Sněženky a jaro

Rubrika: Příběhy pro děti

Kdysi dávno v zimě usnulo sluníčko tak tvrdě, že se na jaře zapomělo probudit. Všude bylo hodně sněhu a stále jenom mrzlo. Lidé a všechna zvířátka se divili, kde jaro zůstalo.

Zásoby potravy již docházely, ale jaro ne a ne přijít. Jednoho dne se na zahrádce sněhem prodraly první květiny, takové malé, bílé jako sníh. Tehdy ještě neměly žádné jméno. Květiny se překvapeně rozhlížely všude kolem dokola a divily se, že je všude tolik sněhu a taková zima. Začaly se třást zimou, a že byly podobné zvonku, začaly jejich bílé zvonečky hlasitě zvonit. Jejich hlas byl tak pronikavý, že se dostal až ke sluníčku, které otevřelo oči a podívalo se dolů na zem.
Jaké bylo jeho zděšení, že zaspalo jaro. Honem se dalo do práce a začalo silně hřát. Sníh rychle roztál a konečně přišlo dlouho očekávané jaro. Všechna zvířátka se seběhla kolem bílých květů a děkovala jim za zahnání zimy. Od té doby jim začali všichni říkat sněženky, a rok co rok vyrůstají jako první z kytiček mezi zbytky sněhu a budí svým zvoněním sluníčko.

Napsal/a: Johanka

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy pro péči o pleť: jak se zbavit akné v těhotenství

Jak často přemýšlíte o tom, jak hormony ovlivňují stav vašeho těla? Chápeme, že v běžném životě tomu zvláštní pozornost

Čtu dál →

Zdravé potraviny během kojení vhodné pro maminku i dítě

Kojení je velmi důležitá součást vývoje každého miminka. Prostřednictvím mléka předává maminka svému dítěti potřebné živiny, a proto je

Čtu dál →

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist