Testováno na VD: Protopan Box

Rubrika: Testováno na VD

V dnešní době je atopický ekzém velmi rozšířený. Ten, koho „postihl“ čeká dlouhý boj, který se nikdy nedá plně vyhrát.  O to se asi ale nikdo ani úplně nesnaží. I drobná úleva od potíží je vítána. A nejinak tomu je i u nás. 

Asi mi dáte za pravdu, že atopický ekzém není nic příjemného pro dospělého člověka, natož pak pro dítě. To se pak my, rodiče, můžeme doslova přetrhnout, abychom dítku nějak pomohli a ulevili od svědění a podráždění pokožky.

Dalo by se říci, že jednou z forem atopického ekzému je také lupénka, se kterou se potýkáme doma i my. Jejím spouštěčem je nejčastěji stres. Dalším spouštěčem může být i nemoc – např. spálový bacil. A právě kombinace stresu a spálového bacilu byla u nás tím spouštěčem. A když přijde sychravé počasí, problémy se ještě zhorší.

S lupenkou u syna bojujeme už 3 roky. Zprvu jsme dostávali mastičky s kortikoidy, které ale problém neřeší, jen trochu uleví. Bohužel efekt nebyl nijak dlouhodobý a tak jsme pátrali dál. Vyzkoušeli jsme i excimerový laser, jehož účinek byl o poznání lepší. Je to ale časově náročná léčba. Tento laser nemají všechny pracoviště, je třeba dojíždět na specializovaná pracoviště. No a co si budeme povídat, je také docela finančně náročný. Hledali jsme tak dál, jak synovi ulevit. A tehdy jsme objevili Protopan. V jeho nabídce jsou jak prostředky k promazání pokožky, tak doplňky stravy.

Protopan Box

Protopan® BOX obsahuje přípravky pro kompletní péči o atopickou pokožku zvenku (promazávadla bez kortikoidů) a také zevnitř (cílené doplňky stravy). Promašťovací Local Cream je určený na suchá ložiska ekzému, mléko Body Lotion k péči o pokožku celého těla, ideálně ihned po koupeli.

Unikátní doplňky stravy Lactobacillus + inulinOmega 3&6 a pH balance vyživují kožní bariéru, která je u atopiků narušená, zevnitř. Proto je pokožka, která se olupováním objevuje na povrchu, v lepším stavu, než před užíváním těchto doplňků.

Lactobacilus + inulin obsahuje probiotické kultury, které napomáhají správné funkci střev a u již vzniklého atopického ekzému mají vliv na zmírnění průběhu.

Omega 3&6 jsou čistě rostlinného původu. Omega mastné kyseliny obecně mohou mírnit svědění i kožní zánět.

Přípravek pH balance výrazně pomáhá odkyselení a vyrovnání pH pokožky.

Doplňky stravy je možné podávat dětem starším 3 let, a  tak jsme neváhaly a vyzkoušeli jsme právě celý box.

Jak testování dopadlo?

Syn zprvu nebyl moc nadšený, protože v nápoji zůstávají drobné zbytečky. Postupně si ale zvykl – možná i proto, že sám viděl – a hlavně cítil – pozitivní změnu. Hlavně chodidla, která má zasažena momentálně nejvíc, se lepšila. Postupně přestala svědit, praskat a cca po 3 týdnech se prasklinky začaly i zacelovat. Nyní syn užívá Protopan asi 6 týdnů a na chodidlech se mu začíná tvořit nová kůže bez prasklin.

Protopan syn užívá dle doporučení – ráno rozmícháme lžičku pH balance v čaji (v čisté vodě mu to moc nechutnalo) a tímto nápojem zapije Lactobacilus + inulin a Omega 3&6. Každé ráno a večer si ložiska maže Protopan Body Lotion, přes den krémem. A používá poctivě i sprchový gel. Stačí ho jen trošku, příjemně voní a pokožka je po něm vláčná.

Sama za sebe musím říct, že jsem byla velmi mile překvapena, jak Protopan účinkuje. Po všech mastičkách, které jsme vyzkoušeli, ať už s kortikoidy nebo bez, moje očekávání byla velmi opatrná. Pokožka ale vypadá opravdu zdravěji, nová ložiska se netvoří, pokožka už není tak červená a nesvědí a synovi se mnohem lépe chodí. Dřív chodil po špičkách, protože ho chodidla bolela, nyní chodí úplně normálně.

Podtrženo, sečteno

Vznik Protopanu inicioval atopik, který se spoustu let bezvýsledně léčil s atopickým ekzémem. A já mu musím PODĚKOVAT. Přispěl ke vzniku přípravků, které opravdu pomáhají a neobsahují kortikoidy. Mléko, krém i sprchový gel velmi příjemně voní, pokožku promašťují, ale zároveň se výborně vstřebávají a nezamastí oblečení.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist