Védéčkoviny 2/2015: Mám radost!

Rubrika: Co, kde a jak na VD

V prvních letošních Védéčkovinách jsem psala o VD plánech na tento rok. V těch druhých vám chci napsat, jak moc velkou radost mám z toho, jak slibně se všechno rozjíždí.

Leden ještě není za námi a už tu máme spoustu věcí, za kterými se můžeme letos ohlížet. Jste prostě skvělí! Až jsem sama překvapená, jak velkou radost z toho všeho mám 😉

No schválně si pojďte se mnou projít ty plány, o kterých jsem na Nový rok psala:

tehu_s_vd150Znovu rozběhnout Těhotná s VD

Od začátku roku jste si už mohli přečíst 6 článků od nových TVD maminek a k tomu ještě jeden navíc, ve kterém jsou všechny představené. Kromě toho se zdá, že se nám do projektu zapojily skutečně zdatné pisatelky. Číst jejich články je prostě radost, což v komentářích zmínilo hned několik z vás.

 

Spustit nový projekt pro miminka a batolata

I když ten ještě tak docela neběží, už začíná nabírat obrátky. V tuto chvíli mám už přes 20 přihlášených a pomalu sbírám informace do prvního článku, který můžete očekávat už příští týden.

Radost mi dělá nejen počet přihlášených, ale i jejich pestrost – momentálně máme děti od pár týdnů až po necelé tři roky, prostě od všeho něco. Kromě maminek máme přihlášenou i jednu babičku a dokonce s dvojčátky. Prostě každý si přijde na své. A to nejsou přihlášky do projektu nijak uzavřené.

Téma měsíce

Povídání o začátcích sice možná není tak svižné, jak by mohlo být, ale běží. Na to, že jsme s tématem měsíce teprve na začátku, je současný stav jistě úspěch 😉

V únoru už bude téma o poznání konkrétnější, tak čekám, že se to i tady víc rozhýbe 😉

 

Příspěvek měsíce

Většinu soutěžních článků máme sice hlavně díky TVD maminkám, ale i ty se počítají. Měla jsem dost velké obavy, jestli se odhodláte psát své příběhy a postřehy. Nenaplnily se a články, které jste zatím poslaly mi dávají hodně velkou naději, že tu pořád bude spousta zajímavých článků od vás ke čtení.

2015 = rok s vámi o vás

Řekla bych, že z výše uvedeného vyplývá, že i toto se zatím daří. Nejen díky novým projektům jsou i témata v diskutárně pestřejší.

Naše Sandra v Africe

Konečně jsem se rozhoupala k sepsání informací o „naší“ holčičce v Africe, kterou společnými silami podporujeme na její cestě za vzděláním. Článek Seznamte se se slečnou Sandrou, naší VD holčičkou přivedl Sandře hned několik nových „maminek“.  Koho by netěšilo, když se rodina (i když tahle je jen taková virtuální) rozrůstá.

 

Tajný plán

Kromě toho všeho jsem si naplánovala na začátku roku ještě další úkol, který jsem ve Védéčkovinách minule neprozradila, protože jsem ještě sama nevěděla, jakou bude mít konkrétní podobu. Přála jsem si začít něco na VD společně, něco, co nás bude provázet celým rokem.

Z tohot přání vznikla VD čítárna, která odstartovala díky knihám přečteným od Nového roku závratnou rychlostí. Vmžiku jsme měli společnými silami přečtený celý Everest. Teď nám to trošku stagnuje, ale já to nevzdám a do konce roku to dotáhneme 😉 Jen si zatím netroufnu odhadnout, jakou metu se nám za těch 12 měsíců podaří zdolat. Myslíte si, že bychom do jara mohli zvládnout přečíst maraton (tj. 42.195 stránek)?

Jak byste to zatím zhodnotili vy?

Co vás už stihlo mile překvapit a co vás naopak zklamalo? Kde vidíte největší rezervy?

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (8 vyjádření)

 • Mischela

  Jsem ráda, že to tady funguje, s čítárnou asi nepomůžu, nemám na knížky nějak čas 🙁

 • pivatko

  myslím, že do jara zvládneme i víc stránek, poctivě čtu 3 knížky zároveň 😀

 • Marci55

  po nějaké odmlce se vracím na tyto stránky a vidím, jak jde vše jen k lepšímu. přeji hodně zdaru do dalšího snažení

 • Peťka

  Jsem překvapená kolik krásných, čtivých a upřímných článků se sešlo, nejen od maminek z TVD.
  Nezávidím vyhodnocení soutěže o příspěvek měsíce, všechny jsou totiž krásné.

 • meggi41

  Souhlasim s Marinadkou 🙂

 • Marinada

  Ožilo to tu skvěle, nestíhám ty krásné články skoro číst. Všechny autorky článků o „těhotnění“ to píšou tak od srdce a nic nezakrývají, že to se málokdy vidí… a prožívám to s nimi ♥

 • Petra Vymětalová

  zikminko, nápodobně 🙂

 • zikminka

  mám radost, že máš radost 😉

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist