MVD: Na mateřské je manžel

Rubrika: Jsem máma

Mé jméno je Andrea a mám dvě zlatíčka: Beatku 4 roky a Denisku, které 8. února budou tři měsíce.

Na mateřské je můj manžel a náramně si to užívá :-). Já pracuji z domu pro svého bývalého zaměstnavatele na základě živnostenského oprávnění, takže mám dokonalý přehled o tom, co se doma děje a neděje. S manželem máme svoje povinnosti rozděleny tak, aby nám to v domácnosti klapalo ku prospěchu a spokojenosti všech.

budulinek_sestricky

Manžel má většinou na starosti nákupy, odevzdává a vyzvedává mi práci ve městě, ráno vodí Beatku do školky a odpoledne ji vyzvedává (někdy naopak já anebo jdeme všichni společně). Když potřebuji pracovat, postará se a zabaví obě dvě holky. Naopak na mně, kromě práce, zbývají všechny ty klasické povinnosti maminek na mateřské tj. starost o nejmladšího člena rodiny (od přebalování, krmení, hraní si až po poznávání a objevování nového), tak i o starost a výchovu Beatky, péči o domácnost i manžela :-).

Beatka strašně ráda chodí do školičky a učí se nové věci. Stejně jako já je kreativně založená, takže spolu hodně malujeme a tvoříme. Miluje angličtinu a od jara by ráda navštěvovala „golfovou“ školičku. Vzhledem k tomu, že je Beatka hyperaktivní, musíme pro ní vymýšlet každodenní činnost tak, aby se zabavila a netropila „hlouposti“.

budulinek_deniskaDeniska, která bude součástí tohoto projektu, se nám narodila 8. listopadu 2014 s porodní váhou 3720 g a délkou 50 cm. Zpočátku jsem měla strach z toho, jak Denisku přijme starší dcerka, a zda nebude na mimčo žárlit, ale obavy byly naprosto zbytečné. Beatka Denisku přímo miluje a nedá na ni dopustit. Stále ji pusinkuje a hladí. A Deniska? Ta vždycky, když slyší nebo vidí Beatku, se úplně rozzáří a natahuje po sestřičce ručičky.

A jaká vlastně Deniska je? Je to naše „nespavé miminko“. Moc toho přes den nenaspí a největší aktivitu vyvíjí mezi osmou hodinou večerní a druhou hodinou ranní. Stále musí pozorovat a poznávat svět okolo sebe, co kdyby jí náhodou v době, kdy bude spinkat, něco uteklo J.

A co už umí? Vesele paseme koníčky, rády se stavíme a vypínáme na nožičky, zajímají nás obrázky v dětských knížkách, objevujeme svoje vlastní nožičky, milujeme večerní koupání 🙂

To je v krátkosti něco o mně a mých dvou zlatíčkách.

Tento článek byl zařazen do soutěže o Příspěvek ledna 2015, nezapomeňte proto prosím po přečtení na hvězdičkové hodnocení ;-).
Je součástí projektu Mateřská s VD (proto zkratka MVD v názvu).

Napsal/a: Budulinek

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

 • mura

  pěkně napsané a krásné mimčo

 • danasi

  Vítáme tě budulínku do projektu – VLASTNĚ TVÉHO MANŽELA – když je na mateřské. To bude super mít mezi sebou chlapa.

 • meggi41

  Beatka je krasna malinka slecna a Deniska je ,prekrasne,sladoucke miminko!! 😉
  Krasne deticky a tatinek je borec!
  Urcite jste stastna rodinka,preji hlavne zdravi!!

 • anabell

  krásné mimi 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist