Klíště

V Jen tak

669909_tickAsi každý se setkal s klíštětem,
to se stalo i mě, ale docela mě překvapilo, že ač odborníci říkají že se vyskytují v houští a tam kde je vlhko, tak bohužel musím říci že se pletou…Bydlíme uprostřed vesnice, jsou sice okolo velké zahrady, ale většinou je jejich majitelé sekají a zakládají anglické trávníky. Tak to děláme i my (spíše já – relaxuji se sekačkou) sekám jak to počasí dovolí – ale vždy to je tak jednou za týden. Bohužel vodu máme sice z vlastní studně, ale i tak se bojíme že zdroj vyschne a tak trávu nekropíme a čekáme na spásný déšť.
Takže opravdu musím říct že angličák máme, sice při vyšších venkovních teplotách je někde suché místo, ale houští opravdu nikde…

Máme 2 psy (dobrmaku – ta je venku a maltézáčka – to je gaučák) dále i 2 děti – 3-letou Kačenku a 11.měsíční Elišku, tak i pro tyto naše „4. zvířátka“ se snažím ten trávník sekat – jak odborníci říkají – klíšťata se drží ve vysoké trávě a houští….

Je to divné, ale ten náš gaučák nosí domů klíšťata pravidelně, a to je opravdu jen na zahradě, která je posekaná na krátko, nedávno jsem klíště našla i na mé starší dceři – na zadní straně kolena – to je překvápko!

Horší je že se teď tvrdí všichni ti odborníci že se na klíště nemá sahat. I to u psa dodržuji – koupila jsem si na to speciální pinzetku za 39,- Kč s tím že se toho klíštěte opravdu ani nedostku, ale bohužel u mé dcery prostě použít nešla. Klíště bylo hrozný prcek sad půl milimetru „veliké“ a tak prostě do kleštiček neuchopitelné – přišla na řadu stará metoda – natřít mastným krémem a čekat až se udusí – vím prý se to nesmí – při dušení vypouští nějaké potvornosti do těla oběti, ale opravdu nevím jak jinak bych se ho měla zbavit – čekat až se dostatečně napije a zvětší svůj oběm? Na to nemám – namazala jsem chvilku počkala vzala vatovou štětičku a na klíštěti zatočila – a bylo pryč – teď mi nezbívá věřit tomu že nebylo infikované a pravidelně nožku kontrolovat….

A jak je to s injekcemi?
Ptala jsem se na to své dětské doktorky, u té malé 11. měsíční to prý nepřipadá v úvahu a u té starší by to prý šlo, ale proč? – nejsme prý v tom pásmu kde jich je hodně tak proč zatěžovat peněženku a i dětský organismus?

Jsme ze středočeského kraje od MB.

Jak jste na tom vy a klíšťata? A co očkování – máte?

Napsal/a: Mates

Toto taky stojí za přečtení!

Vyrobte si svůj sirup na kašel

Léto je pro nás maminky vysvobozením od nekonečných martyrií dětských nachlazení. Já jsem si je tenhle rok užila do

Čtu dál →

Kolik % svého platu dáte v létě za zmrzlinu?

30°C ve stínu. Vedro na padnutí. Nechce se vám pracovat, uklízet, vařit. Stejně nikdo nemá na jídlo chuť. Děti myslí

Čtu dál →
sourozenecká žárlivost

Jak na to, když jsou jako kočka a pes

Objevte 3 věci, které dětem pomůžou, aby přestaly žárlit, ubližovat si a dělat naschvály. Ale pozor, ať to nepropásnete.

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (27 vyjádření)

 • Anonymní

  To Mates:
  A vY bít se učyt česká jazik gde? V Tanzania?

 • Anonymní

  Dobrý den, mohu Vás požádat o radu?? Můj syn 4,5 roku je očkován již druhou dávkou proti klíšťové encefalitidě, ale opětovně onemocněl a má být přeočkován 24.3. 2007. Nevím, jestli je možné ho přeočkovat, když je nemocný!! A nevím, jaké následky jsou, když není přeočkován v danném termínu a jestli se může přeočkovat poději. Moc Vám děkuji za radu

 • Některé přispívají-projdi si to některé méně jiné více.K

 • Anonymní

  Nevíte někdo jestli to očkování hradí pojištovna nebo jestli si to musím zaplatit sám

 • Anonymní

  ahoj mam 6 mesicniho kluka a dnes jsem mu nasla kiste v pupiku a bylo trosicku nasaty,hrozne jsem se lekla.Sla jsem hned na pohotovost ale moc nadsena jsem nebyla z toho co rikaka doktorka a jeste se mi vysmala kdyz jsem se ji ptala jestli to kliste nemuze byt infikovane.Rekla,ze 99 procent z toho nejsou a jen jedno procento muze bejt a pak to kliste zahodila a rekla jen ze mam prijit az mu ta kuze zcervena do velikosti 5 koruny.Takovej pristup jsem teda jeste nezazila.Maminky pravidelne kontrolujte sve deti aby jste nezazili to co ja.

 • No naštěstí nám se klíšťata vyhýbají, snad jsem to teď nezakřikla. Ale když přjdem z lesa, je prohlídka a to důkladná celé naší rodiny :o)

 • Anonymní

  Ahoj nevíte někdo, jestli se dá případná nemoc od klíštěte přenášet z člověka na člověka?? Třeba pohlavním životem?

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

TOPlist