Můj třetí porod

Rubrika: Jsem máma

962622_first_breath___life_beginsTak jsem se konečně přemluvila k tomu to sem písnout :o)
Třeba někomu pomůžu – sice nevím jak :o) příkladem :o))
Takže doma mám už 2 holčiny Kačenku té bude letos 6 a Elišku té zas 4 roky…

S manžílkem jsme se pustili do 3 dítka s tím, že by se mohl konečně povést ten nás vytoužený Kubík :o)

Po 2 měsíčním trénování se zadařilo a termín byl 11.12.2007.
Vše zas probíhalo v pohodě – bez ranní nevolonosti, bez chutí :o)) Ubíhalo to šílenou rychlostí, jen ke konci se to táhlo strašně pomaloučku a navíc se mi začali dělat křečáky přímo na xxx, hemeroid na zadku – takže jsem se snažila spíše ležet s nožkama nahoře – ale s 2 malýma dětma to moc nejde :o)) ale snažila jsem se :o)

Ještě musím říct, že jsme se snažili od začátku zjistit, co že se to ve mě ukrývá za raubíře :o) Jestli ten náš Kubík nebo Adélka (ke konci 2. varianta Šárinka)…
Bohužel se mimi stále schovávalo, otáčelo a taky mělo šíleně dlouhou pupeční šňůru – to mi bylo řečeno i při porodu :o))
Takže jsme až do konce opravdu nevěděli, kdo že se to ve mě schovává.

Nadešel den D – den termínu a začaly mi křížové bolesti… ale nic jiného a to kolem 1 hodiny v noci… pro jistotu – přeci jen 3. porod :o)) jsem byla už v 1:30 na příjmu :o))
stále jen s křížovými bolestmi. Porodní asistentku jsem prosila očkama, ať si mě tam už nechají a trošku mi pomůžou, že domů už nechci.. tak mě dala monitor a čekali jsme – nakonec po dohodě s paní doktorkou jsem byla přijata s tím, že porod bude a šla jsem opět s manžou do sprchy…
Bolesti nic moc… spíše stále jen ty křížové, tak jsem po nějaké době poprosila sestřičku (por. as.) o pomoc – že to nijak zvlášť nepostupuje – s tím, že už vím o čem mluvím jako zkušená rodička :o))
Po další dohodě s paní doktorkou jsem si přešla na porodní sál a tam mi byla protržena blána a voda odtekla kolem 2:50, že by mi to mělo už více pomoci…
No kontrakce sice už nastoupily i s křížovýma… ale opravdu nic moc… a prďolovi se na svět sice začalo chtít, ale jeho velikost ho brzdila :o))

Ale přeci jen ve 3:24 se mimi poprvé kouklo do světa a poprvé se nadechlo. A hádejte, co že se nám to narodilo?
No přeci další holčička – Šárinka a její míry a váha…
Byl to malý obřík – posuďte sami:
hmotnost 4360 g,
délka 55 cm,
apgar skóre vždy 10.

Když mi ji přiložily k prsu, sála jak blázínek a saje a vysává mě do dneška :o)) Je to „malej“ savec, vždyť už při propuštění z porodnice 4. den po porodu vážila 4420 g….

Při poslední mojí kontrole mi bylo řečeno, že příště to už bude 5kg slůně – tak jsem je ujistila, že jsme sice chtěli toho kluka do třetice, ale když se to nepovedlo, tak do dalšího už opravdu nepůjdem :o))
Nejsme milionáři, i když máme rod. dům, není zas tak velký :o) a co víc – před narozením Šárinky jsme investovali do koupi většího rodinného vozítka – ale i to je omezené počtem zadních sedaček na 3 a větší by se mi sice líbilo, ale opravdu už na něj nemáme :o))
Takže opravdu 3 děti stačí – a jak jeden náš kamarád manžílkovi řekl – musíme šetřit na věna a ještě na hyg. pomůcky – až holky vyrostou :o))))

Takže kdo se prokousal až sem, musím mu sdělit, že už dál psát nemůžu – hlásí se Šárinka o svoje papáníčko :o)))

Napsal/a: Mates

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (18 vyjádření)

 • Anonymní

  Ahoj, tak u nás to teď bude třetí holka. Terezkce je dva a třičtvrtě, Barunce je rok a čtvrt a teď čekáme Markétku:-). Holky od sebe budou první a třetí pěkně tři roky :-). Jsem zvědavá na třetí porod. První dva byly rychlovka a v porodnici se smáli, že třetí do porodnice nestihnu. Zase teď jsem četla hodně článků, že třetí porody byly paradoxně nejdelší…tak se raděj připravím na obě varianty ;-)- překotný porod doma a asistující dvě batolata nebo v opačné variantě porod tři dny. „Děsí“ mě obě varianty, je fakt, že víc ta delší, oba porody jsem měla víceméně do hodiny. První dokonce bez bolestí..z ničeho nic se rodilo, aspon že byla odteklá voda, tudíž jsem byla už v porodnici:-) a ten druhý kontrakce už byly, ale půl hodiny před porodem…

 • Bramborka

  Lendulo, tiše závidím((-: Máme dvě prcinky a do té třetí bych klidně šla. Ale až „za dýl“, holkám jsou dva roky a druhé sedm měsíců, takže si dám ještě chvilku „oraz“. Hodně zdravíčka mamince i princezně.

 • Článek je moc pěkný, takové pohlazení po duši.:-)
  Můj třetí porod mě čeká už za několik dní, proto ráda hltám články tohoto typu. Čekáme třetí holčičku, bude se také jmenovat Šárinka a i když nám to nikdo nevěří, po klukovi jsme nijak netoužili. Naopak nám to zjištění třetí „pipinky“ v bříšku udělalo velikou radost.:-)
  Jsme na Šárinku šíleně zvědaví a moc se na ni těšíme.
  Druhý porod probíhal o dost rychleji než ten první, tak jsem zvědavá, jak proběhne tento. Doufám, že na něj pak budu vzpomínat stejně příjemně jako na ty dva předchozí…:-)

 • Anonymní

  Já mám doma 3 děti při prvním to nebylo jisté do poslední chvíle jelikož se mimi pořád točilo a otáčelo nastrany jako by si snámi hrálo 29.prosince 2002 v 19:26 večer se nám narodil krásny chlapeček Daniel.Porod šel jak měl a Daniel vyklouzl jako po másle jeho porodní váha a výška 3120g a 49cm.Bylo to takové hodné dítko,najedl se a spal jak dudek celou noc vždy jí prospal celou nebo se jen jednou vzbudil opravdu hodnoučke dítko jak andílek.Za 2a půl roku jsem čekala holčičku což bylo jisté ale 30.května 2004 kdy se narodila šel porod velmi pomalu a malá jako by nám protestovala nakonec po 3hodinách ukrutných bolestí se narodila Lucinka a její porodní váha a výška byla: 3850g a 51cm.Byla živější než Daneček ale taky celkem hodná Daneček byl starostliví a pozorný, za další 3roky jsem otěhotněla po třetí a byl to na stopro kluk narodil se 2.srpna 2007 a šel ven tak normálně jeho porodní váha a výška je:3556g a 49cm jméno jsme mu dali Tomáš.Všechny moje děti jsou dodnes jako sluníčka Daniel má 7let a je v první třídě nosí samé jedničky (aspon zatím). Lucince je 4,5roku a momentálně je ze školkou na víkendním honem za stašidli(akce pro děti ze školky) a náš nejmenší 1,5letý Tomášek si právě dává šlofíčka po papince

 • Anonymní

  Mám doma 2 děti ve věku 12 a téměř 200roky a přemýšlím o 3 dítku, tak nějak to bojuje ano či ne, ale snad si myslím že už ne. Mít doma pubertální holku, která jako malá naspala, nejedla a problémy se vším ((((( a mít chlapečka, který žádnou noc nepproplakal, všechno sní, prostě andílek ))))) Co když to třetí takové nebude, a ta puberta je hrozná. Docela to těžko nesu. Nedovolím malování a jsem ta nejhorří máma na světě, tak nevím, kdy mi dá za pravdu(((((( Tak třetí asi už neeeee

 • geralda

  Ahoj holky. Tak vidím, že nás které máme 3 děti, je docela dost. Já mám také tři holčičky, 13, 6 a 3 roky. manžel chtěl také kluka, ale už když jsem čekala tu naši třetí, tak s klukem nepočítal a měl pravdu :-)) I když tedy ta nejmladší je pěknej divoch a myslím si, že někdy vydá za 10 kluků :-)) Klidně bych chtěla ještě miminko, i kdyby to byla zase holčička, ale finance to zatím nějak nedovolují, ale nikdy neříkej nikdy, že jo? Tak uvidíme. A Tobě přeju jen samé štěstí s holčičkama !!!!

 • Ahoj, tak já mám zatím dvě děti-dva kluky, nad tím třetím sem tam uvažuju ale asi do toho nepůjdu, jo to kdybych měla někde jistotu že to bude na stoprocent holčička, možná bych si ještě dala říct, ale na třetího kluka asi opravdu nemám. Určitě bych ho měla ráda jako ty dva raubíře ale nač dráždit hada bosou nohou, jak se říká:))) Jednou se snad dočkám mimča od sestry,líbily by se mi dvojčátka, ale jen se zmíním, okamžitě si tuká na čelo. Mě se celkově ty dvojčata hrozně líbí, v kočárku, vedle sebe, ale rozhodně jen u cizích:))

 • Tak maminy já jsem na tom podobně jako vy.Taky jsem se rozhodla pro třetí dítko,že to teď určitě už bude holka.Když mi gynekolog asi ve 20tt.řekl,že tam vidí nějaký váček,tak mi to bylo jasný.A měl pravdu narodil se Matýsek 1rok(4020g,54cm)doma už máme Davida 13 a Lukáše 9.A jestly se ještě někdy možná rozhodnu jít do toho po čtvrté???Fakt nevím,červíček v hlavě pořád vrtá…co když teě to bude ta holka??;-)))

 • Majulka

  Danasi tak to bychom to mohli dát dohromady-myslím naše děti. Naši kluci jsou 16,12 a 1 rok. Zas je dobrý že máte holky, aspoň nebudou ti naši chlapi mít nouzi o ženský. Musí být nějaká rovnováha. Tobě ale určitě ty holky s malou pomáhají, zatímco kluci s ním dělají jen lumpárny a malej je už teď pěknej rošťák.

 • danasi

  Také jsme chtěli na potřetí kluka a máme třetí princeznu. Jen věkový rozdíl je jiný. 16 a 13 let a 9M. A nebydlíme v domku, ale v panelákové králikárně. Ale náš dětský doktor má doma také tři dcery a na počtvrté se jim povedl kluk (v loni na podzim). Tak nás pořád pobízí že na počtvrté.

 • Já jsem po dvou chlapech čekala, že porodím zase „pindík“, ale panu doktorovi se mě zželelo a měsíc před porodem mi prozradil, že kluk to tedy opravdu nebude. Dokonce jsem se pak sama ujistila na ultrazvuku, že vidím kávové zrníčko mezi nožkama. Byla jsem z toho tak rozhozená, že jsem se nemohla té princezny dočkat. Ale netušila jsem, že princezna bude raubíř a čert, který dokáže mazlením a očima všechny svoje lumpárny zahlazovat. Je to malá potvůrka.
  Jinak míry jsem na svojí postavu (158 cm a 50 kg) měla 3,25 a 52, 3,15 a 49 a 3,45 a 51 – vypadala jsem ale vždycky od čtvrtého měsíce jako před slehnutím a neviděla jsem si na špičky od nohou.

 • Majulka

  No tak to jsme na tom úplně stejně. Také se nám to na potřetí nepovedlo a po čtvrtý do toho teda nejdu. Akorát tu jeden rozdíl(nepatrný)je, že já chtěla zas alespoň jednu holčičku a zatím mám tři kluky. Akorát ten věkový rozdíl sourozenců máme větší. Tak ti držím palečky ať to zvládneš.
  Jednou jsme se sešly s holkama ze školy(takový malý sraz), bylo nás tam asi 6 a zjistily jsme, že ani jedna neměla to štěstí, aby porodila obojí pohlaví. Všechny jsme měly buď jen samé kluky, nebo holky. Tak jsme začaly diskutovat, co je horší. Zda mít samé kluky, nebo samé holky. Nakonec jsme usoudily, že obojí má své pro a proti. Ale ty holky když vyrostou, tak si myslím, víc si s maminkou rozumějí a mají si spíš o čem povídat. Ale asi to také nemusí být pravidlo.

 • Mates, paráda! 🙂 Krásný článek… No, já tedy nevím, ty porodní váhy – my měli všechny 4 kluky do tří kil – u posledního porodu asistentka na příjmu zírala do mojí průkazky a hrozně ji to pobavilo – jak to prý děláme, všichni včetně toho posledního byli v rozmezí 2.800 – 3.00kg, míry 48, 50, 47, 48 cm 🙂 prcínci, ale na porod to stačí a přibírali geometrickou řadou…. 🙂 Užívej si mimíska, zvlášť, když je to naposled 🙂

 • karamela

  krásné Mates:-)) a víš že moje sousedka měli kluka na počtvrté:-))) 3holky a pak kluk:-)))
  takže to jde.

  Jinak malý měl 3800kg-nakonec císař po boji:-) a vůbec nechápu jak si porodila 4360g ???

  hooolky jak to děláte?:-)))) K

 • Matilda

  Jéje holky, žasnu nad těma vašima macíkama:-) První dcera 2350g, 45cm, druhá dcera 2850g, 48cm, pokaždé břicho jako buben, tak nevím, proč mi ty děti nevyrostou víc, ale rodily se jedna báseň, to mi věřte:-)
  No a teď potřetí, to jsem teda zvědavá, jestli postoupíme alespoň na 3 kila:-)
  No a Mates gratuluji k té třetí princezně, ono je to v důsledku nakonec stejně fuk, hlavně že se má tak čile k světu a někdy holčička vydá za 3 kluky:-))))

 • michaela9610

  Jé tak to blahopřeju!!!Taky jsme chtěli do třetice chlapečka……………..a máme Barču 8 let(3900g,50cm),Karolínku 4 roky(3850g,51 cm)a Kubíčka skoro 5 měsíců(3650g,52 cm)!!!

 • Dáša P.
  Dáša P.

  Jé, to je krása. Tohle já ráda čtu. Děťátko v milující rodince. Moc hezké.
  Jinak s těmi porodními váhami a mírami…já to mám právě naopak. První dítko veliké (a to navíc mírně nedonošené), druhé prceček, ač jen týden před termínem. A to jsem podruhé měla břicho jako hrom! Třetí dítko by byl zcela jistě opět kluk (vůbec by nevadilo), a asi malilinkatý… :o)

 • mimkys

  Matýsku tak doufám, že jsi už v pohodě dokojila, já přečetla celý tvůj článek a neumim si vůbec představit, že bych šla rodit potřetí, dva mi fakt OPRAVDU stačily. Taky mám dvě holky a v koutku duši toužím po chlapečkovi, toho růžového mám jaksi po krk…
  Ale myslim, že Jovanka má doma dokonce 4 holky, tak to klobouk dolů… Pěkný článek.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist