Nejsou peníze jako peníze

Rubrika: Jsem máma

Moje kamarádka se odstěhovala do vzdáleného města. Stále mě zvala na návštěvu. Obě jsme byly na mateřské, tak jsem využila nabídky a na návštěvu s dcerou odjela. Týden utekl jako voda.

Po návratu jsem vyprala všechno prádlo. Bylo ho hodně. Bylo léto. Potom jsme se pustila do žehlení, což je dosud má nejneoblíbenější práce v domácnosti. Při žehlení jsem zjistila něco tvrdého v kapse u rifliček dcerky. Byla  to zmačkaná kulička papírku. Když jsem jí trochu rozbalila a identifikova, šly na mne mrákoty. Byla to stokoruna. V té době poměrně dost peněz (manžel v té době nosil domů kolem 2.000  a mateřská byla půl roku,  tudíž já žádné peníze nedostávala). Jak se peníze do kapsičky dostaly, jsem nevěděla. Dcerka nebyla schopná mi to vysvětlit (2,5 roku) a doma peníze nechyběly. Napadla mě kamarádka. Napsala jsem jí a ona vyloučila, že by se u nich také něco ztratilo.

V našem domě bydlela rodina s holčičkou o rok starší.  Pravidelně jsme se navštěvovaly nebo si holky navzájem hlídaly. Po nějakém čase jsme byly s dcerou na návštěvě. Povídaly jsme si, holky si hrály. Semlely jsme všechno možné a také přišla řeč na vypranou a nikomu nechybějící stovku. To Jarušku rozesmálo a hned mi to vysvětlila. Lucinka dostala od někoho k nějaké příležitosti krámek na hraní. Chyběly jen peníze. Jarčin manžel pracoval  v papírně  a jednou jim dovezli  z oběhu stažené bankovky na recyklaci. Mezi nimi byla u série, která se nepovedla. Peníze byly proděravěné a Lucinčina tatínka napadlo, že si vezme arch domů na hraní. A holčičky nakupovaly a platily…

Myslela jsem, že ho zabiju, protože  já kvůli jeho nápadu pár dnů pořádně nespala. 🙂

Tento článek byl zařazen do soutěže o Příspěvek února 2015, nezapomeňte proto prosím po přečtení na hvězdičkové hodnocení ;-).

Napsal/a: uznevimco

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist