Jsem svobodná?!

Rubrika: Onemocnění a léčba, Péče o miminko, Vaše příběhy, Vývoj a výchova batolete

1238929_untitledMěsíc, ještě jeden měsíc. Je to dlouhá doba, nebo krátká? Ještě měsíc a moji moc rozhodovat o zdraví své dcery nahradí moc úřední. Měsíc a ochranitelská ruka mateřská bude sražena tvrdou rukou moci světské.
Ještě jeden měsíc a skončí lhůta, kdy jsem mohla bez postihu odmítat očkování svojí dcery.

Mám strach. Ne z nemocí, s tím už jsem se vyrovnala, ne z pokuty nebo výslechů na hygieně, na to jsem připravena. Mám strach z určení opatrovníka, násilného odvlečení mojí dcery a jejího doočkování se všemi riziky, které představuje.
Jsem ochotná a schopná provázet moji dceru v nemoci i ve zdraví. Přijímám zodpovědnost i za to, že se jí jednou moje rozhodnutí může zdát nesprávné. Mé svědomí je čisté, dělám vše, co je v mých silách, abych se rozhodovala v souladu se sebou.

A přesto mám strach. Kdo ponese odpovědnost, pokud se něco zlého stane, kdo bude moji dceru provázet, jestli bude násilím vakcinována, co ještě mohu udělat, abych tomu předešla? Jsem připravená i na tuto situaci? Nedopadne ruka zákona tak tvrdě, že mi zlomí vaz? Je vůbec něco takového možné? Jsem skutečně svobodný člověk, pokud musím čelit těmto obavám jen proto, že se chci starat o zdraví své i zdraví svých dětí?

Napsala jsem udání na KHS, napsala jsem informovaný nesouhlas svojí lékařce a sama se udám, abych jí zprostila této trapné povinnosti. Nastudovala jsem tisíce informací, kontaktovala mnoho rodičů s rozmanitými zkušenostmi, ať už s očkováním, neočkováním nebo přímo chorobami, proti kterým se očkuje. Jsem členem sdružení rodičů za svobodnou volbu v očkování, jsem ve spojení s Ligou lidských práv. Jsem rozhodnuta a připravena bojovat a tento boj vyhrát.

STAČÍ TO?

Pevně věřím, že ano. Je tu ještě možnost emigrace do země skutečně demokratické, ale snad nebude takové krajní řešení potřeba. Na to totiž připravena zatím nejsem.

Je to už jen pouhý měsíc, držte nám palce.

Napsal/a: Lien

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (237 vyjádření)

 • Lien

  Libuno, sice čtu ve vašem příspěvku otázku, ale nevím přesně, zda se skutečně na něco ptáš, tak jestli ano, ráda odpovím. Jen tedy potřebuji vědět na co vlastně. Jestli se bráním? Na to je odpověď ne, nemám čemu.

 • Lien

  Ježečku, už nebojuji, v dnešní době to fakt není třeba, ¨před pár lety jsem byla „sama“, teď je nás hodně a je to znát, takže u Laury už jsem vůbec nemusela nic řešit, prostě neočkuji, děti nechodí do školy, ve vesnici vedle rodí kamarádka doma a je to všechno už dost „normální“ ve srovnání s dobou, kdy jsem článek psala, ale možná jsem se jen uklidnila já a všechno okolo už bylo, jen jsem to dříve nepotkala.

 • Já úplně hledím na ten počet komentářů… 🙂

  Libuno, možná by se taky dalo napsat, že posledních sto let bylo moderní očkování, rodit v porodnicích atd. Považovat za módu něco, co trvá odjakživa, co je přirozené… je docela směšné.

 • Ježeček

  Mám mínusek, ale jen doplním, že to nesleduji, protože já jsem pro očkování 🙂 *

 • Za prvé mě děsí strach z výše uvedeného článku. Za druhé tu není zmínka, zda výše píšící osoba byla někdy očkována. Jen má z něčeho strach.

  Mně je již více než 50 let, prošla jsem veškerým očkování za totáče, děti, ač narozené před rokem 89 byly též očkovány, nebyl žádný problém.

  Dnes je moderní rodit doma, dnes je moderní děti neočkovat. Dnes je moderní s dětmi nechodit k zubnímu lékaři. Dnes je moderní, snad i zažité nechodit do školy, neboť se o nás postará stát. Čekám na reakci od výše uvedené asi matky, co očekává.

  Milá matko, Vy musíte být padlá na hlavu. Přece tu nechcete středověk. Bráníte se? Čemu. Jen vašim primitivním předsudkům. Ta čísla o tisících, tomu musí věřit jen hlupák.Vy jste natolik inteligentní, že byste to zcela jistě nedopustila.

  Jen se nebojte. Máte možnost volby. Tomu nikdo nezabrání. Jen být chytřejším než ostatní. A to Vy zcela jistě jste.
  To jste mě po létech pobavila.

 • Ježeček

  Lien a jak pokračuješ v boji se systémem?? Přiznávám, že to nesleduji 🙂 *

 • Lien

  To je sranda po těch letech

 • Peťka

  Lien, já to nevnímám jako JEN. Beru to jako velmi důežitou věc, tu víru. 🙂

 • Lien

  Chci se jen zeptat, zda akupunkturu nebo homeopatii považujete také JEN za otázku víry.

 • Ježeček

  Peťko, jojojojo:-) *

 • Peťka

  Ano, taky si myslím, že vše je v hlavě.
  Když jsem kdysi dááávno měla možnost účastnit se určitého kurzu (nebudu rozepisovat o co šlo) na jehož konci byla chůze přes žhavé uhlíky, šla jsem do toho. Právě kvůli tomu závěru, který mě neskutečně zajímal. Přes žhavé uhlíky jsem šla 2x ( ne v jednom dni), poprvé v pohodě a podruhé jsem se neskutečně spálila a já vím proč.
  Takže po této zkušenosti věřím, že když to není v hlavě, nepomůže nic. Jak člověk věří a je vlastně úplně jedno čemu, pak má šanci, že to opravdu pomůže.

 • Ježeček

  Lien, tak to jsi šťastný člověk:-)
  Já si na své zdraví taky vyloženě stěžovat nemůžu, jak jsem psala, ten Brufík, nebo nějakou tu tbl od bolesti zobnu ani ne jednou za čtvrt roku, dost se snažím vydržet, ale když už to nejde, tak jsem vděčná za ty léky. Ikdyž jsem po operaci čelistních kloubů, což zrovna není med a bolesti jsou někdy fakt neskutečné:-(
  A k té alternativě. Už jsem o semínkách slyšela, ale můj názor přímo na tuto techniku je: tvá víra tě uzdraví. ¨Masáže a protáhnutí svalů je jasné, to se snad ani za alternaci nedá považovat. I ten největší odpůrce AM nemůže popřít, že když ho bolí a prsty promasíruje, tak se mu uleví, třeba jen na chvíli, ale uleví.

  Díky, Lien 🙂 *

 • Lien

  :-)))))))
  Ježečku, mě nic nebolí 🙂

  Ale jeden „alternativní“ způsob používám, jsou to preventivní masáže, chodím ke „klasickému“ masérovi, potom jsem dlouhou dobu chodila na akupresuru (přímo su-jok terapie), to je vážně účinné a nemůžu si vynachválit, sama jsem se naučila jak si pomoci a teď dokážu pomoci i např. partnerovi, pokud zrovna má problémy, které od sebe znám. Lepím semínka na reflexní plošky, také nově vyzkouším astrální masáž (máme tady kousek léčitele) a chystám se i objevit kouzlo reiki. :-))
  Tohle vše podstupuji aniž bych nějakou bolest měla a když pominu jednu blokaci krku (nedávno jsem příliš skotačila), kterou jsem si ale druhý den vymačkala a pravé zápěstí, které mě zlobí již několik let, ne v kuse, ale stále se vracející bolest, po pár dnech opět ustupující (zřejmě nějaký stále nezpracovaný chybný vzorec), tak mě posledních čtyři, pět let nebolí nic. Ťuky Ťuk

 • Ježeček

  🙂 Neříkám, že ho zobu každý měsíc, ale když byla v práci náročná služba, bolely záda a musela jsem fungovat a myslet, což mi třeba ta bolest dost dobře nedala, tak mi opravdu pomohl a bylo to taky hlavně rychle. Ale říkám to jako příklad, že do příbalového letáku se opravdu musí napsat i náznak, je to u všech léků.
  Lien, zajímalo by mě, jak si pomáháš od bolestí ty? Jaký máš alternativní způsob? Já se až tolik o alternativní medicínu nezajímala, tak mám nedostatky a docela by mě to zajímalo 🙂 Díky *

 • Lien

  Ježečku, osobně si tedy brufenem nepomáhám a pokud někoho takového znám, snažím se mu vysvětlit, že brufen opravdu žádnou pomoc neposkytuje, ale je jasné, že naše názory, i na očkování, musí být rozdílné, pokud ty brufen jako pomoc vnímáš. Pro mě má zcela opačný význam.

 • Ježeček

  Já jsem za očkování vděčná – zachránilo život mého synovce. A osobně za plošným očkováním stojím.
  Mám tedy to štěstí, že neznám nikoho, komu by po očkování vyvstal problém (mimo teploty a otoku v místě vpichu), ale naopak právě znám dost dětí, kterým pomohlo. A co se týče příbalového letáku, tak ten se musí brát s rezervou. Výrobce musí napsat absolutně všechno, je to stjné, jako s Brufenem, když by to někdo četl, aniž bychom věděli o jaký lék jde, tak si budeme myslet, to nejhorší a taky ho neubudeme chtít, ale myslím, že nejdené z nás pomohl:-) *

 • Lussy

  j.sedmikraska – promiň, ale já nevím co mi nevěříš. Že mám nemocné dítě? Klidně ti pošlu kopie lékařských zpráv.
  Něvěříš, že mám takového pediatra? Můžu ti na něj dát adresu a telefon.
  Fakt si tady lámu hlavu, co jsem napsala tak neuvěřitelného :-(.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist