Pleny, pleny a zase ty pleny

Rubrika: Jsem máma

943934_babyTak mému drobečkovi bude za pár dní už 8 měsíců a mě tuhle popadla taková nostalgická nálada a vzpomínala jsem, jak jsme zkoumali a zkoušeli, jaké že ty plenky jsou pro naše zlatíčko ty nejlepší…

No, takhle to tedy vypadá, že jsme ho chudáka podrobovali nějakému experimentu. A ono to vlastně tak i skoro bylo.
Začalo to ještě před jeho narozením. Vzhledem k tomu, že od mého prvního porodu a používání plen uběhlo už 17 let – až bože, jak ten čas letí, jsem vlastně neměla o možnostech moderní doby v souvislosti s plínkami moc zkušeností. Moje sedmnáctiletá puberťačka nosila jen látkové, tenkrát ani jiná možnost nebyla. A tak když jsem si prošla jen tak ze zvědavosti obchody s dětskými potřebami, byla jsem docela na rozpacích. Výběr x-krát větší a zkušenosti a znalosti tohoto oboru u mě nulové.
Naštěstí tu byla kamarádka, která rodila nedávno a tak mě začala ládovat zkušenostmi, co je lepší a hlavně co levnější, kde se co vyplatí koupit a tak podobně. A že prý ať zkusím plínky od DM drogerie, ona je používá také. Tak jsem pro miminko, co bylo ještě v bříšku zakoupila tu nejmenší velikost oněch plen a spokojená jsem si říkala, jak to bylo jednoduché.
Jenže opak byl pravdou. Ani jsme nespotřebovali celé balení, co se drobeček narodil a už jsem musela pro jiné. Tyhle plenky asi nebudou to pravé, zhrozila jsem se, jakmile jsem viděla ten malý zadeček celý červený. Že by to mělo být jiným důvodem, jsem si nepřipouštěla, protože moje péče o zadeček tohohle miminka byla snad až přehnaná. A tak jsem vyrazila do obchůdků znovu a tentokrát bez kamarádky. V televizi jsem také již shlédla dost lákadel, časopisy pro maminky jsem také nastudovala, tak jsem byla připravená. Zakoupila jsem tedy velmi známé Pampers s tím, že když jsou tak známé, tak jsou také hodně používané a ta značka byla také jakýmsi lákadlem. Bohužel, situace se opakovala – zase ten červený zadeček.
Tak jsem vyrazila potřetí. To už jsem si říkala, že tohle snad není možné. Ostatní maminky používají ty samé pleny, jen my musíme mít nějaké extrémy. A tak jsem stála v jednom hypermarketu a dívala se na ty různé značky a prostě jsem nevěděla. Zrovna tam byla nějaká akce, že když si koupíte pleny Huggies, tak dostanete vlhčené ubrousky zdarma. Poslouchala jsem tu mladou slečnu, jak se snažila mi vší silou sdělit, jak právě tyto pleny jsou super a proč atd. Vlastně jsem jí ani moc neposlouchala, spíš jsem myslela na toho mého chudáčka doma. Milou slečnu jsem přerušila, pleny jsem koupila – opět s tím, že to prostě zkusíme. Jaké bylo moje překvapení, když po týdnu používání plínek, byl zadeček našeho zlatíčka stále krásně suchý a po známkách zapaření, zarudnutí ani vidu.
A tak používáme jenom tuhle značku, experimentovat už nebudu. Náš drobeček je v pohodě a já také. Jen mě mrzí, že jsem tu slečnu tenkrát neposlouchala líp. Třeba bych se dozvěděla to zázračné složení. Ale bez legrace – jsem opravdu šťastná, že se mi podařilo najít to, co je pro našeho drobečka to nejlepší a také jsem se zařekla, že už nedám jen na rady. Každé miminko je osobnost, každému se líbí, a hlavně vyhovuje, něco jiného a tak je to i myslím správně. Přeji každé mamince, aby nemusela experimentovat s čímkoliv a aby její miminko bylo jen a jen šťastné. Protože když se díváte na toho mrňouska, jak „trpí“, tak si říkáte, proč si to s ním nemůžete vyměnit,aby ho nic nebolelo. A on takový zarudnutý zadeček dá taky pěkně zabrat.

Napsal/a: Ivča a Domča

Toto taky stojí za přečtení!

Tip na výlet: Jestřebí hory a frankfurtská polévka

Jedno letní pondělí jsme chtěli využít krásného počasí a vyrazit někam do přírody. Našli jsme dvě dosud nezdolané rozhledny

Čtu dál →

Recenze: Nepovedené kouzlo – Emilka a ztracená škola

Ráda by vám představila knižní novinku autorky Petry Martiškové s názvem Nepovedené kouzlo – Emilka a ztracená škola, která

Čtu dál →

Recenze: Jak to bylo s panem vlkem?

„To je o Karkulce? To přece znám. Všechny pohádky mám přečtený už dávno, vždyť je mi DESET, mami!“ sdělil mi

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (22 vyjádření)

  • Králíček4
    Králíček4

    Danniello,tak v případě velké zásoby látkovek není o čem přemýšlet.

  • Danniella

    Králíčku, tak je fakt, že o těchhle nevím a už to delší dobu nesleduju. To je dobrá cena.
    Ale příště, jestli bude ještě mimčo, bych dala zase látkovky a papírovky příležitostně. Nám to tak vyhovovalo. A navíc je jich v rodině hromada, takže už bych je nemusela kupovat.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist