Veronika 21. tt

Rubrika: Moje cesta k miminku

Ahoj všechny (i všichni), tak jsem zase tady. Dalších 14 dní uběhlo jako voda. Mám za sebou další kontrolu u gynekologa. Opět se odehrávalo vše jako při každé kontrole. Tlak, váha, vyšetření, ultrazvuk… prostě normální těhotenská prohlídka. Tentokrát jsem se tam ale zdržela o chvilku déle než normálně, protože jsem řešila dva menší problémy.

Ten první je opět s váhou. Od poslední kontroly jsem opět zhubla kilo a půl a to už se panu doktorovi nelíbilo. Ptal se mně, jestli jím dostatek, což já jím až moc, možná. Tak zatím řekl, že uvidíme do další kontroly a pak se to pokusíme nějak vyřešit.

Ten další problém se týkal toho, že jsem asi 3 dny měla strašné bolesti v podbřišku a k tomu se přidaly bolesti zad. Jelikož to bylo přes víkend a další problémy, jako zvracení a krvácení,  se k tomu nepřidaly, tak jsem na pohotovost nešla a šla jsem pak až na tu kontrolu, která byla o dva dny později. Pan doktor mně tedy pořádně vyšetřil, protože podobný stav jsem měla i u Vašíka. Tehdy to dopadlo tak, že jsem dostala prášky, protože se malý tlačil ven a bylo to moc brzo, byla jsem teprve ve 20. týdnu. Musela být tehdy týden doma a nic nedělat, což pro mě bylo hrozné, ale kvůli zdraví miminka matka vydrží všechno. Dopadlo to tehdy dobře a nakonec jsem ještě 14 dní přenášela.:-)  A i tentokrát to naštěstí dopadlo dobře. Pan doktor mi řekl, že čípek drží dobře a ani placenta se neodlučuje. Předepsal mi teda preventivně magnesium na zklidnění.

Zbytek kontroly teda dopadl dobře, jsem přesně v půlce těhotenství. 🙂 Ještě jsem se objednala na 3D UZV, na kterém se pořádně vyšetři srdíčko mimíska. A taky se na sto procent potvrdí, co vlastně čekáme. Tentokrát jsem to totiž nevydržela a nechala si to říci :-). Na 70% čekáme holčičku :-).

Ale jelikož nebyla v dobré poloze, tak to nešlo úplně potvrdit a musím si počkat na 3D. Takže budeme mít doma páreček :-). Vašík už se strašně těší, až Vendulku uvidí :-). A samozřejmě nejen on. I přítel to nevydržel a když jsem mu řekla, že to pravděpodobně bude holčička, tak byl nadšený.

Jinak u nás doma probíhá vše tak jako obvykle a nic se nemění. Akorát se teda režim už trochu přizpůsobuje mému stavu, protože mi nějak moc rychle narostlo bříško a fyzicky už na tom nejsem nejlépe :-). Ale jinač je vše v pohodě.

Už jsem taky Vendulce koupila čepičku a šálek, prostě jsem nemohla odolat. Ale jinak nakupování opravdu nemusím řešit, protože spoustu věcí dostanu od sestry a švagrové a samozřejmě od sponzorů :-).

To by bylo pro dnešek asi všechno. 🙂

Mějte se hezky a pořádně si užijte slunný víkend, který nás čeká.

Ahoj Verča, Vašík a Vendulka 🙂

Napsal/a: Veronika

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

 • verikvr

  ahojte…barmisko, tatínek se do party s písmenkem nehodí, jmenuje se Tomáš, ale zase to není tak daleko :-)… a děkuji za pochvaly…

 • Lien

  soupravička je opravdu krásná, tak přeji aby ta růžová holčička vyšla

 • bamiska

  tak to je fajn že tě doktor uklidnil a ze čtení je cítit pohodičku tu těhotenskou 😀
  šálka je krásná
  koukám že máte doma samá V a do tatínek hodí se s písmenkem do party:D?
  užívej a těším se na další článek

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist