Jak jsem kojila svoji holčičku

Rubrika: Jsem máma

Pěkný den, chtěla bych napsat pár vět pro maminky o kojení mé dcerky, které je dnes již 5 let.
Vše začalo před více než 5 lety v porodnici, kdy moje sluníčko přišlo na svět.


Na svět přišla po komplikovaném porodu císařským řezem a již po 2 hodinách, kdy jsem se probudila na poporodním oddělení-jipce, jsem žádala sestřičku,ať mi moje zlatíčko přinese. Prsa jsem měla bolestivá, mléka dost, neboť mě prosakovalo pod košilí,tak jsem doufala, že s kojením nebude problém. Dcerka se po přiložení přisála, mléko teklo, ale nešlo jí samotné sání z prsu. Brzy se sama vyčerpala a usnula. Když jsem ji převážila, tak na váze nebyl žádný přírustek. Ach jó… mrzelo mě to, ale nevzdaly jsme se!!!
V porodnici jsme bojovaly, snažily se často přikládat, učit se různé polohy při kojení – vleže na lůžku, v sedě s podloženým polštářem. A také s přispěním lékařky i sestřiček na šestinedělí, které nám moc pomáhaly. Radou i ukázkou se kojení pomalu dařilo. Někdy jsme z toho byly já i dcerka moc vyčerpané, ale nakonec po propuštění z porodnice a po týdnu doma jsme spolu všechno zvládly. Plně jsem kojila přes klobouček až do 13 měsíců věku.
Mé mléko jí moc chutnalo a později, po jejím samovolném odstavení, kdy už kojení odmítala a pila pěkně z hrníčku čajík, vodu i občas džusy, jsem jí UM nedávala, neboť ho odmítala a nechtěla jej. Jedla mi ale bílé jogurty, hodně kvalitní sýry a tvarohy, kaše, a tak dětská lékařka říkala, že mléko nemusí, že si o něj sama řekne později. A tento okamžik přišel kolem 20 měsíců, kdy opět pila mléko.
Milé maminky, i přes počáteční nezdary jsem byla moc ráda, že jsem svoji Klárku kojila tak dlouho. Bylo to pro mě i dcerku nádherné období a určitě jej každé mamince přeji prožít…


Tento příspěvek byl zařazen do soutěže Napište článek na téma Jak jsem kojila. Stačí do 27. 10. 2011 poslat svůj článek do redakce.

Napsal/a: Radka

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Želvíček

    Přeji všem maminkám i miminkům, aby kojení nebyl problém. Jsou to překrásné chvilky, ráda na toto období vzpomínám.

  • Já měla obrovské štěstí, protože s kojením jsem neměla nikdy žádné problémy. Náš malý ( téměŕ 14 měsíců) se přisál pár minut po porodu a kojím ho ( i když už jenom jednou za noc) dodnes. Noční kojení udržuji hlavně z toho duvodu, že také nechce pít umělá mléka a ani umělé kaše. Jí ale hodně bílých jogurtů a sýrů a budu doufat, že k mléku si třeba jednou cestu najde.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist