Pavluschka – 39. tt. – Rodíme!

Rubrika: Moje cesta k miminku

Poslední dva týdny  u nás vládla intenzivní přestavba pokojíku. Vzhledem k tomu, že přivezli Filípkovi novou postel, mohli jsme se do toho pustit. Filip je nadšený z horního spaní. Dole jsou uloženy skříňky a položený kus koberce s cestami, takže spokojenost hlavně na straně syna.

Ale abych neodbíhala. Filípek hodně pomáhal. Dokonce i při výrobě přebalovacího pultu, který jsme nějakým zázrakem nacpali do koupelny. Takže pokojíček a vše ostatní pro mimčo je nachystané.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Byla jsem také na poslední kontrole u svého gynekologa. Posunul termín mezi 10. – 16. července. Když jsem protestovala, že podle UTZ to ve většině případů vycházelo na 10. – 12. července a u mě není moc dobré čekat na poslední chvíli, nedal si říct. (Mám plánovaný CS.) Ale odeslal mne do nemocnice s kontrolou 8. 7.

Službu měla mladá paní doktorka. Asi jsem se na ni zpočátku dívala nedůvěřivě, protože jsem zvyklá na doktory vyššího věku. Ale všechno dobře dopadlo. Paní dr. byla velmi milá, vše proběhlo v relativním klidu (v průběhu příjmu zvládla 3 porody). Po mém vyšetření  mne poslala do kabinky, že se pak domluvíme na termínu porodu. Shodly jsme se, že nejvhodnější podle termínu by byl konec tohoto týdne – čtvrtek, nebo pátek. Souhlasila jsem. Pátek nebyl volný, tak jsem kývla na čtvrtek a šla se doobléknout. Přes dveře jsem pak slyšela, jak paní dr. s někým telefonuje a a hodně nahlas  zdůrazňuje, že termín 16. 7. je hodně pozdě, že se musí najít nějaký v tomto týdnu…

Pak přišla znovu za mnou, že jí volali, že ve čtvrtek už další plánovanou operaci nestihnou. „Ale posaďte se do čekárny, určitě najdeme nějaké řešení.“ Tak jsem čekala. Za čtvrt hodinku vyšla paní dr. s tím, že mají termín pouze zítra, tj. úterý. „Nevadí vám to?“ , ptala se ještě. – jak by mi to mohlo vadit, ty, co rodí normálně, si také datum až tak nevyberou – pomyslela jsem si. Kývla jsem na navrhovaný termín. Paní doktorka říkala, že není na co čekat, dítě je dovyvinuté a komplikacím je třeba předcházet. Vyplnila jsem ještě nějaké papíry, abych to zítra urychlila a z nemocnice (po 3 hodinách) odešla. Tento přístup se mi líbil.

Odpoledne jsem vyzvedla Filípka. Zajeli jsme spolu ke kamarádce pro kočárek, který budu používat doma. Doma jsem provedla poslední nezbytné úkony, které předcházejí zítřku. Také jsem vybrala oblečení, ve kterém pojede Svišť domů. Největší dilema jsem měla u čepičky, takže mám nachystané raději dvě – doufám, že alespoň jednou jsem se trefila do velikosti.

Ráno mne čeká jen dobalit tašku do porodnice – kartáček na zuby a těhotenskou průkazku! A v 8,30 nástup. Bojím se více, než minule, ale je to asi z toho, že vím, co mě čeká. Doufám, že přístup všech (nebo alespoň většiny) personálu bude takový jako měla paní doktorka a nějak to ze mě spadne.

Až budete číst tyto řádky, tak už budu vědět, jak Svišťátko vypadá a snad ho budu mít alespoň chvilku v náručí. Už zbývá jen pár hodin. Všichni už se těšíme.


Pozn.redakce – článek byl odeslán dnes po půlnoci, ale nebylo v našich silách jej dřív zveřejnit. 🙂

Článek je součástí projektu Těhotná s VD, jehož hlavní partnerem je internetový obchod Benito.cz, který pro zúčastněné maminky připravil hodnotné dárkové balíčky.

Napsal/a: Pavluschka

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (8 vyjádření)

 • Peťka

  Snad můžu prozradit, že Pavluschka už má svoje miminko v náruči. Všichni jsou v pořádku! Těšte se na článek, který je již připravený v redakci!

 • Ježeček

  😀 Taky mě napadlo hned při nadpisu, že cestou do porodnice Pavlushka píše článek 😀 😀
  Tak se těším na růžovku a jsem napnutá a zvědavá… *

 • Anonymní

  jsem ráda, že jsi narazila na takovou paní doktorku, která se opravdu postarala…taky se už těším na růžovku 🙂 Mankaš

 • Tak doufám, že Pavluschka už má mimi na světě a vše je v pořádku. Budu vyhlížet růžovku 🙂

 • Petra Vymětalová

  věřím, že můžu gratulovat takhle částečně s předstihem (před tou růžovkou) 😉 ale taky se těším, až si přečtu, třeba jak to dopadlo s tím jménem 😉

 • Lien

  Ty jo já si představila při přečtení názvu, jak Pavluschka mezi kontrakcemi buší do klávesnice a popisuje porod v přímém přenosu. Taky se těším na růžovku

 • bamiska

  no tak se těším na růžovku snad se holky domluvily a brzy tu nějaká přistane..

 • No páni, jsem zvědavá co a jak. 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist