvalovaly články do sekce „příběhy a zamyšlení“.
  Veškeré záležitosti týkajícíc se vámi zaslaných příspěvků projednávejte prosím s nimi – kontakty najdete v rubrice Redakce.

  Pouze v případě, že budete ke svým článkům chtít přiložit fotografie, posílejte je na můj email nebo na info@vasedeti.cz.
  Fotografie posílejte v max. velikosti 50 kB.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist