Jsem exot

Rubrika: Jen tak

V pátek jsem se zúčastnila třídního srazu po 15 letech ze základní školy. Vloni mě napadlo založit na Spolužácích naši třídu a doufala jsem, že během roku se přihlásí většina spolužáků a letos se v hojném počtu sejdeme. Nejsme nějak extra rozlítaní po světě, jen jedna holka je vdaná ve Velké Británii.

Vypadalo to, že nás přijde 10 – 15, nakonec nás bylo 12 z 27. Třídní jsme úmyslně nepozvali, celý druhý stupeň jsme litovali, že ji máme, a došli jsme k názoru, že by nám tam jen otrávila vzduch 🙂

A proč jsem exot?

Protože jsem nebyla nikdy v Austrálii, na Maledivách, na Borneu, v Mexiku, v Číně, v Japonsku, v Thajsku, v Indonésii, dokonce ani v Egyptě! Já totiž nikdy u moře nebyla a nejdál má cesta vedla do Švýcarska.

Protože mám malé dítě. Na to, že nám je všem 29 nebo 30 let, pak děti má sotva třetina spolužáků, z kluků jen jeden.

Protože jsem si nepostavila nový dům za X míčů, ale jen kompletně přestavěla starý na nový, pouze za 1,5 míče.

Protože nemám byt na Václaváku a vilu na Dobříši.

Protože jsem mluvila česky – ani jednou jsem neřekla, že jsem ready, death, OK, KO, a nic není wonderfull.

Protože jsem nepřijela ve Ferrari.

Protože jsem přijela autem a tak jsem nemohla pít (alkohol) – řidičce Ferrari toto odpuštěno.

Protože můj manžel není ani reportérem BBC, ani majitelem autosalónu, dokonce ani soukromým zemědělcem. Ve všední den spolu nesnídáme, neobědváme a nehrajeme golf.

Protože jako jediná z přítomných jsem si nenažraně objednala večeři a ne jen salát nebo topinku.

Protože jako jediná jsem dostala úporný průjem, který se projevil už na místě a trval do sobotního odpoledne.

Protože jsem odjela už v půl dvanácté a zatímco jsem trávila noc na WC, vzpomínala jsem na ostatní, jak paří do rána na diskotéce v rytmu 80.let.

Né aby někoho z Vás napadlo, že si stěžuju nebo že snad spolužákům závidím. Jen jsem si uvědomila, že je mi dobře tady na VašeDěti, kde vím, že jsou lidi stejného ražení a s kterými si mnohem víc rozumím.

P. S. Po několika panácích se pánská část shodla, že mám nejhezčí prsa z přítomných 🙂

Napsal/a: Lussy

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (28 vyjádření)

 • Lussy

  Hanele,nevynechávej!
  Já mám oproti základce navíc nějakých 25 kg, ale nejsem jediná a ty taky nebudeš. Užij se sraz :-).

 • Hele.hanele

  Ahoj Lussy, děkuju moc za tento článek – skvělý a vtipný. Musím říct, že mě v únoru čeká sraz po 11 letech (ten po deseti jsem vynechala, byla jsem těhotná). Jsem skoro jediná vdaná, mám dvě děti (to se u nás moc nenosí), jsem na mateřské – tedy úplně mimo – a mám tak o 15 kilo víc než po maturitě – dost důvodů vynechat??? Přeji všem hezký den a odvahu shledat se s EXOTY!

 • Lussy, určitě nejsi žádný exot, protože žiješ svůj život, který se Ti líbí a máš ho ráda a proto nejsi určitě o nic míň člověkem, než ten, kdo jezdí např. ve Ferrari.
  Já byla na srazu ze střední před 14-ti dny a bylo to super. Až jsem byla překvapena. Bylo nás 13 a asi 15 nedošlo. Na jednu stranu škoda, ale bavili jsme se i tak. Vymněnili jsme si na sebe kontakty a doufám, že o sobě teď budeme vědět více. Byl to sraz po 15-ti letech a domlouvali jsme se, že se sejdeme raději po dvou letech, tak jsem zvědavá, jestli to tak bude.

 • Lussy napsala jsi to krásně:-)vzhledem k tomu,že mám jet na sraz za 14 dní, a to po 15 letech od maturity,mám smíšené pocity:-)S nikým moc nejsem v kontaktu(odstěhovala jsem s z rodného kraje) jen přes spolužáky.cz..
  No uvidím,ale je fakt,že zrovna naši třídní bych ráda viděla po těch letech,byla to fajn ženská a taky mě táhne zvědavost jestli se holkám slnily sny a kdo od naší „úžasné“ profese zdrhnul a kdo vytrval v tom našem zdravotnictví:-)
  P.S a taky možná proto,že jsem exot jako ty a budu ,protože mám dvě děti se STEJNÝM mužem:-)))

 • Matušenka
  Matušenka

  Lussy tak nějak podobně jsem si připadala na srazu ze základky.Žádnej auťák přepychovej dům a další moc hezky si to napsala.Nejsi exot .

 • Lussy

  Holky, exotky 🙂
  Děkuju za tolik ohlasů!
  Já jsem taky ráda exotem. Srazy se střední jsou jiné, scházíme se každý rok, už se to nějak vytříbilo a jak už tu bylo napsáno, zůstalo „zdravé jádro“ a je to pokaždé bezva.
  Tohle taky bylo bezva, jen jsme se viděli snad po 13 letech (kdysi byl sraz asi po 2 letech,přišlo pár lidí), a byla jsem dost překvapená co kdo dnes dělá. Přece jenom na střední už se to nějak vyvrbuje, ale na základce jsme byli opravdu ještě děti, tak si člověk neumí představit, co z těch dětí vyroste 🙂
  Jo a ještě jako jediná jsem přinesla asi 6 fotek. Tak to jsem byla totál exot. Ostatní vytáhli mobily a ukazovali fotky v mobilu. Ne že bych je tam taky neměla, ale tak nějak mi přišlo normální vzít sebou klasický fotky.

 • Ahoj Lussy, to byl fakt dobrý článek! musím říct, že si jako exot v tom případě připadám celý život!! 🙂

 • Anonymní

  No, jsem taky exot a vůůůůbec se za to nestydím.
  Jako vždy mě VD zvedly náladu po úmorném dni. Moc hezky jsi to napsala, Lussy.
  Frančice- nejsem přihlášená

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist