Elektrická motorka

Rubrika: Vaše příběhy

Když jsem před pár dny sepisovala dosavadní motoristické úspěchy našeho syna, úplně jsem zapomněla na jeden moderní dětský dopravní prostředek – elektrickou motorku…

Je to tak, jsme vlastníky elektrické motorky z TéVé šopu. Už k loňským Štěpánovým narozeninám hrozilo, že ji dostaneme, podařilo se nám tomu ale zabránit. Letos nikoliv. Jako blesk z čistého nebe přišla zpráva – Štěpán dostal motorku. Bylo mi v té chvíli na omdlení, ale ještě pár hodin jsem měla na rozdýchání, než se rodinka vrátila od prarodičů. Pak jsem měla možnost ten zázrak spatřit na vlastní oči: nekvalitní plasty, na to, aby ji ženská se dvěma dětmi někam vláčela, poměrně velká a těžká.

Nebudu se rozepisovat o slzách, kdy kluk ji už chtěl, ona ale ještě nebyla nabitá.

Na naší první vycházce jsem se strašně styděla. V parku ale byla pouze hrstka lidí, byl podvečer. Štěpán seděl a s rachotem ujížděl vpřed. Řídit se naučil skoro okamžitě, buď je tak geniální, nebo je to velmi jednoduché (to jsem osobně nevyskoušela, pochybuji, že by pode mnou motorka přežila). Domů se Štěpán vrátil úplně zmrzlý, bylo docela chladno.

Na další procházce motorce došla šťáva, domů ji dotáhl manžel. Teď na ní děti řádí doma v předsíni a obrušují staré parkety.

Ptáte se, proč jsem proti ní tak zaujatá? Mám totiž za to, že děti by se měly hýbat – běhat, jezdit na kole. Na vozítku, kde jenom sedí a šlapou na pedál, se moc neprotáhnou. Nehledě na to, že na dlouhých rovných cestách bez zatáček začne být jízda po čase nudná. Tahle motorka by měla jeden jediný smysl, a to na dětském dopravním hřišti, kde si parta dětí bude hrát na řidiče. Nebo alespoň na zahradě s vhodným terénem. Jinak je podle mě úplně zbytečná a to i přes to, že dětem se samozřejmě líbí (moje máma tvrdí, že být něco takového za dob mého dětství, měla bych to taky).

A prarodiče? Měli z motorky takovou radost, že mě ani ve snu nenapadlo jim říct jakoukoliv výhradu k jejich dárku. Do parku ale hodlám chodit pěšky nebo s kolem.

Napsal/a: Vandula

Toto taky stojí za přečtení!

Půjčku vyřídíte pomocí textové zprávy na mobilním telefonu

SMS půjčka je jeden z finančních produktů, který vám dokáže vyřešit nepříjemnou situaci s financemi. Pokud máte nečekané finanční

Čtu dál →

Zařizujete svým dětem společný pokoj? Poradíme vám, jak na to

Pro rodiče je často náročným úkolem zařídit pokoj pro jednu svou ratolest. Zvážit všechny jeho potřeby, které musí s

Čtu dál →
muzikál Mauglí na Mall.tv

Muzikál Mauglí bude k vidění na Mall.tv

Muzikál Mauglí Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové v režii dua Skutr uvádí pražské Divadlo Kalich od září roku 2013. Od

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (42 vyjádření)

  • babkabylinkářka

    Souhlasím s většinou názorů. Děti by se měly hýbat, učit se rovnováze atd. Takže ať žije kolo, koloběžka, tříkolka. Elektrickou motorku bych doma nechtěla ani za nic.

  • My jsme tuto motorku vyzkoušeli v ZOO a našemu dítku se líbila,ale jednu vadu má,že nevydrží dlouho baterka a musí se pořád dobíjet,takže syn každou chvilku musel vyměnit motorku.Manžel byl z toho na nervy,protože 5min. jízdy stálo 35.-,a syn jezdil 2 hodiny a zvířátka ho vůbec nezajímala.Proto tedˇ raději ze synem jezdíme na kole a je to super.!

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist