Buď fit!

Rubrika: Jen tak

903839_fitnessVzhledem k tomu, že se jaro blíží velkým kvapem, uvědomila jsem si (jak již každoročně), že pohled na mé tělo v plavkách je spíše tristní a (jak již každoročně) se rozhodla s tím kvapem něco udělat.

Rozhodla jsem se opět vrátit k rychlochůzi, se kterou jsem měla výborné zkušenosti, ale kterou jsem po loňském úrazu a operaci kolene trochu šoupla k ledu. Takže jsem před 14 dny začala chodit každý druhý večer s naším psem na výlety rychlochůzí. Dala jsem si na to vždycky hodinu. A musím říct, že jsem si po tom roce zase uvědomila, jak člověk takovým tím konzumním způsobem života šíleně zleniví.
Ukázalo se, že abych opravdu hodinu ostře šla, musela jsem dojít až do vesnice za naším městem a zpět. TAm, kam jsem měla původně namířeno, jsem došla asi za 12 minut, což mě fakt dost překvapilo. 🙂 Uvědomila jsem si, že kdybych do té vesnice potřebovala třeba za někým dojet (vidíte, automaticky říkám dojet), nikdy by mě nenapadlo jít pěšky. Připadá mi, že je fakt dost daleko a ještě ke všemu celou cestu do kopce. A přitom jsem tam byla za půl hodiny! (Pravda, trochu ufuněná, ale byla! )
Došlo mi, že si automaticky přivolávám výtah, když mám namířeno do 5. patra… A přitom bych mohla zdarma dát na frak mé pomalu se rozpínající celulitidě. Když si vezmu jen jeden den v týdnu, třeba pondělí: ráno jdu učit jednu skupinku do 4. patra, potom jdu za studentkou do 5. patra, pak za další taky do 5. patra. Pak jdu domů a cestou vyběhnu schody ke kostelu (odhadem jako 3 patra). Odpoledne doučuju jednoho studenta ze 3. patra. Donedávna jsem si všude přivolávala výtah (kromě toho kostela – takové výdobytky jako výtah ke kostelu k nám ještě nedorazily). Počítali jste, o co jsem se ochuzovala??? 20 pater!!! Zadarmo!! Kdo vám to dneska dá, že? :-)) No, teď už se neochuzuju a všude se štrachám pěšky a myslím přitom na endorfíny, které zaplavují mé tělo a způsobují, že jsem šťastná :-)) (a zpocená).
A co vy? Chodíte pěšky, nebo radši vezmete auto a dojedete si hezky v klidu do „fitka“ dát si „trochu zabrat“? Jezdíte na kole do přírody nebo radši „makáte“ na spinningu??? Chodíte do schodů nebo se svezete výtahem a pak jdete na step aerobic???
No, nejsem rozhodně žádná moralistka, kdybyste mě viděli plavkách, hned byste pochopili, že to s mými pohybovými aktivitami nebude tak horké :-)). Taky potupně přiznávám, že občas zajdu na spinning :-)), ještě potupněji přiznávám, že dost často sedím na zadku u počítače a úplně potichounku přiznávám, že občas jedu do práce autem a ještě si pak přivolám výtah! (Zakoupený dortík ke kafíčku snad raději nechám do jiného článku. 🙂 ) Ale není to fakt paradox? Vyhýbáme se normálnímu přirozenému pohybu a pak si vezmem z peněženky určitý obnos, za který se jdeme „zrasovat“ do fit centra….
Tak pohybu zdar a tomu přirozenému zvlášť!
P.S.: Opálená celulitida vypadá líp, že bych zašla zítra po spinningu do solárka????

Napsal/a: Tamina

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (18 vyjádření)

 • Toto téma mě poněkud diskriminuje:-)))) Ale jinak já výtahem nejezdím, jelikož se ve výtahu bojím:-)
  Teď hodně frčí Pilates, zkoušela jsem pár cviků a musím říct, že je to intenzivní cvičení,ale snesitelné:-) Zjistila jsem po něm, že mám i svaly, o jejichž existenci jsem neměla celý život tušení:-)
  A co se týče toho chození, vzhledem k tomu, že celý život jsem spěchala na vlak, nebo autobus, tak jsem neuměla chodit pomalu. To se učím až s Nikou.
  Upřímně obdivuji ty 4 hodinové procházky. Já chodila max. hodinu, jinak jsme byli na zahradě:-))

 • Anonymní

  S Káčou vřele souhlasím. Jsem astmatik, takže jsem pohyb nejdřív moc nemohla, a pak jsem se svou nemocí jen omlouvala. Ale Powerjoga mě zaujala. říkala jsem si jen taková pohodička, ale jak já jsem vždycky spocená a příjemně zničená… a konečně začlo jaro a tak začnu zase chodit po kopcích… doufám..

 • Já pořád říkám,k že ta moje fobie z řízení auta má i své kladné stránky:-)) – takhle odjakživa chodím všude pěšky nebo MHD (což je s kočárem docela zápřah) a kilásek dva pro mě není žádná dlouhá štreka – to se potom vždycky divím, jak jsou lidi líní udělat krok…navíc chodím normálně fakt hodně rychle (nestíhám, nestačím:-)) – skoro poklusem – a ono se to nezdá, ale tohle mě asi zachraňuje od kynutí při tom, jak teď docela žeru (ale znám svou hranici – při mých standartních 48 kg je na mě každého půlkila znát – když je mi něco těsnější, začínám se hlídat a po pár dnech je to zase o.k.:-)) Jinak na aerobic teď nemám ( i kidyž jsem jej cvičívávávala dost intenzivně), ale na rozhýbání mi strašně pomáhá powerjóga – chodím 1-2x týdně, po cvičení jsem vždycky docela zpocená a s každou další lekcí se cítím ohebnější a ohebnější – jako proutek:-) – vřele doporučuji!!!

 • Já kila neřeším, vím, že v jídle bych se prostě nedokázala moc omezit (jím strašně ráda, ale většinou se nepřežírám a sladkosti mi naštěstí nechutnají) a k organizovanému pohybu, o kterém jsi psala (aerobik, spinning, apod.) mám nepřekonatelný odpor. Nejhorší noční můrou je pro mě dovolená u moře s cvičebním programem – kamarádky na ně jezdí, mě vstávají vlasy hrůzou jen o tom slyším. Po obou porodech jsem se naštěstí jakžtakž vrátila ke své váze, teď si budu přibývající kilíčka hýčkat a doufat, že po porodu zase tak nějak nepozorovaně a bez větší námahy všechno shodím a budu na své obvyklé váze (i když moje obvyklá váha znamená mírné špíčky, hlavně na bocích).

 • Já odjakživa s kily bojuju, ale vím, že na mě právě působí ten pohyb. Nedokážu se omezovat v jídle a vlastně ani moc nechci :-)). Jak můžu chodit, plavat, hrát volejbal a jezdit na běžkách, jsem v pohodě. Loňskou zimu jsem strávila nejdřív vleže a pak až do jara o berlích. Berle jsem odložila až v dubnu a protože mě koleno pořád dost bolelo, zjednodušovala jsem si, co šlo. Až teď na jaře mi došlo, že jsem totálně ztratila formu a díky tomu taky hrozitánsky zlenivěla. Ale musím říct, že po 3 týdnech rychlochůze a ježdení na kole se mi forma zase vrací. Dneska jsem ty 2 pátý patra vyběhla skoro bez funění :-))) A víte, že mám najednou taky pocit, že toho víc stihnu a nejsem pořád tak unavená ? Jsem takov čilejší a usměvavější :-))
  No jo, edorfíny :-)))

 • Peta

  Ono se to zdá opravdu jako dobrá posilovna s děckem, ale jak tomu člověk ještě trochu nepřidá a po malým všecko dojídá tak to důle nejde. Já sem měla před těhu docela dost pohybu a ještě sem do práce dojížděla i v těhu šla sem na mateřskou jak napad sníh tak 14dní před vánocema a malý se narodil 1.února. Teď je mu už rok a mě ne a ne těch 12shodit. A to mě ještě straší štítná žláza sice zatím v začátku tak doufám, že se to spraví a nebudu tloustnout i díky tomu.

 • Anonymní

  Ahoja,já zhazuji dvě kila za měsíc-jsem nemocná a musim redukovat,chodim na váhu každý měsíc u doktorky.Taky jsem od přírody mohutnější,ale teď co jsem doma(mateřský) a mám přístup neomezený do lednice tak je ze mně dobrá koule.:o)

 • tak aby to zuzkasim bylo vyvážené-tak já ti strašně závidím,od přírody jsem macatá a od lenosti tlustá,mě vždy pomalu omývají když čtu od nějaké maminy,že potřebují sho dit 2-5 kilíček,já potřebuju 20,dřív mi to tak moc nevadilo,ale ted jsem tomu vyhlásila válku,sice kojím-malý má 5 msíců,nedržím žadného drastaka a obden cvičímza 2,5 měsíce 8 kilo,a věřím že je to hlavně pohybu,kterému jsem se tak brilantně vyhýbala.Zuzkasime myslím že všechny chceme to co nemáme ty přibrat-já zhubnout,jedna větší prsa druhá menší a každá s tím bojujeme jak se dá,kéžby nás šlo nějak vyvážit vid?:-)Taminu,děkuju za další tip-tu rychlochůzi rozhodně vyzkouším naše rotvajlerka ti bude za možnost další vycházky vděčná

 • zuzkasim

  Já čekala šílený článek o hubnutí, jaké mě přivádějí k šílenství, protože já sama mám problém jaksi naprosto opačný (ano holky, i opačné problémy jsou a potrápí řekla bych i víc), a ono to bylo vtipné a při tom pravdivé. Pohyb rozhodně neuškodí ani mě, takže s chutí do toho!

 • VlaďkaP

  No jo :-)) Tak alespoň by děti mohly spát déle a ve stejnou dobu :-))

 • Anonymní

  Neblázni Vladi-to by ses toho května nedočkala:-))))) K

 • No jo.. Po prvním porodu, to se to hublo….Ráno udělat stáj, pak (když mi někdo pohlídal) hodinka v sedle klus-cval (a já jsem musela makat, protože koník byl zvyklý na sportovní zápřah a když ho nedostal, tak byl vcelku bujný), pak mimčo, domácnost, v zimě dřevo, kotel, v létě zahrádka, procházka – kočárek, večer nakrmit koníka a další zvířata, znovu mimčo….

  A teď? Ven sama s Honzíčkem v kočárku se dostanu tak 3x týdně – beru psa…No, chodíme nahoru po silnici, pak po louce zpátky – je to na hoďku vcelku rychlé chůze – jenže mně hrozně vadí, že musím u kočárku dělat krátké kroky. O víkendu jdu s Honzíčkem v kočárku a Terezkou na kole – no, to je jen po vesnici, protože jinde rovina není. Terezka chodí strašně pomalu, to nezhubnu vůbec… A sama, že bych se dostala se psem ven? Zlatý oči. 1x o víkendu a to stěží…

  Od května budu mít svého koníka blíž, tak snad už konečně! Ach jo, den by měl mít 48 hod.

 • ivy -ono asi taky záleží kolik si přibrala za těhu-kolik si měla před těhu,jak moc si se před těhu hýbala…..atd
  Já měla dost i před těhu na svou výšku a nabrala sem jen 11kg a před těhu sem měla sedavé zaměstnání a nic moc pohyb:-) a najednou sem kojila a chodila a shodila 20kg.A byla sem spokojená-no a teď už se to zase šplhá nahoru:-)))
  Určitě se na diety vykašli dokud kojíš a koj dokud Ti to bude příjemné-na shazování máš celý život:-))) K

 • Tak já jsem taky doufala, že po porodu půjdou kila dolů samy, ale nic moc se neděje. Nejdřív mi bylo jasné, že je to kvůli tomu, kolik spořádám jídla ( mám po kojení vždycky hlad jako smečka vlků). Když jsem ale musela vyřadit čokoládu a vše s kakaem – což v praxi znamená většinu sladkostí- doufala jsem, že aspoň něco zhubnu. Přeci jen chodím s miminkem v šátku asi od 2 měsíců na dlouhé tůry po Jizerkách, chodíme spolu dvakrát týdně cvičit, plavat, miminko neustále nosím….ale Esterce už je půl roku a pořád mám o 12kg víc. A to když narazím na schody, vyběhnu je ( s miminkem v šátku), chodím skoro všude pěšky a pejsek si taky žádá spoustu pohybu. Na mně asi zabírají jen diety, ale ty nasadím, až přestanu kojit.

 • Anonymní

  Úplně souhlas s Karamelkou, já taky po porodu celkem vypadala dobře, dlouhé vycházky s kočárkem.Ale teď je to horší a horší.Co je dítko starší tak taky postávám u těch pískovišt a klouzaček a hřišťátek. Akorád posiluji ruce jak dítě vysazuji nahoru na klouzačku.A ono, udělejte to třeba 10x a večer je to znát. Ale jinak doma jsem začla aspoň pro klid duše skákat přes švihadlo 2x denně a večer když dítě usne tak u TV na koberci potrápím trochu to pekelné břicho,které se pořád převaluje přes ty džíny když dopnu.
  A chci zakoupit prckovi sedačku na kolo a budeme jezdit spolu na kole,snad se jí to bude líbit. Tak sportu zdar!
  Viola

 • Ahojky Tamino-já souhlasím-nejrychleji sem hubla krátce po porodu-když sem začala každý den chodit na 4-5ti hodinové procházky s kočárkem.Dopoledne se to ještě jakž takž pošolíchalo-ale ve 12 bylo nutné křiklouna naložit do kočárku a vyrazit.Šlo to kilo dolů denně:-))))nekecám.
  Jen sem se divila,že mě tolik bolí nohy-vždyť sem neběhla,nejezdila na kolečkových bruslích nebo jiné sport připomínající aktivity-no prostě chůze bohatě stačila.
  A teď kdy už skoro nekojím a prcka odpol vypustím na klouzačku nebo písek a jen tak postávám kolem,nebo doma sedím u pc,sedím u čtení knihy,sedím u stavění kostek-no kdo by u toho stál? Ještě že chodíme o kroužků a tam se musím hýbat i s prckem:-)))) Asi bych měla přestat žráti—-plavky stály minulý rok 1500,- tak abych je oblekla.A poslední 3 dny:-)))) cvičím-2x denně-když prťavec spí na poledne a pak večer když usne-s ním to nejde -jak si lehnu-leze po mě:-))Takové ty klasiky leh sedy,čurání pejska,kliky,lehký podřep-všecko asi 40x–začínám cítit svaly o kterých sem ani nevěděla.
  Tak buď fit!!! K

 • No, jo, nedošlo mi, že tady je vlastně většina z nás na mateřský, což je ten nepřirozenější pohyb na světě :-)))) Tak buď fit!!! 🙂

 • Anonymní

  Tak Tamino ani jedno ani druhe an treti.
  Ja mam tzv. domaci miminkovsky kolotoc, ktery je na 24 hodin.
  Tzn, dite( činka tak 10 kilova)v naruci a tak pulhodinovy hopsani, step a skakani na pisnicky- nez ditko usne, do schodu s ditetem v naruci- zadna legrace, kdyz vytahnu k tomu nas kocarek, ktery urcio neni jako pirko a sejdu 2 x s kocarkem pro dcerku do skolky a zpet cca 3 km.
  +vecerni buzeni a 3 hodiny na kojeni, tak to vyda za nekolik spinningu a posiloven.
  Jo a mam to zadarmiko :-))))))

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist