Dekorace pro každou příležitost

Rubrika: Maminkovská dílna, Tvoření s dětmi

Právě si prohlížím úžasnou knížku Lucie Dvořákové, která dokáže z obyčejných věcí vyrobit něco originálního. Přitom používá volně dostupné materiály, které neudělají ve vaší peněžence průvan.

V nakladatelství CPress vyšla další velice originální, jedinečná a působivá knížka Lucie Dvořákové s názvem Věnce, dekorace a ozdobná vajíčka. Jde o pokračování k již vydanému bestselleru Originální věnce a přírodní dekorace.

Knížka je rozdělená na tři části:
– Věnce
– Dekorace
– Vajíčka

Každá kapitola nabízí spoustu úžasných nápadů na vytvoření velice originální dekorace. Postupy jsou popsány srozumitelně a také jsou doplněné barevnou fotodokumentací. V knížce najdete 41 velice zajímavých nápadů na výrobu věnců – věřte, že Srdce plné přírodnin vypadá opravdu senzačně – dekorací, Mechovky vás dostanou a Vánoce na platě nemají chybu. Přestože Velikonoce nedávno skončily, nechte se inspirovat zbobením vajíček už na příští rok, protože Barokní vajíčka s růžičkami nebo Vajíčka s vůni starých časů jsou naprosto senzační. Já je teda příští rok zkusím udělat. Jsou dokonalé. Kromě toho se naučíte triky se samolepkami nebo jak malovat tuší.
Kniha nabízí srozumitelné postupy, tipy a triky jak vše lehce zvládnout a také popis materiálu a pomůcek. A díky tomu se do tvoření mohou pustit nejenom začátečníci, ale také děti.

Vence_dekorace_2 Vence_dekorace_3

Dekorace z cukrářského prostírání:
Budete potřebovat:

– kulatý papírový tácek s ozdobným okrajem
– cukrářské prostírání
– akrylové barvy (hnědá, černá, tmavě zelená)
– štětec
– nůžky
– papír s libovolným motivem
– lepidlo

Nejprve si nabarvíme cukrářské prostírání. Použijeme zde hnědou a zelenou barvu. Já do toho přidala ještě trochu modré. Necháme barvy uschnout.
Pokud máte stejně jako já prostírání, které nemá uprostřed díru, po uschnutí barev vystřihneme uprostřed kolo.

Srdcovy venec_1 Srdcovy venec_2

Kulaté papírové tácky si také nabarvíme, použijeme tmavší barvy, protože pak lépe vynikne cukrářské prostírání. Tady jsem musela také improvizovat, protože jsem sehnala jenom malé, tak jsem si velké kolo vystřihla z tvrdého papíru. Necháme zaschnout.

Srdcovy venec_4.

Z papíru, který má nějaký motiv, nebo z raženého papíru, si vystřihneme srdce.

Srdcovy venec_3

Všechny díly teď spojíme v jednu dekoraci. Dospod si položíme papírový tácek a na to cukrářské prostírání, které potřeme lepidlem. Dáváme ale pozor, aby se nepotrhalo a při manipulaci postupujeme pomalu a opatrně. Nakonec doprostřed přilepíme srdce.

Lehce přejedeme hadříkem, kterým setřeme přebytečné lepidlo. Necháme zaschnout.

Srdcovy venec_5 Srdcovy venec_6
Srdcovy venec_7

Může se stát, že se nám dekorace trochu zkroutí, stačí, když ji na chvíli zatížíme knihou.

Přiznám se, že knížky Lenky Dvořákové mám velice ráda. Postupy jsou popsány jednoduše a srozumitelně, vše je také doplněné barevnými fotkami. Její nápady jsou velice originální a přitom jednoduché. Díky tomu se do tvoření mohou pustit také děti nebo úplní začátečníci. Ve většině případů jde o tvorbu „co dům dal“. Tím myslím, že většinu materiálu najdete doma, nebo nasbíráte venku.
Jediné, co mě mrzí, je to, že jsem už nestihla vyrobit velikonoční vajíčka, protože některé jsou naprosto senzační. Alespoň mám inspiraci na příští rok.
Kniha nabízí nápady na dekorace, jak je neznáte. Najdete zde také řadu triků a tipů pro snadnější tvoření, k tomu nechybí ani popis materiálu a pomůcek, vše doplněné barevnými obrázky.

Vence_dekorace_1Na závěr bych použila slova samotné autorky:
Začtěte se do stránek této knihy, popusťte uzdu fantazii a přesvědčte se, že v tvoření hranice neexistují.

Knížku si můžete objednat třeba zde.

Nakladatelství CPress pružně reaguje na vzrůstající popularitu oborů v oblasti odborné a populárně-naučné literatury. Systematicky tak rozšiřuje svou knižní nabídku zejména v oblastech knížek pro nejmenší, cestování, historie a military, hobby, auto-moto, zdraví a životní styl, příroda a zahrada, umění a kultura a technika a věda.
Novým knižním oborem, který si už pevně vydobyl své místo v tomto nakladatelství, jsou kuchařky, jak pro dospělé tak i pro děti.

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist