Sněženky a jaro

Rubrika: Příběhy pro děti

Kdysi dávno v zimě usnulo sluníčko tak tvrdě, že se na jaře zapomělo probudit. Všude bylo hodně sněhu a stále jenom mrzlo. Lidé a všechna zvířátka se divili, kde jaro zůstalo.

Zásoby potravy již docházely, ale jaro ne a ne přijít. Jednoho dne se na zahrádce sněhem prodraly první květiny, takové malé, bílé jako sníh. Tehdy ještě neměly žádné jméno. Květiny se překvapeně rozhlížely všude kolem dokola a divily se, že je všude tolik sněhu a taková zima. Začaly se třást zimou, a že byly podobné zvonku, začaly jejich bílé zvonečky hlasitě zvonit. Jejich hlas byl tak pronikavý, že se dostal až ke sluníčku, které otevřelo oči a podívalo se dolů na zem.
Jaké bylo jeho zděšení, že zaspalo jaro. Honem se dalo do práce a začalo silně hřát. Sníh rychle roztál a konečně přišlo dlouho očekávané jaro. Všechna zvířátka se seběhla kolem bílých květů a děkovala jim za zahnání zimy. Od té doby jim začali všichni říkat sněženky, a rok co rok vyrůstají jako první z kytiček mezi zbytky sněhu a budí svým zvoněním sluníčko.

Napsal/a: Johanka

Toto taky stojí za přečtení!

Jaké vybrat odrážedlo pod stromeček?

Chcete mít ze svého potomka vášnivého cyklistu? V určitém věku už nestačí jít příkladem. Vlastní dvoukolé odrážedlo, které je jedním

Čtu dál →

V jakých lázních vám zajistí hlídání pro děti?

Touží vaše srdce po lázních, ale říkáte si, že děti jsou pořád ještě malé, tak vám nezbývá než o

Čtu dál →

Dětský svět v zahradě? Vsaďte na bunkr, hmyzí hotel nebo malé hřiště

Hledáte recept, jak děti vylákat na zahradu, aby se vydováděly na čerstvém vzduchu a měly jste je přitom na

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist