Testováno na VD: Protopan Box

Rubrika: Testováno na VD

V dnešní době je atopický ekzém velmi rozšířený. Ten, koho „postihl“ čeká dlouhý boj, který se nikdy nedá plně vyhrát.  O to se asi ale nikdo ani úplně nesnaží. I drobná úleva od potíží je vítána. A nejinak tomu je i u nás. 

Asi mi dáte za pravdu, že atopický ekzém není nic příjemného pro dospělého člověka, natož pak pro dítě. To se pak my, rodiče, můžeme doslova přetrhnout, abychom dítku nějak pomohli a ulevili od svědění a podráždění pokožky.

Dalo by se říci, že jednou z forem atopického ekzému je také lupénka, se kterou se potýkáme doma i my. Jejím spouštěčem je nejčastěji stres. Dalším spouštěčem může být i nemoc – např. spálový bacil. A právě kombinace stresu a spálového bacilu byla u nás tím spouštěčem. A když přijde sychravé počasí, problémy se ještě zhorší.

S lupenkou u syna bojujeme už 3 roky. Zprvu jsme dostávali mastičky s kortikoidy, které ale problém neřeší, jen trochu uleví. Bohužel efekt nebyl nijak dlouhodobý a tak jsme pátrali dál. Vyzkoušeli jsme i excimerový laser, jehož účinek byl o poznání lepší. Je to ale časově náročná léčba. Tento laser nemají všechny pracoviště, je třeba dojíždět na specializovaná pracoviště. No a co si budeme povídat, je také docela finančně náročný. Hledali jsme tak dál, jak synovi ulevit. A tehdy jsme objevili Protopan. V jeho nabídce jsou jak prostředky k promazání pokožky, tak doplňky stravy.

Protopan Box

Protopan® BOX obsahuje přípravky pro kompletní péči o atopickou pokožku zvenku (promazávadla bez kortikoidů) a také zevnitř (cílené doplňky stravy). Promašťovací Local Cream je určený na suchá ložiska ekzému, mléko Body Lotion k péči o pokožku celého těla, ideálně ihned po koupeli.

Unikátní doplňky stravy Lactobacillus + inulinOmega 3&6 a pH balance vyživují kožní bariéru, která je u atopiků narušená, zevnitř. Proto je pokožka, která se olupováním objevuje na povrchu, v lepším stavu, než před užíváním těchto doplňků.

Lactobacilus + inulin obsahuje probiotické kultury, které napomáhají správné funkci střev a u již vzniklého atopického ekzému mají vliv na zmírnění průběhu.

Omega 3&6 jsou čistě rostlinného původu. Omega mastné kyseliny obecně mohou mírnit svědění i kožní zánět.

Přípravek pH balance výrazně pomáhá odkyselení a vyrovnání pH pokožky.

Doplňky stravy je možné podávat dětem starším 3 let, a  tak jsme neváhaly a vyzkoušeli jsme právě celý box.

Jak testování dopadlo?

Syn zprvu nebyl moc nadšený, protože v nápoji zůstávají drobné zbytečky. Postupně si ale zvykl – možná i proto, že sám viděl – a hlavně cítil – pozitivní změnu. Hlavně chodidla, která má zasažena momentálně nejvíc, se lepšila. Postupně přestala svědit, praskat a cca po 3 týdnech se prasklinky začaly i zacelovat. Nyní syn užívá Protopan asi 6 týdnů a na chodidlech se mu začíná tvořit nová kůže bez prasklin.

Protopan syn užívá dle doporučení – ráno rozmícháme lžičku pH balance v čaji (v čisté vodě mu to moc nechutnalo) a tímto nápojem zapije Lactobacilus + inulin a Omega 3&6. Každé ráno a večer si ložiska maže Protopan Body Lotion, přes den krémem. A používá poctivě i sprchový gel. Stačí ho jen trošku, příjemně voní a pokožka je po něm vláčná.

Sama za sebe musím říct, že jsem byla velmi mile překvapena, jak Protopan účinkuje. Po všech mastičkách, které jsme vyzkoušeli, ať už s kortikoidy nebo bez, moje očekávání byla velmi opatrná. Pokožka ale vypadá opravdu zdravěji, nová ložiska se netvoří, pokožka už není tak červená a nesvědí a synovi se mnohem lépe chodí. Dřív chodil po špičkách, protože ho chodidla bolela, nyní chodí úplně normálně.

Podtrženo, sečteno

Vznik Protopanu inicioval atopik, který se spoustu let bezvýsledně léčil s atopickým ekzémem. A já mu musím PODĚKOVAT. Přispěl ke vzniku přípravků, které opravdu pomáhají a neobsahují kortikoidy. Mléko, krém i sprchový gel velmi příjemně voní, pokožku promašťují, ale zároveň se výborně vstřebávají a nezamastí oblečení.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Zařizujete svým dětem společný pokoj? Poradíme vám, jak na to

Pro rodiče je často náročným úkolem zařídit pokoj pro jednu svou ratolest. Zvážit všechny jeho potřeby, které musí s

Čtu dál →
muzikál Mauglí na Mall.tv

Muzikál Mauglí bude k vidění na Mall.tv

Muzikál Mauglí Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové v režii dua Skutr uvádí pražské Divadlo Kalich od září roku 2013. Od

Čtu dál →

Hledáte parťáka pro své koníčky? Zkuste to se svými dětmi

Malé děti znamenají ve většině případů sice menší starosti než ty velké, ale přece jen většina rodičů – a

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist