Nevýchova! Tak to se mi moc líbí…

Rubrika: Jsem máma

Nedávno jsem dělala reklamu Nevýchově. Doporučovala jsem ji budoucí mamince. Rozesmála mě její reakce: „Nevýchova! Tak to se mi moc líbí.“
Zatím koukala na neplacená videa a už se poznávala jako policajt.

Všem přeji předjarní pohodu, i když zrovna dnes je správné aprílové počasí bez aprílu.

U nás byl poslední únorový víkend suprový. Sobota sice byla pracovní, sluníčko mě vytáhlo ven a já několik hodin uklízela okolo domu. Děti byly celý den venku maximálně spokojené.
A v neděli jsme konečně uskutečnili výlet. Do nového roku jsem si dala přání, že bych chtěla, každý měsíc udělat poznávací výlet a zatím se díky mému úrazu nic neuskutečnilo. Tak jsme nyní vyrazili do Techmania Science Center v Plzni. Měli únorovou akci a tak nabídky využilo mnoho rodin s dětmi.
Ze začátku jsem nevěděla, co dělat dřív, zda hlídat naše děti proměněné v pytel blech nebo si občas přečíst popisek k vystaveným exponátům.
Všichni jsme si to moc užili, prošli jsme expozice i planetárium a zhlédli 3D film Sen o létání.

Výchova Nevýchovou sourozenecké vztahy

Sourozenecké vztahy na hledáčku

V poslední době jsem zkoušela zlepšit sourozenecké vztahy mezi dcerou (8 let) a synem (5 let).

Většinou si spolu umí moc hezky hrát, ale stačí když jeden nemá náladu, přestane ho bavit hra nebo chtějí nutně jednu věc oba hned teď a počkat nemůže ani jeden. Hned je křik, hádky, slovní i fyzické útoky. Hlavně syn nejde pro ránu daleko. Dcera si to nenechá líbit a pak brečí oba.

Poslechla jsem si tedy znovu rady v placeném kurzu Nevýchovy – sourozenecké vztahy a pak jsem si hlavně s dcerou sedla a rozebírala jsem s ní její pocity.

Já jakožto mladší sourozenec, se nemůžu vcítit do situace staršího. A manžel je jedináček.

Co prožívala, když přišel vetřelec v podobě křičící ho mimča. Pak batole, které vše ochutnává a oslintává. Vzal jí velkou část pozornosti od rodičů, která patřila doteď jen jí. Občas taky chtěla, aby brácha někam zmizel a ona nás měla jen pro sebe, ale pak je i ráda, že tu je a má si s kým hrát a dovádět.

Vysvětlovala jsem jí, že je normální cítit zlost, naštvanost na bráchu i na rodiče. Každý máme občas na někoho zlost nebo si nerozumíme. Je ale také důležité zkusit, jak to vidí druhá strana. Jedna věc z několika úhlů vypadá pro každého jinak.

Řekla bych, že se situace u nás zklidnila a ani moc se nyní nehádají a většinou se domluví.

Opět se hlavně u mě opakuje…

Dětem nevadí neuklizený pokoj, poházené věci, nenapsané úkoly,… vadí to nejvíc rodičům.

Jako rodič s tím bojuji tak, že někdy vezmu jejich neuklizené věci a dám jim je do pokojíčku na hromadu. Nebo se začnu vytáčet a zvyšují hlas a občas mám chuť odjet daleko, ať si od nich odpočinu, zatím jsem to ovšem neudělala.

výchova Nevýchovou nepořádak

Po jednom úklidu pokojíčku, jsem se jich zeptala, co jim vyhovuje víc? Odpověď: Dcera, že se jí víc líbí uklizeno a synovi je to jedno – nevadí mu ani velký nepořádek. Takže jsem zjistila, že největší prudič jsem já a děti jsou spokojené.

A co s tím? Zkusila jsem se domluvit na kompromisu – alespoň průběžně uklízet, aby se dalo v pokoji procházet. Zatím se dá jít po prostředku, ale kraje jsou zavalené. Snad zítra a o víkendu budou mít čas a dají alespoň něco do pořádku.

Nedávno jsem koukala na sněženky, hřálo mě sluníčko a já byla celá blažená, tak takovou pohodu přeji ze srdce i vám všem.

Ahoj Květa

I vy můžete vstoupit do kurzu Výchova Nevýchovou. Pokud byste si ho chtěli nejdřív jen oťukat a zjistit, o co jde, objednejte si bezplatný rychlokurz o tom, jak snadno a trvale vyřešit 5 nejčastějších problémů s dětmi bez křiku, pohlavků a zbytečného pláče.

Napsal/a: Kvitek1

Toto taky stojí za přečtení!

V jakých lázních vám zajistí hlídání pro děti?

Touží vaše srdce po lázních, ale říkáte si, že děti jsou pořád ještě malé, tak vám nezbývá než o

Čtu dál →

Dětský svět v zahradě? Vsaďte na bunkr, hmyzí hotel nebo malé hřiště

Hledáte recept, jak děti vylákat na zahradu, aby se vydováděly na čerstvém vzduchu a měly jste je přitom na

Čtu dál →

Půjčku vyřídíte pomocí textové zprávy na mobilním telefonu

SMS půjčka je jeden z finančních produktů, který vám dokáže vyřešit nepříjemnou situaci s financemi. Pokud máte nečekané finanční

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist