Katka – Jak jsme k miminku přišli

Rubrika: Moje cesta k miminku

Pokračování našeho příběhu. Po půl roce jsme byli objednáni do Hradce, kde, jak říkáme, jsou kouzelníci a tam začala cesta k našemu vysněnému miminku. Když pominu to, že jsme tam jezdili od června až do prosince jen na „výlety“, jak jsem tomu začala říkat.

Protože se moje tělo proti mě spiklo –  nejdřív vysoký prolaktin, potom na jednom vaječníku cysta, pak na druhém a pak už konečně nic. A to se pan primář díval dvakrát, než jsme mohli jít na to. Začala jsem si píchat hormony, a pak když vajíčka vyrostly a bylo jich dost, tak manžel musel jít na odběr spermií a já na odběr vajíček. Přišla jsem si jako pořádná „nosnice“ a to si nenadávám. Ono 30 vajíček na jednu stimulaci je dost, až se pan primář bál, abych neměla hyperstimulační syndrom.

Manželův spermiogram vyšel na jedničku – prý ten den byl ze všech nejlepší (že by se k nám štěstí otočilo čelem?). Paní doktorka nám řekla, abychom si zavolali za 2 dny, že je musí nechat „pracovat“. Za 2 dny jsme se dozvěděli, že můžeme 3. 12. 2006 přijet a že mě oplodní.

 

Zase jsme nemohli dospat. Manžel vymýšlel, jak auto udělat co nejpohodlnějším a hlavně abych je – 2 embrya někde nevyklepala. Do nemocnice jsme přijeli jako sluníčka vysmátí. Když mě odvezli na sál, řekla mi paní doktorka, že z 30 vajíček zbylo 12 embryí a ta se mají čile k světu. Ani nevíte, jak se mi ulevilo. V nemocnici jsem ještě hodinu ležela, se zadkem nahoře a brnícíma nohama jsem jela výtahem k autu a domů. Musela jsem ležet – jen na záchod, nic jiného mi pan primář nedovolil. Test jsem si mohla udělat tak za 10 dní a na kontrolu a odběr krve 13. 12. 2006.

P1010689

Kdo by vydržel čekat 10 dní – po týdnu jsme dělali první test a… slaboučké, ale opravdu slaboučké 2 čárky. „No počkáme na krev a uvidíme“. Byli jsme neskutečně šťastní – teda aspoň za sebe můžu říct, že tomu se nic nevyrovná. Jenže potom asi po týdnu se mi začalo strašně „nafukovat“ břicho a večer už jsem byla ráda, že jsem na ten záchod vůbec došla – špatně se mi dýchalo. Když jsme jeli do nemocnice na UZ a krev, tak už bylo vidět hlavně miminko na monitoru, byla to taková krásná fazolka a krev taky potvrdila to, co jsme viděli na monitoru. Ale panu primáři se nelíbilo moje břicho.“To je voda, začínáte se zavodňovat a to není dobré. Necháme si vás tu a budeme vám dávat léky na ředění krve a musíte hodně pít. Jenže ty léky na ředění krve jsou nebezpečné pro to embryo a v 15% se stává, že žena potratí“. No moc jsme se radovali, říkala jsem si. Hrozilo i to, že na Vánoce budu v nemocnici, a tak jsem pila co to šlo. A naše „Fazolka“, jak potom dostala pracovní název, ta rostla a nepustila se.

P1010843

3. 9. 2007 se nám z Fazolky narodila Miška – zlobilka. Nechtěla jíst, nepřibírala, no hrůza – já prsa jako balóny a ta potvůrka ne a ne jíst. Ale vše se naučila a teď je z ní 5 a půl letá slečna, která má na vše odpověď.

Článek je součástí projektu Těhotná s VD, jehož hlavní partnerem je internetový obchod Benito.cz, který pro zúčastněné maminky připravil hodnotné dárkové balíčky.

Napsal/a: Katka

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (11 vyjádření)

 • meggi41

  qwasinko preji jen vse dobre!!! 🙂
  a nad hloupockym anonymnim „komentarem“ ,jsem z ust vypoustela ne moc hezka slovicka 🙂 🙁
  Drze se!!Meggii

 • qwasinka

  Při čtení posledního komentáře jsem se moc nasmála.Přišlo mi směšné mluvit o něčem o čem nevíte podle všeho nic.Nic proti, je to Váš názor.Byla jste v takové situaci že nikdy a jinak nemůžete mít děti?
  Ale to nejsou děti, to jsou embrya.Vzhledem k tomu že jinak to nejde tak o tomhle nepřemýšlíte a nikdy jsem nepřemýšlela.Jediné nad čím jsem s manželem přemýšlela bylo, když nějaké zbydou tak je určitě darujeme jiným párům.Pro tyto zamražená embrya se zastaví čas,nic necítí,nic nevnímají.A věřte nebo nevěřte to nejnebezpečnější pro embrya je právě to „rozmražování“.Když se o tuto záležitost budete trochu zajímat a přečtete si pár odborných článku tak je to prostě tak.To máte stejné jako když bych já namítala že s každou vaší menstruací zabíjíte taky potenciální dítě.

 • Anonymní

  Promiňte mi, ale nedá mi to. Ze 14 embrií, ketré se měly čile k světu, jak píšete, svět nakonec spatřilo jenom jedno. Tolik jich muselo „zemřít“ v mrazícím boxu? Je mi jich strašně líto. Přemýšla jste někdy ned tím, co s Vašimi zbylými dětmi je? Děti Vám samozřejmě přeju, ale nemohla bych žít s tím, že mám někde zmražených ještě 12 dětí 🙁

 • qwasinka

  Děkuji všem. :-))
  Biovirusko, nejen holky jsou bojovnice,někdy to jsou i kluci. Ten náš si už teď nenechá nic líbit. Jak mu Miška „ublíží“ – strčí mi do bříška, počká až se přijde pomazlit a hned jí oplatí, co se do ní vejde. :-)) Nevím co budou dělat za 3roky. To asi postavíme stěnu v obyváku aby na sebe nemohli. :-))

 • bioviruska

  Ono jsou holky bojovnice- stejně jako ta Vaše 🙂

 • Jindriska8
  Jindriska8

  Moc pěkně napsané.

 • alena5

  Super že to dopadlo dobře a vaše Fazolka Miška je jen o pár dní starší než náš synátor

 • Jé ,to jsem si oddechla 🙂 jsem moc ráda, že to dopadlo dobře.

 • Peprmintka
  Peprmintka

  Tak hlavně, že se Vám to „výletování“ vyplatilo a všechno dobře dopadlo!

 • Lien
 • ABA

  Katko,
  tak to Ti moc přeju, že Ti to vyšlo. Znám až příliš mnoho párů, kterým ani IVF nepomohlo:( . Opravdu to chce i hodně štěstí – a to vy jste při vší té předchozí smůle měli!
  Těším se na pokračování Tvého příběhu 😉

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist