Já a můj manžel

Rubrika: Od srdce i od plic

828059_loving_the_loveVyučila jsem se pánskou krejčovou, švadlena a šití mě moc bavilo. Na učňáku jsme byly dobrá parta, pět holek ze třídy jsme šly šít do Severky v našem městě. Daly nás na jednu dílnu k jedný mistrový, takže byla sranda a pořád jsme si dobře rozuměly. Scházely jsme se každý víkend, pak jsme začaly chodit na diskotéky. Ale mě to tam nějak nebavilo, vždycky jsem poseděla nebo protancovala 20 minut a šla jsem domů…

Líbilo se mi country a ty discopísně mi nic neříkaly. Tak tam holky chodily ve čtyřech a postupně se zamilovávaly. To se naše parta začala trhat. Holky chtěly být se svýma klukama. Já nikoho neměla. Tak se holky snažily mi někoho dohodit. Ale bylo to na nic, furt jsem byla sama.

Zato Jarča, ta to vzala s Martinem hopem a chystali svatbu. Museli, Jarča byla těhotná. Na svatbě jsme nesměly chybět. Týdny před jejich dnem „D“ jsme si zkoušely šaty a účesy. Svatbu měli pěknou, vydržely jsme tam až do 5 do rána. Seznámila jsem se tam s bratránkem ženicha. Řekla bych, že jsme si padli do oka. Hodně jsme spolu tancovali a dobře jsme se bavili.

Přesně za 7 měsíců jsme se vzali. Mě bylo osmnáct let. Bylo nám spolu fajn, bydleli jsme u mých rodičů. Všude jsme chodili a všechno jsme dělali spolu. V devatenácti se nám narodil syn Michal. Byla jsem šťastná. Ale né na dlouho. Manžel začal hodně pít, začal chodit do hospody rovnou z práce. Domů se chodil jen najíst a vyspat. Hodně se změnil, Míši si vůbec nevšímal. Dal přednost svým svobodným kamarádům. Pak mi přestal dávat peníze. Našim jsme tenkrát dávaly 1500,-Kč na vodu a elektriku. Pak jsme měli půjčku, brali jsme si na splátky televizi a ledničku. To bylo dohromady 1050,-Kč. Mateřskou jsem měla kolem 2700,-Kč. Takže když jsem to poplatila, moc toho nezbylo. Byla jsem rozhodnutá, že si s ním večer promluvím. Čekala jsem na něj do půl druhý, pak jsem usnula. Ráno jsem zjistila, že nebyl vůbec v noci doma. Byla jsem hrozně naštvaná, že zas někde „chlastá“, ale na druhou stranu jsem měla strach, jestli se mu něco zlýho nestalo .A hned jsem to zjistila. Šla jsem k němu do práce a když jsem šla kolem HOSPODY U JELENA, tak mě viděla z okna číšnice a volala na mě, že tam manžel včera seděl do půl jedný a neměl na zaplacení. Dlužil tam něco přes 500,-Kč. Strašně jsem se styděla a dluh zaplatila. Toho jsem pak litovala. Měla jsem říct, že když nalívali jemu, tak ať chtějí peníze po něm.

Ještě ten den jsem mu sbalila věci a čekala jsem, jestli dorazí. Měl připravený tři velký tašky a batoh. Vyjímečně přišel kolem 19 hodiny, ale stejně z něj byl cítit alkohol. Ani si nevšiml těch tašek a stoupl si ke mě a řekl mi, že si musíme promluvit. Než jsem stačila něco říct, tak mi řekl, ať mu neskáču do řeči, že teď bude mluvit on. A tak jsem se dozvěděla, že si našel jinou, ale že se nemusím bát, protože ji má v práci a se mnou bude doma. To mě docela vyrazilo dech, s tím jsem fakt nepočítala. Pak dodal, že na něj čeká dole, že si přišel jen pro peníze a jdou někam posedět. Já myslela, že ho praštím. Místo peněz jsem mu dala ty sbalený tašky. Začal na mě řvát, ať mu dám aspoň 200,-Kč. Když poznal, že se mnou nehne a nic nedostane, tak vzal tašky a odešel. Lehla jsem si k malýmu a dlouho jsem brečela. Ve dvaceti jsem se rozvedla.

Napsal/a: zebra

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (17 vyjádření)

 • kkateřina

  Zebro dobre jsi udělala!Já jsem taky taková a řešila bych to úplně stejně.Nezáleží jak dlouho se znáte ale jak dobře.Umění je vybrat si při dnešní rozvodovosti pro sebe toho správného chlapa.MNOHO žen i vzdělaných mají titul peníze,ale muže si prostě vybrat neumí.Přitom je to snadnější než se zdá.Jak jsem vypozorovala,vesnické,obyčejné ženy mají štastnější osobní život než ty co dělají velkou kariéru.U nich bývá větší rozvodovost.A zebro tobě fandím!Všechno zlé je pro něco dobré.

 • holky,děkuju za podporu…
  ted si tu pročítám,co jsem tu před léty psala,hi…

  ted jsem znovu vdaná,už 6 let štastně,,že by další příspěvek?no uvidíme..

 • Ježeček
  Ježeček

  Zebro, jsi dobrá!Taky jsem zastáncem raději říznout hned,bolí to víc, ale kratší dobu, než se pomalu pižlat a trápit a určitě se stejným výsledkem.Držím palečky,ať najdeš (nebo možná už máš) někoho spolehlivějšího, zodpovědnějšího a hlavně toho, který tě bude mít rád! A nejen tobě to přeji:-) *

 • Anonymní

  Tak já sem vystřídala hodně kluků než sem potkala svého muže.Ten první ta láska ta byla v 15letech,on byl o tři roky starší a měl těch vztahů už dost za sebou.Naučil mě líbat!On to do ted neví a ani mu to nikdy neprozradím,člověk musí mít to své tajemství,no ne?Pak jich bylo asi osum dalších každý měl jinou povahu ale většinou to byli hodní kluci a takoví co neví co je sex.Taky sem snima nespala to čekalo až na mého budoucího muže,toho sem poznala na letišti.Zrovna sem jela s rodiči na dovolenou do Řecka a nerada protože kamarádky jeli na kolách někam stanovat tak sem byla dost naštvaná a uražená.U letadla se mě utrhlo ucho od kabelky a všechno se sní vysypalo no trapas jak hrom od tamponu až po šmínky skončilo to bod schodama do letadla!A samozdřejmě ten co stál za mnou hodně ochotný mě pomoci byl můj „muž“!?
  Po pěti letech chození sme se vzali ted už nikam nelétáme a kabelka mě už dlouho nespadla ale spomínám na ty chvíle ráda jako by to bylo včera.Dnes sme spolu 16let a jako by to bylo včera!Tak to byl můj příběh,jo a máme čtyři děti a samé kluky tak jen doufám,že budou mít taky takové štěstí jako já a táta.Vanda36

 • Ahoj Zebro, opravdu obdivuju tvou rozhodnost, jak jsi to perfektně zvládla a přeju hodně štěstí v dalším počínání.

 • Zebro gratuluju, zvládla jsi to na jedničku. Takový člověk si nezasloží slitování.

 • Ahoj, určitě Ti je tak líp, představ si toho Tvého drobečka, že by se musel dívat na takového tatínka. Přeju jen vše nej. Určitě poznáš lepšího chlapa – teda pokud jsi ho již nepoznala!!!

 • quendolina
  quendolina

  Zebro, myslím si, že jsi udělala rozumnou věc. Kdybys mu to tolerovala, určitě by se to stupňovalo a bylo by to ještě horší. Sice v té chvíli Ti určitě do smíchu nebylo, ale doufám, že teď s odstupem času si říkáš, že všechno zlé je k něčemu dobré, nebo to tak není?

 • Jarmuschka
  Jarmuschka

  Zebro, obdivuji Tvou odvahu se s Tvým případem takhle veřejně svěřit….
  A zároveň obdivuji Tvou odvahu to tak vyřešit…
  I když asi neexistuje jediná možná cesta a každý má možnost volby…. řešit nebo nechat tak….
  Je prima, že jsi šťastná! Gratuluji!

 • jÁ JSEM SE VDÁVALA V 19 A MĚLA JSEM PODOBNÝ SCÉNAŘ VE 24 JSEM SE ROZVEDLA A BYLA JSEM STRAŠNĚ ŠTASTNÁ,ŽE MÁM SVOBODU,TED JSEM,ALE OPET VDANÁ A UŽ BYCH TO NIKDY NEMENILA.DRŽÍM TI PALCE

 • Teda, jak to tak tady čtu tak se nestačím divit…u nás je to vyřešeno jinak – nejsme manželé a s největší pravděpoobností se jimi ani nikdy nestaneme:-)…ale možná jsou takováhle rychlá řešení lepší než lhaní, vytáčky, nerozhodnost – to ubližuje podle mě všem lidem v okolí daleko více, než „radikální řez“ – to ale opravdu ne každý dokáže

 • To nic není. Mně řekl manžel po devíti letech manželství/znali jsme se 4 roky před svatbou/, že ho to nebaví a chce jít pryč, pak jen tAK utrousil, že už půl roku má jinou.Taj jsem mu řekla jestli chce tak ať jde, ale hned. Sebral se a šel v devět večer.Za dva měsíce nás rozvedli na první stání za 15 minut.

 • No to asi chtělo hodně kuráže! A ve dvaceti letech kor.To tě teda obdivuju a přeju hodně štěstí :))

 • Taky obdivuji tvou rozhodnost. Okamžitě vyhodit chlapa „živitele“ je docela kuráž, i když pije a má milenku. Jiné to řeší domluvami, druhým dítětem apod.
  Klobouk dolů – spálit všechny mosty.

 • Zebro,jsi dobrá, že jsi to dokázala takhle rychle jednou provždy vyřešit… mnohá by se ještě doprošovala…přeji hodně „manželského štěstí“:-)

 • Meggie, to teda klobouk dolů…..
  Gratuluju a přeju,ať vám štěstíčko vydržíí

 • Teda Zebro, to je síla! Já jsem měla (mám) štěstí, v 16-ti letech jsem se zamilovala do jednoho chlapce. Po 6- ti letech jsme se vzali, teď máme dvě děti a doufám, že spolu budeme celý život.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist