Štěstí ve hře…

Rubrika: Moje cesta k miminku

… neštěstí v lásce. Asi známe všichni ono pořekadlo a v době, kdy chceme vyhrát, tak i uklidňovadlo, jako že teda budeme mít to „slibované“ štěstíčko v lásce, když už jsme nic nevyhráli… 🙂
Nedávno jsem nad tím začala hodně uvažovat.
Proč?

V životě jsem nic nevyhrála. Na školních radovánkách jsem vyhrála v kole štěstí cukrovou homoli. To bylo radosti, zvlášť, když mi bylo 6 let a já nevěděla, co si to vlastně nesu domů. Doma ta radost trochu pohasla, když mi řekli, že je to cukr, který si mám nastrouhat a budu mít sladký čajíček.
Od té doby nic. Žádní výhra. Loterie, Sportka, křížovky… prostě nic.

Až jednou…
Hledala jsem cokoli o amniocentéze. Našla jsem spustu článků, ale jeden mě oslovil nejvíc. Byl na stránkách VD. Čím mě oslovil? Samotný článek byl stručný a výstižný, ale ty reakce pod ním! Ty mě dostaly. Pročítala jsem je, protože to bylo hodně aktuální a reálné v mém životě. Kdykoliv jsem napsala, nebyla jsem „anonynmí“, které nikdo neodpověděl, ale byla jsem anonymní, které hodně lidí psalo, ať se drží a že to určitě bude v pohodě. Když jsem pak napsala výsledky KO, tak bylo strašně moc lidí, kteří mi psali, povzbuzovali mě, plakali se mnou. To mě dostalo, protože jsem se s tím doposud nesetkala. Pak po nějaké době jsem se zaregistrovala a od té doby jsem taky VéDéčačka:-)

Proč začínám tak ze široka? Tehdy se stal zlom. Začala jsem samozřejmě soutěžit, protože mě to baví a po nějaké době jsem vyhrála. Pamatuji si to, jako by to bylo včera. Nevěřila jsem svým očím, když jsem to četla:-)
Nedávno přišla série soutěží, které jsem vyhrála. Říkala jsem si, jak je to podezřelé, že to není normální, abych měla tolik štěstí… Že se mi to někde vymstí.

Štěstí ve hře, neštěstí v životě?
Tak přesně tohle mě napadlo, když jsem včera absolvovala prvotrimestrální ultrazvuk. Na uz to bylo celkem v pořádku. Srdíčko zdravé, projasnění šíje 1,9 mm (prý krásné), ale miminko se nechtělo otočit, aby mohli zjistit tu nosní kůstku. Tím, že je nevyšetřena, zvyšuje se riziko, i když papírově, ale zvyšuje se pro další vyšetřování. Následoval pohovor, kde mi bylo vysvětleno, že to jsou náhodné vady, karyotypy máme s taťkou v pořádku, tak není co řešit. Kdyby jsme vám do 15 hod. nevolali, tak i krev dopadla dobře a nemusíte se bát. Odcházela jsem s vcelku příjemným pocitem.

14:51 hod. zvonil telefon a jsem objednaná na amniocentézu. Probrečela jsem 2 ruličky toaletního papíru (od dětství vždycky brečím na záchodě(-:). Teď už nemám co brečet, ale jsem asi i trochu klidnější. Nejhorší je vždycky tu zprávu vyslechnout a nechat ji zpracovat mozkem.
Čím to je, že v nejnutnějších chvílích mozek přestane pracovat?? Nebo že by to dělal schválně, aby se nezavařil? Takový jeho vlastní pud sebezáchovy? Kdo ví…
Ale dala bych všechny výhry tady získané za zdraví mého nového malinkého miminka!

Tak jak to tedy je s tím štěstím ve hře a neštěstím v lásce a v životě??? *

Napsal/a: Ježeček

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (32 vyjádření)

 • Myslím na Tebe a přeji už jen samé dobré zprávičky.

 • Ježečku, no vidíš, to jsou ty palečky, co držíme tady všechny:)
  A jinak jsi psala, že jsi byla v Olomouci, tak tam jsem jezdila s tím malým na genetiku:(((((
  Že by tam rozdávali špatné zprávy pro radost????

 • Padmé

  A JE TO TADY!
  Ježečku, to je skvělýýýý!!!
  :-)))
  A teď už jen samé dobré zprávy.
  🙂

 • Raduju se s váma 🙂

 • Petra Vymětalová

  Ježečku, tak to je PARÁDA!

 • Lien

  No vida, hned je cítit lepší nálada. :o))

 • Ježeček
  Ježeček

  Tak nové zprávička!!!
  Dnes jsem byla na uz u mé Gity a povykládala jsem jí, jak to probíhalo v Olomouci, jak nemohli najít nosní kostičku a miminko spalo a nechtělo se otočit. Tak dnes sebou šilo, jako by cvičilo gymnastiku a našli jsme i tu nosní kůstku.

  Takže plním vaše přání a píšu další dobrou zprávu 🙂
  Děkuji vám:-* *

 • Ježečku přeju ti jen a jen samé dobré zprávy a zdravé miminko-hlavně pozitivní myšlení- to mimi to z tebe cití tu nervozitu a všechno.TAk mu do toho bříška v sobě pošli pohlazeníčko.Od nás všech.

 • Milá Ježečku:-)
  Myslím,že je naprosto a úplně zbytečné,aby jsi tady obhajovala svůj strach,pochyby a už úplně zbytečně říkáš,že je to tvoje chyba!NENÍ!na tuto eventualitu není připravená žádná maminka a když je laloněk zdravý taky bych věřila,že tu smůlu už máme vybranou…a už vůbec nesouhlasím,že máme vzít na sebe těžké břímě v podobě nemocného dítěte a dát mu šanci ať je jakkoliv postižené.Myslím,že tohle rozhodnutí patří k těm nejtěžším v životě ženy a za sebe vím,že bych se rozhodla taky tak..
  Když jsem neplánovaně otěhotněla podruhé,zjistila jsem to někdy v 7 týdnu,také mi proletěly hlavou různé myšlenky,když jsem si uvědomila co to mimi se mnou už prošlo(dokonalá dámská jízda,hodiny spinningu i ozáření rentgenem v práci,vliv inhalačních anestetik na plod atd) a bála se každého odběru,ultrazvuku..naštěstí byl a je malý bojovník a chtěl za náma stůj co stůj a je zdravý:-)
  Takže se budu opakovat,držíme ti všichni palečky ať to dopadne dobře a svoje myšlenky nech běhat hlavou,ale moc nad tím „nefárej“..
  A odvážná teda jsi,jinak bys to právě odmítla a jen čekala co ti osud nachystá..

 • Lien

  Ježečku, to je jasné, jestli je to takhle, pak je lepší stres do výsledků, než stres z nejistoty celé těhotenství. Určitě to dopadne dobře.

 • Ježeček
  Ježeček

  Teď hledám slova, jak říct to, co mám za sebou a znova před sebou.
  Lenčáč a Lien, jak psala Virenka, je to mé třetí těhotenství a potřetí jdu na plodovku. První odběr potvrdil špatné testy. Určitě je to dáno silnou povahou a tu já zřejmě nemám, proto jsem šla na přerušení. Z dítěte má mít člověk radost a ne nad ním brečet. Já se za tento názor nestydím, ikdyž vím, že je spousta lidí, kterým to je proti mysli.
  Druhé těhotenství mě poslali na plodovku rovnou, bez testů, já byla ráda, protože ta „jistota“ zdraví, je pro nás s tatínkem důležitá.
  Teď jsem na to celou dobu neměla čas myslet, proto mě to tolik zaskočilo. Samozřejmě, pokud by vyšly všechny testy ok, tak se nebudu tlačit na odběr vody, ale když je to tak napůl, tak jsem vděčná, že toto vyšetření existuje.
  Je to moje chyba, protože jsem měla být připravená na jakoukoliv eventualitu, zvláště, když už se to jednou objevilo a já na to nemyslela. Proto mě ta zpráva tolik šokovala.
  Ale tenhle článek je, má být o něčem jiném… Je to úvaha o tom, jak moc si necháme ovlivnit mysl pořekadly. Mě v téhle situaci napadlo to o štěstí ve hře… a proto jsem to napsala.
  Moc děkuji za povzbudivá slova, všem děkuji! Je to pro mě hodně důležité a nepřestala jsem věřit, že to dopadne dobře 😉 Ale nejsem tak odvážná, abych to odmítla, když už to jednou bylo zlé, hodně zlé…

  Mari, krásně jste všem doktorům vytřeli zrak!! To je super a myslím, že i pro ně!

 • Ivča a Domča
  Ivča a Domča

  Ježečku, přeju hlavně hodně zdravíčka vám oběma, věř si, věř sama sobě a svému miminku, nestresuj se.Držím moc palečky, aby všechno dobře dopadlo:-)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist