Fragment pro děti – únorové ohlédnutí se soutěží

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Možná jste už zaznamenali, že tu v poslední době proběhlo několik soutěží o knižní novinky z nakladatelství Fragment. Pro všechny milovníky krásných knížek (nejen) pro děti a speciálně pro ty, kdo rádi s námi soutěží, mám jednu dobrou až velmi dobrou zprávu – s nakladatelstvím Fragment jsme navázali zajímavou spolupráci…

Asi tušíte, kam mířím, ale pro jistotu:
– budeme vám představovat vybrané knižní novinky z Fragmentu – vybíráme především tituly pro děti
– vybrané novinky budete mít šanci získat i vy

Zhruba jednou týdně (záleží, jaké novinky budou zrovna vycházet) vám představíme nejčertvější nabídku z Fragmentu a zároveň vyhlásíme nové kolo soutěže Víte…? vždy alespoň o jednu z uvedených novinek.

O další novinky budete moci soutěžit také na partnerském serveru Akce-Novinky.cz, případně budou jako ceny zařazeny do dalších soutěží na těchto stránkách.

Pro tentokrát se vrátíme o pár dní zpět – k únorovým novinkám…
nahledTěm úplně nejmenším čtenářům je určeno leporelo s milými verši Františka Hrubína – Co ta očka vidí, které půvabnými obrázky ilustrovala Helena Zmatlíková. Celým leporelem vás provede titulní básnička Františka Hrubína.

Objednávat můžete ZDE.

Pro malé milovníky fotbalu vyšly hned dvě knihy o partě Fotbalových divochů. Každou z nich provede čtenáře od 9 let jeden ze sedmi kamarádů, pro které je fotbal vším.

nahledFotbaloví divoši: Felix Tornádo
Felix Tornádo má nového spolužáka. Rocco, který je synem skutečného fotbalového profesionála, partu nadchne svým fotbalovým uměním. Náhle však přestane chodit na tréninky, protože mu otec zakáže hrát s partou kluků, kteří podle jeho názoru jen na plácku čutají do mičudy. Jeho syn má hrát v juniorském mužstvu FC Bayernu! Divoši mají nejprve vztek, ale potom začnou jednat, pořídí si dresy a trénují opravdu divoce. Nakonec vyzvou juniory FC Bayernu k zápasu! Získejte nové kamarády, užijte si dobrodružství a napětí s Fotbalovými divochy!

Objednávat můžete ZDE.

nahledFotbaloví divoši: Leon Mistr kliček
Leon Mistr kliček a jeho kamarádi se těší na začátek fotbalové sezóny a netrpělivě čekají na konec zimy. Jakmile však sníh roztaje, malé hřiště obsadí starší kluci neboli parta Neporazitelných vítězů. S tím se však Divoši nechtějí smířit. Vzdorně vyzvou soupeře na zápas o hřiště. Fotbaloví divoši sázejí na vítězství, ale jak jen mají vyhrát nad staršími a silnějšími kluky? Získejte nové kamarády, užijte si dobrodružství a napětí s Fotbalovými divochy!

Objednávat můžete ZDE.

nahledJá a moje příšera
Mýtus Lochnesské příšery opět ožívá! Napínavý příběh dvou dětí začíná ve chvíli, kdy děti najdou u moře malého vodního koníka. Koník Crusoe je malý, ale roste tak rychle, že je mu za chvíli malé i jezírko na zahradě. Podaří se dětem spolu s dědečkem a rodiči Crusoa odvézt na bezpečné místo a ukrýt ho před zraky lidí? Stále žijící legenda Lochnesské příšery inspirovala tvůrce k filmovému zpracování tohoto příběhu.

Objednávat můžete ZDE.

Ostatní únorové novinky jsme vám představili již dříve (viz. Radovanovy radovánky) – tedy až na jednu, které bych ráda věnovala speciální příspěvek..

A ještě slibovaná SOUTĚŽ!
Od 6. do 19. března budete mít možnost v soutěži Víte…? vyhrát:
hlavní cena – Fotbaloví divoši: Felix Tornádo
cena útěchy – Co ta očka vidí?

Opět stačí jen najít odpověď na jednoduchou otázku a mít trošku štěstí při tipování.

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Jak vybrat postel do dětského pokoje?

Výběr postele je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí při zařizování dětského pokoje. Pokud má dítě ničím nerušený a kvalitní spánek,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

 • Petra Vymětalová

  Soutěžní otázka: S jakým juniorským týmem se utkají Fotbaloví divoši v knize Felix Tornádo?
  Správná odpověď: FC Bayern

  Počet soutěžících: 448

  Výherkyně: kašovka (Fotbaloví divoši – Felix Tornádo), DOMCA (Co ta očka vidí?)

 • Ivča a Domča
  Ivča a Domča

  Bezva, už se těším na soutěže. Knížky od fragmentu jsou fakt moc hezké.I.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist