Jak jsme honily kocoury

Rubrika: Jen tak

1291261_cat_faceBabička nám odjela na dovolenou a tak se o zvířátka musíme starat my….
Manžílek ráno dojíždí do práce, takže je to všechno na nás „holkách“ (já, Káťa 3 roky, a Eli 1 rok)…Ráno jsme se probudily, převlíkly z pižam do věcí a vyrazily nakrmit ty naše králíky, slepičky a kočku – pes venkovní dostává jen jednou a to večer a domácí má stálý přísun – od holek:o))

Plutik, to je ten domácí pes, šel s náma, co kdyby tam byl kocour – to ho pak prohání po celém dvoře a my mu při tom radíme, kam že se mu kocour schoval :o))

Takže slepičky jsme nakrmily a šly se mrknout na králíky, (Eli jsem nechala v kočárku koukat na slepičky), jenže na cestě jsem si všimla velkého kocoura (chodí za naší kočkou), tak jsem honem zavolala Plutika a ten ho zase začal za naší asistence honit – zaběhli oba do garáže – kocour začal prskat a Plutovi se tam schoval v „krámech“, co si tam střádá manžel… :o(
Tak jsme přišly na řadu my – ten lomoz, co jsme dělaly, přilákal i souseda k plotu – koukal, co že to tam vyvádíme :o))….

No, nakonec jsme kocoura vyhnaly za účasti Pluta, ale myslím, že né na dlouho…. za chvilku dopere pračka a jdem prádlo pověsit ven…. takže Pluta berem s sebou, těším se na honěnou – a jsem zvědavá, co že se to manžel dozví v hospodě o naší ranní činosti – je tam místní drbárna „chlapská“!!! :o))

Koho honíte vy? Děti? Manžela? Nebo něco jiného? A co sousedi?

Napsal/a: Mates

Toto taky stojí za přečtení!

Těhotenství nemusí být jen nejkrásnějším obdobím v životě ženy

V současné společnosti jsou všechny významné životní události vnímané jako velký milník v životě a očekává se, že každý,

Čtu dál →

[Soutěž] Audiokniha Anička a cirkus

Dlouhou cestu na dovolenou si můžete v autě zpříjemnit třeba poslechem audioknihy. 3 tipy pro děti pro vás dnes

Čtu dál →

[Tvoření] Květina z proužků

Květina, kterou si dnes ukážeme, je velmi jednoduchá a zároveň variabilní. Můžete vyrobit několik variant podle toho, která se

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (8 vyjádření)

 • Bramborka

  No náš pes cizí kočky rovnou zabíjí. Je to patálie, lidi má rád, každýho by hned adoptoval,ale kočky má,bohužel, na kontě už dvě.A nikdo ho k tomu nenavádí, vždy dostal co proto.Našeho kocoura si ani nevšimne,ale cizích ( a jsou jich tu desítky – sousede to stou „láskou“ už kapanek přehánějí) se nemůže „dočkat“.))-:

 • Matesi neříkala jsem že psi kočky nehoní, ale to, že když je k v tom podporuješ, tak jen podporuješ jejich agresivitu. Nepsala jsem o hlídání teritoria, ale o schválném pošťuchování – chyť si svoji kočičku a chyť si svého pejska.
  Své psi jsem ani nemusela učit mít rád naše kočky, nebo cokoli co žije s námi. Prostě se tu žije pohromadě a musíme se tolerovat.

  Měj se pěkně.

 • Ramiro, nevím jak je to u vás, ale já osobně neznám psa který by nehonil kočky co jich znám a dělají to všichni! Já jsem ráda že jsem Plutika naučila mít ráda alespoň tu naši – náš druhý pes (dobrmanka) je přímo nesnáší a to jsem jí to taky učila – prostě kočka před ní utíká a tak utíká za ní… a s tím cizím psem – to jsem je učit nemusela je to jejich přirozenost si chránit svoje území..:o)) takže není co řešit, nevím proč bych měla trpět cizí psy na svém pozemku, vzlášť když nevím jakou mají povahu a nemoc? Naštěstí máme plot a tak ti toulavý a ti co utečou chodí jen za ním, a i tak je to divné – když na tebe kouká vlčák který je bez páníčka. Není to příjemné potkat psa na ulici bez páníčka když na tebe cení zuby …..o(
  Ambra /dobrmankaú/ nám už párkrát zachránila kalhoty a cestu na pohotovost….

 • Taky máme uřvanou kočku (ne jednu), psa a courají se tady kolem i cízí a v životě by nás nenapadlo je takhle štvát. Už jenom kvůli tomu, že sousedi mají psy, co mají tuhle „výchovu“ za sebou a já se teď bojím, že se nám jednou jedna z koček nevrátí domů. Pokud jde o ty velké, ty si snad poradí, ale koťata…
  Mňoukání, řvaní koček je jejich přirozenost, to že se stahují za kočkou kocouři také. To že se poperou to se taky stává s tím nic nenaděláš. Kočky mají ohromnou schopnost regenerace, ne nadarmo se říká že mají tolik životů.
  Jen mě napadlo, to když k vašemu domu bude chodit otravovat cizí pes, tak toho vašeho taky poštvete na něj, aby vám tam ten cizí neštěkal?
  Miluji kočky i když to možná z mých příspěvků nevypadá. Zrovna tak své psy. Pokud je už nenaučím žít spolu v pohodě, tak je alespoň neučím agresivitě vůči sobě. Žijeme tu s dětma a já prostě nechci, aby se to jednou obrátilo proti nám.

  Neber to ve zlém, jen je to výlev milovnice koček. (a tak jim nadržuju, no. Kapánek)

 • Ono tě to přejde, když ti 6x za noc začnou řvát pod oknem a budit děti – hrůza skřeky.
  Taky už on nich má náš Macíček (je to kočka) roztržené ucho – krev byla po celé verandě…..:o(
  Pluto má rád naší číču a proč by měl mít rád cizí, kyž tý naší ubližují a nás ruší při zaslouženém spánku?

 • Neber to zle, ale mě se tohle honění moc nelíbí. Štvát psa proti kočce….

 • Neboj, takovejch zážitků mám dosts a dost… takže nějaký vyberu a napíšu – doufám že se budou líbit :o))?

 • Macku, to máte pěkný tělocvik po ránu :o)
  Já naháním Martínka od bazénu a z bazénu-mohl by tam být pořád a vůbec mu envadí,že má pusu, jak když snědl hrst borůvek.
  Poslední dobou se mě Tvé články moc líbí…ale pozor, neusni na vavřínech :o) a pozdravuj holky

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist