Sněženky a jaro

Rubrika: Příběhy pro děti

Kdysi dávno v zimě usnulo sluníčko tak tvrdě, že se na jaře zapomělo probudit. Všude bylo hodně sněhu a stále jenom mrzlo. Lidé a všechna zvířátka se divili, kde jaro zůstalo.

Zásoby potravy již docházely, ale jaro ne a ne přijít. Jednoho dne se na zahrádce sněhem prodraly první květiny, takové malé, bílé jako sníh. Tehdy ještě neměly žádné jméno. Květiny se překvapeně rozhlížely všude kolem dokola a divily se, že je všude tolik sněhu a taková zima. Začaly se třást zimou, a že byly podobné zvonku, začaly jejich bílé zvonečky hlasitě zvonit. Jejich hlas byl tak pronikavý, že se dostal až ke sluníčku, které otevřelo oči a podívalo se dolů na zem.
Jaké bylo jeho zděšení, že zaspalo jaro. Honem se dalo do práce a začalo silně hřát. Sníh rychle roztál a konečně přišlo dlouho očekávané jaro. Všechna zvířátka se seběhla kolem bílých květů a děkovala jim za zahnání zimy. Od té doby jim začali všichni říkat sněženky, a rok co rok vyrůstají jako první z kytiček mezi zbytky sněhu a budí svým zvoněním sluníčko.

Napsal/a: Johanka

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist