Jak jsme honily kocoury

Rubrika: Jen tak

1291261_cat_faceBabička nám odjela na dovolenou a tak se o zvířátka musíme starat my….
Manžílek ráno dojíždí do práce, takže je to všechno na nás „holkách“ (já, Káťa 3 roky, a Eli 1 rok)…Ráno jsme se probudily, převlíkly z pižam do věcí a vyrazily nakrmit ty naše králíky, slepičky a kočku – pes venkovní dostává jen jednou a to večer a domácí má stálý přísun – od holek:o))

Plutik, to je ten domácí pes, šel s náma, co kdyby tam byl kocour – to ho pak prohání po celém dvoře a my mu při tom radíme, kam že se mu kocour schoval :o))

Takže slepičky jsme nakrmily a šly se mrknout na králíky, (Eli jsem nechala v kočárku koukat na slepičky), jenže na cestě jsem si všimla velkého kocoura (chodí za naší kočkou), tak jsem honem zavolala Plutika a ten ho zase začal za naší asistence honit – zaběhli oba do garáže – kocour začal prskat a Plutovi se tam schoval v „krámech“, co si tam střádá manžel… :o(
Tak jsme přišly na řadu my – ten lomoz, co jsme dělaly, přilákal i souseda k plotu – koukal, co že to tam vyvádíme :o))….

No, nakonec jsme kocoura vyhnaly za účasti Pluta, ale myslím, že né na dlouho…. za chvilku dopere pračka a jdem prádlo pověsit ven…. takže Pluta berem s sebou, těším se na honěnou – a jsem zvědavá, co že se to manžel dozví v hospodě o naší ranní činosti – je tam místní drbárna „chlapská“!!! :o))

Koho honíte vy? Děti? Manžela? Nebo něco jiného? A co sousedi?

Napsal/a: Mates

Toto taky stojí za přečtení!

Jak děti naučit jíst zeleninu?

Co vaříte svému miminku? Nejprve maminka zařídí to nejlepší mlíčko, ovšem po pár měsících se objeví otázka, jaké dát

Čtu dál →

Recenze: Můj atlas Česka

Naše zem je plná krásných míst, památek, přírody, různých útvarů. Každý z nás je rád „doma“. Děti to „doma“,

Čtu dál →

[Předškoláci] Matematika s úsměvem

Se začátkem nového školního roku se už i předškolní děti začaly plně věnovat předškoláckým úkolům. Tak proč jim to

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (8 vyjádření)

 • Bramborka

  No náš pes cizí kočky rovnou zabíjí. Je to patálie, lidi má rád, každýho by hned adoptoval,ale kočky má,bohužel, na kontě už dvě.A nikdo ho k tomu nenavádí, vždy dostal co proto.Našeho kocoura si ani nevšimne,ale cizích ( a jsou jich tu desítky – sousede to stou „láskou“ už kapanek přehánějí) se nemůže „dočkat“.))-:

 • Matesi neříkala jsem že psi kočky nehoní, ale to, že když je k v tom podporuješ, tak jen podporuješ jejich agresivitu. Nepsala jsem o hlídání teritoria, ale o schválném pošťuchování – chyť si svoji kočičku a chyť si svého pejska.
  Své psi jsem ani nemusela učit mít rád naše kočky, nebo cokoli co žije s námi. Prostě se tu žije pohromadě a musíme se tolerovat.

  Měj se pěkně.

 • Ramiro, nevím jak je to u vás, ale já osobně neznám psa který by nehonil kočky co jich znám a dělají to všichni! Já jsem ráda že jsem Plutika naučila mít ráda alespoň tu naši – náš druhý pes (dobrmanka) je přímo nesnáší a to jsem jí to taky učila – prostě kočka před ní utíká a tak utíká za ní… a s tím cizím psem – to jsem je učit nemusela je to jejich přirozenost si chránit svoje území..:o)) takže není co řešit, nevím proč bych měla trpět cizí psy na svém pozemku, vzlášť když nevím jakou mají povahu a nemoc? Naštěstí máme plot a tak ti toulavý a ti co utečou chodí jen za ním, a i tak je to divné – když na tebe kouká vlčák který je bez páníčka. Není to příjemné potkat psa na ulici bez páníčka když na tebe cení zuby …..o(
  Ambra /dobrmankaú/ nám už párkrát zachránila kalhoty a cestu na pohotovost….

 • Taky máme uřvanou kočku (ne jednu), psa a courají se tady kolem i cízí a v životě by nás nenapadlo je takhle štvát. Už jenom kvůli tomu, že sousedi mají psy, co mají tuhle „výchovu“ za sebou a já se teď bojím, že se nám jednou jedna z koček nevrátí domů. Pokud jde o ty velké, ty si snad poradí, ale koťata…
  Mňoukání, řvaní koček je jejich přirozenost, to že se stahují za kočkou kocouři také. To že se poperou to se taky stává s tím nic nenaděláš. Kočky mají ohromnou schopnost regenerace, ne nadarmo se říká že mají tolik životů.
  Jen mě napadlo, to když k vašemu domu bude chodit otravovat cizí pes, tak toho vašeho taky poštvete na něj, aby vám tam ten cizí neštěkal?
  Miluji kočky i když to možná z mých příspěvků nevypadá. Zrovna tak své psy. Pokud je už nenaučím žít spolu v pohodě, tak je alespoň neučím agresivitě vůči sobě. Žijeme tu s dětma a já prostě nechci, aby se to jednou obrátilo proti nám.

  Neber to ve zlém, jen je to výlev milovnice koček. (a tak jim nadržuju, no. Kapánek)

 • Ono tě to přejde, když ti 6x za noc začnou řvát pod oknem a budit děti – hrůza skřeky.
  Taky už on nich má náš Macíček (je to kočka) roztržené ucho – krev byla po celé verandě…..:o(
  Pluto má rád naší číču a proč by měl mít rád cizí, kyž tý naší ubližují a nás ruší při zaslouženém spánku?

 • Neber to zle, ale mě se tohle honění moc nelíbí. Štvát psa proti kočce….

 • Neboj, takovejch zážitků mám dosts a dost… takže nějaký vyberu a napíšu – doufám že se budou líbit :o))?

 • Macku, to máte pěkný tělocvik po ránu :o)
  Já naháním Martínka od bazénu a z bazénu-mohl by tam být pořád a vůbec mu envadí,že má pusu, jak když snědl hrst borůvek.
  Poslední dobou se mě Tvé články moc líbí…ale pozor, neusni na vavřínech :o) a pozdravuj holky

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist