Pavluschka – Jméno pro Sviště

Rubrika: Moje cesta k miminku

Tak  se nám to kulí ke zdárnému konci. Jenže Svišť je stále Svištěm a chce to vybrat nějaké civilní jméno a to pro kluka i pro holku. Dali jsme se do toho všichni poctivě a to hned v několika kolech.

Nejdřív jsme si s manželem vypsali všechna jména, která se nám líbila a z toho zakroužkovali ty, na kterých jsme se shodli. Kdybychom totiž prosazovali ty, která se nám za každou osobu opravdu líbí nejvíce, tak by Svišť byl Svištěm asi napořád – a to by se na matrice nelíbilo. 🙂

Pokud by měl vybírat jen manžel, byl by to  Bartoloměj nebo Anastázie. Pokud bych měla vybírat já, byl by to Marek nebo Júlie. Pokud by vybíral Filípek, byl by to Martin nebo Alžběta, na střídačku s Nelou.

A na kterých jménech jsme se shodli?

Pro kluka to byly jména: Marek, Petr, Adam

Pro holku byl ten seznam o hodně delší: Adéla, Markéta, Eva, Natálie, Lenka, Michaela, Andrea, Zuzana

Pak jsme to zkoušeli na našeho Sviště: Říkali jsme mu různými jmény, jestli na některé z nich bude reagovat třeba kopnutím… to se příliš nepovedlo. Tak jsme si vybrali: Marek a Michaela. Zkoušeli jsme několik dnů oslovovat miminko těmito jmény. Pak přišel Filip ze školky s tím, že  když Marek zlobí trochu, tak je to Mareček – páreček a když hodně tak je to Marek – párek. „No tak to tedy ne – žádnou klobásku doma nechci.“ Je mi sice jasné, že na každé jméno se dá něco vymyslet, ale pořád bych to měla v hlavě. Tímto jsme vyškrtli Marka. Když Filip večer usnul, tak manžel přišel s tím, že ta Michaela také není ono. A byli jsme na začátku. Je to dlouhé k našemu příjmení. To je sice pravda, ale holka většinou přijmení vymění.

No co s tím? Pro kluka jsme se celkem rychle shodli na jménu Adam. A co s tou holkou? Z vybraných – i když společných jsme stále nemohli nic vybrat. Vždycky se jeden z nás šklebil, že to asi ne. „A co Justýna?“ řekl manžel jednoho dne při čištění zubů. „Co? Ty taky nemůžeš mít nějaké normální jméno na skladě, že?“ odpověděla jsem mu. Ale docela mě to zaujalo, jen to nebylo zase ono. To už radši Kristina. Jenže babičky jí budou říkat Kristlo  – no to ne… A co Tina?

To nás zaujalo oba, jen jsme nevěděli, jestli se to jméno dá použít v této zkrácené podobě. Zjistili jsme, že ano. Jméno Tina nosí zhruba 350 žen v republice. To zaujalo manžela – že není okoukané. A tak máme vybráno – alespoň prozatím. ADAM  a TINA.

Tak uvidíme, jak to dopadne. Z minulé zkušenosti vím, že to není až tak jisté. Filip měl být v 6 hodin ráno ještě Jonáš a v 9 už byl Filip na světě 🙂 … To je tak, když se manžel při čekání v nemocnici nudil a chodil po chodbě našel v seznamu dětí na novorozenecké JIP jméno Jonáš a narychlo jsme jméno měnili. Protože náš Jonášek by mohl mít také nějaké zbytečné problémy.

Naše nenarozené mimčo oslovujeme nastřídačku klučičím i holčičím jménem. Ale stejně je to nejčastěji Svišť, protože mu to sedí k tomu, co vyvádí v břiše. Při poslední kontrole jsme ozvy srdíčka natáčeli 1,5 hodiny. Svišť se vrtěl tak, že grafy se nelíbily panu doktorovi. Byla to samá mezera – nic vypovídajícího. Nakonec u mě stála sestřička a jezdila sondou po břiše tak, aby graf vypadal jakž  takž.  Takže Adámku, nebo Tino ještě chvilku vydrž a za pár dní už se uvidíme na živo. Těšíme se na Tebe.

Napsal/a: Pavluschka

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (10 vyjádření)

 • danasi

  Pěkné čtení v každém tvém článku. Promiň, ale při třech dětech a velkém hospodářství většinou přečtu a nestíhám komentovat.

  Jména u dětí je vždy velký problém a pokud vybíráš již 4 jméno zase pro holku, konstatuješ, že již žádné nevybereš. Naše Deniska byla také ještě vden porodu Klárka. A máme Deny.

 • Pavluschka

  Holky, děkuji za reakce všem.
  K Ježečkovi – když jsem v porodnici už byla nachystaná k CS a manžel řekl, že Jonáše nee, měnili jsme to na chodbě před operačním sálem a sestřička nás popoháněla, že pan doktor čeká a po nás jsou další operace….ale Filip je také krásné.

 • keenspeed

  anonym jsem já 🙂

 • Anonymní

  Hezká jména, Tinu jsem taky měla v užším výběru, kdyby se čirou náhodou narodila holčička :-), ale první volba by byla Emily.

 • Kyller

  Krásná jména. 🙂
  Jinak my taky ještě nemáme vybráno, už vidím, jak se rozhodneme zase po cestě do porodnice, jako u druhého syna. 😀

 • Ježeček

  S tou rýmovačkou je to pravda. Já chtěla kluka Daniela a chlap mi říkal, že se mu budou smát Daneček – blbeček. Tak první reakce má, byla, že Jareček blbeček se už tolik nerýmuje, že? A sklapnul 😀 Nicméě, máme Jarečka 🙂 *

 • Pěkná jména. A máš pravdu v tom, že skoro na všecho se najde nějaká rýmovačka .-)

 • meggi41

  Tina/i Adamek/ jsou moc krasna jmena!! 😀
  Hlavne,je vse ok!!! 😉
  Meggii

 • Lien

  Tina je krásné jméno, taky se mi líbí

 • Ježeček

  Tak jsem celá nedočkavá čekala na ta jména 🙂 V první půlce jsem si říkala, že fakt jste vybrali hezké, Marek a Míša… Pak tedy změna, ale taky moc hezká 🙂 Takže i za me: SCHVÁLENO! 😀 😀 😀

  Jinak. pro kluka u nás bylo jasné, musí být po tatínkovi. A holka, to jsme pak měnili ještě cestou na sál a sestřičky to přepisovaly. Zřejmě jsou zvyklé, ale stejně se na nás podívali, jako že nevíme, co chceme 😀 *

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist