O jedné lékařské péči a o lidech

Rubrika: Kam nechodí slunce...

230578_hospital_6Nejhorší je, když Vám dítě onemocní a Vy musíte čekat tu dlouhou frontu lidí u lékaře. Ještě horší je, pokud je dítě zdravé a vy přesto musíte čekat. Někdy i hodiny, tak, jak se stalo nám.

To byla má starší dcerka tak roční, když začala být často nemocná. Jednou to byla bronchitída, pak zápal plic, pro změnu po 3 měsících angína. Pořád antibiotika. Dětská lékařka už z nás byla zoufalá a tak nás poslala na imunologii.
Co by každá maminka pro své robátko neudělala, že? Tak jsme tam tedy jeli. Dcerka postoupila několik odběrů krve, sepsali si anamnézu a tím to skončilo. Měli jsme přijet za 2 týdny.
Po dvou týdnech přišli výsledky, byla zjištěna snížená imunita a streptokok v oušku. Milého pana doktora to celkem nezajímalo, a jal se nám vysvětlovat, proč musí dcerka dostat serii imunologických injekcí.
No opět píšu, co by maminka pro dítko neudělala, když mu to pomůže a organismus posílí, tak s tím souhlasím.
Odešli jsme s receptem a doplatek u lékárny činil 500 Kč. S tím, že jsou to 3 injekce a v průběhu 3 týdnů by se měli aplikovat do svalu.
Hned u první injekce jsem se musela objednat u jíné dětské lékařky, protože ta naše měla dovolenou.
Její zjištění a údiv nad tím, co má píchnout ročnímu dítěti, mi podrazil nohy. Nechť, doktorka to tedy dcerce píchla a i ty ostatní 2 dávky dostala. Že by jí to pomohlo, říct nemůžu, do týdne dostala zase angínu.
Opět imunologie. Tentokrát jsme byli objednaní na 11 hod. Dcerka už tak byla unavená, ospalá, ale statečně si tam kreslila. 11. hodina minula a nikdo si nás nevšímal. Bylo 11,30 a ani ťuk. Ve 12 hod. jsem byla napnutá k prasnutí a vymýšlela proslov o tom našem zdravotnictví. Ve 12.10 vyšla paní, co přišla daleko za náma a jen tak mezi řeči mi řekla, že budeme asi čekat dlouho, protože se ztratila naše dokumentace a nikdo ji nemůže najít.
Tak to bylo něco pro mě. Bez ťukání (opravdu jako buldozer) jsem vešla k sestrám, na rtu výtku o tom, že jestli si myslí, že kvůli jejich „bordelu“ v kartách tu budeme do večera, tak to se mýlí. Že by mohli mít aspoň kousek slušnosti a omluvit se za zdržení a říct důvod zdržení a ne nás přehlížet v davu. Vzala jsem dcerku a vešla rovnou k doktorovi, který tam samo nikoho neměl, jen telefonoval a před sebou kávičku.
Aniž bych čekala, až dohovoří, jsem spustila, že už tady tvrdnu s dítětem hodinu a čtvrt, že jsme byli objednaní na 11-tou a ať se podívá, kolik je hodin.
Byla jsem stejně neslušná jako oni k nám.
Milý doktor položil sluchátko a ejhle, v rukou držel naši kartu, kterou milostivě otevřel a jediný, co se zeptal, bylo: „Dali jste jí ty injekce?“
Načež já odpověděla, že samozřejmě, ale že jí nepomohly, protože měla znova angínu a že lékařka, která jí je aplikovala, se divila, proč má roční, podotýkám stále kojené, dítě dostat takovou chemii a že si o tom teď myslím svoje.
A jelikož jsem byla mírně nachlazená, tak jsem se rozkašlala.
Reakce doktora byla, že kdybych nekouřila, mohla jsem mít dítě zdravé.
Já jsem zvedla oči, tak kuřáka ze mě nikdo dělat nebude, jsem procedila mezi zuby a popadla dcerku a s tím, že tady už mě nikdo neuvidí, jsem odešla.
Sestry se sice snažili naznačit, že jsou kultivované a že by se slušelo aspoň pozdravit, ale já jak jsem byla ve vzteku z toho, co mi dotyčný lékař řekl, jsem se nezmohla na nic.
Podotýkám, že nekouřím, a ani by mě to ve snu nenapadlo, při kojení začít s cigaretama.

Dcerku jsem si doléčila sama. Stačilo jí podávat multivitaminové doplňky. Od té doby, co je užíváme, byla nemocná až teď, tedy až teď bere antibiotika – a to už chodí do školky.

Dětské lékařce jsem vysvětlila, proč tam docházet nebudeme a co mě k tomu vedlo. A že takový doktor a žádný doktor je vlastně jedno.

Napsal/a: biovirus

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

 • Anonymní

  Ahoj , přidávám se do diskuse sama jako zdravotní sestra.Je to prostě vždy o konkrétních lidech.Se svou dětskou Dr. mám velmi dobré zkušenosti ale co se týká státního zdravotnictví je to horor.Mému synovi v 3 měsících natekla prsní bradavka , dr nás poslala na endokrinologii , kde už při objednání po telefonu věděli , že je to zánět a k nim to nepatří.Přesto jsem byla neodbytná a šla jsem tam.Aniž by ho prohlédli napsali mu antibiotika a bylo.S pláčem jsem se vrátila ke své Dr a ta mi řekla ať se chodíme se synem každý den ukázat a nic mu nedávám.Do týdne otok sám ustoupil a malý byl v pohodě.Naštěstí dnes si již můžeme lékaře vybrat a tak nezbývá než hledat ty s lidským přístupem.Přeji vám ať je všichni najdete.

 • karamela

  Tleskám Tvé neodbytnosti!
  Doktoři jsou jen lidi.stejní jako všichni ostatní-ale oni se kolikrát chovají jakoby ti ostatní byli jen nějaký odpad-hovoří k nám v lékařských termínech a s úšklebkem sledují co my na to.
  Zkouší na nás své teorie jako na králících.

 • Je pravda, že doktoři, ale i sestry jsou různí. Já mám s lékařem imunologem velmi dobrou zkušenost, opravdu nám pomohl, ale zase jsem narazila na úplně otřesnou sestru na porodnici. Naštěstí si dnes můžeme vybrat a lékaře změnit.

 • Je pravda, že to u Dr. bývá hrozné, i když já jsem se svou dětskou Dr. celkem spokojená, ale setkala jsem se se strašným chováním v porodnici. Na druhou stranu se musím doktorů zastat, protože ani ti to nemají někdy jednoduché. Mám švagrovou, která například k Dr. chodila tak dlouho a to podotýkám každý den, do té doby, než jí Dr. tedy s ústupkem řekla, že tedy její syn „skutečné“ má to, co si švagrová umanula. Ve dvou letech malého jí Dr. vrátila kartu a odkázala jinam. A dodnes je její syn neustále nemocný a to je mu už 7 let. Protože on, když má rýmu, tak potřebuje antibiotika, protože on když zakašle, tak má zápal plic apod. To jen tak na okraj, ale uznávám, že ne všichni doktoři jsou opravdu doktoři.

 • Nám jsou teprve 2 měsíce a už jsme byli 2 x nemocní,jednou zánět v oušku a podruhé nachlazení.Antibiotika jsme nebrali,náš lékař je předepisuje jen velmi vzácně.Léčí především homeopatiky.Ale moje známá má lékaře který jí předepisuje antibiotika snad při každé nemoci její dcery.

 • jedlayda

  Teda to je fakt síla!! Ale lidi jsou různí, a myslím si, že o těch lidech je to především!
  Já mám taky „pěknou“ zkušenost s jednou paní doktorkou, ale na kožním. Když se narodil Dáda (týden po termínu), tak se asi ve 3-4 týdnech úplně celý oloupal (fakt jako když se svlíká had). Naše dětská paní doktorka nás poslala na kožní. Tam nám paní doktorka dalala nějakou mastičku a podívala se na mě (mám občas exém v obličeji-spíš jaro a podzim, ale i tak je to nepříjemné) a řekla, že malý má to stejné jako já (sice neřekla co) a že se toho on ani já nikdy nezbavíme!!! To mě fakt dostala!
  Náš Dáda (5let) má pleť nádhernou bez jediné známky exému (ťuk ťuk). Já se svým exémem bojuji i teď, ale opravdu se mi to zlepšilo asi tak o 60% až po porodu Haničky!
  Jsou holt „doktoři“ a doktoři!!!

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist