Tip na výlet: Muzeum Grévin

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Přestože voskové figuríny lákají turisty nejen v evropských metropolích, ale i v menších městech, doposud jsme žádné takové nenavštívili. K muzeu Grévin v pražské Celetné ulici jsme přicházeli tedy plni zvědavého očekávání. Bylo o to větší, že jsme si návštěvu vybrali v době Halloweenu, kdy muzeum nabízí specialitu právě s touto tematikou.

Hned před vchodem se nás ujala postava, kterou jsme identifikovali jako blízkého příbuzného Hraběte Drákuly a naše pětiletá dcerka nám oznámila, že se asi bude bát (ačkoli se moc těšila a přípravu rozhodně nepodcenila – musela si s sebou vzít čarodějnický klobouk, aby do společnosti zapadla) a že snad ani dovnitř nechce.

Úspěšně jsme ji přemluvili, odložili bundy a batoh do šatny a postavili se se vstupenkami ke vchodu. Hosteska ve strašidelném kostýmu (přesto velmi ochotná) nám osvětlila trasu prohlídky. Před tím, než nás zavřela do výtahu, nás vybavila hrací kartou a seznámila nás s pravidly Halloweenské hry.

Prohlídka začíná ve třetím patře. V temné Magické laboratoři jsme měli v kouzelném sudu hledat zvířátka a první indicii k tajence. Nastal menší problém, světýlka, poblikávající ze zdí, vystrašila naše dítě natolik, že odmítlo šmátrat v sudu a z laboratoře uteklo. Když jsme speciální lampou na zdi hledali neviditelnou šifru, Michalka se chtěla do Magické laboratoře vrátit, protože si ji prý předtím pořádně neužila.

Další zastávkou byla Staropražská kavárna, kde jsem se musela usadit mezi Karla Čapka a Bohumila Hrabala a manžel zatoužil po společné fotce s Albertem Einsteinem. Samozřejmě i tady jsme hledali (a našli) další část kódu do hrací karty.

Michalka s nadšením přivítala místnost plnou hraček, nadšeně nasedla do autíčka ke Krtečkovi, usedla ke Spejblovi s Hurvínkem a nemohla vynechat ani foto se dvěma nešikovnými kutily.

Záměrně nebudu vyjmenovávat osobnosti, které v muzeu na návštěvníky čekají, budu se věnovat interaktivním prvkům, jimiž je muzeum protkáno. Ve Svatyni sportu si návštěvník každého věku narazí na hlavu přilbu a s figurínami téměř splyne, případně s pohárem v ruce zapózuje na stupni vítězů.

V oddělení historie jsme si potřásli rukou s císaři i soudobými politiky obého pohlaví, v Kouzelném divadle jsme se nestačili divit, kdo všechno je v hledišti přítomen koncertu samotného Mozarta. Mezi hvězdami showbyznysu v Plesovém sále jsme bloudili a pátrali po poslední indicii a na konci sálu pak naše ratolest s rodičovskou pomocí zadala kódy na řetězy rakve, ty povolily, Michalka zvedla víko a …to už neprozradím, abyste nepřišli o zážitek.

Největší zábava v muzea ale není rozhodně vázána na Halloween či jinou akci, které jsou v muzeu pravidelně pořádány. V dohledné době se chystají dílničky s vánoční tematikou, vyrábění vánočních ozdob a betlémů, psaní dopisů Ježíškovi či zdobení perníčků.

Zhruba uprostřed prohlídkového okruhu se určitě zaseknete ve 3D ateliéru. Zde si pomocí virtuálních programů každý návštěvník může nechat odlít vlastní voskovou figurínu. Nejprve v pár vteřinách naskenují obličej, pak si vyberete barvu pleti a účes. U dalšího stanoviště zvolíte kostým, ve kterém se chcete ukázat, a výsledkem je víc než vtipné video, ukazující Vaši vlastní virtuální voskovou figurínu, umístěnou mezi ostatní celebrity. Video si necháte zaslat na email a můžete rozesmát i přátele doma.

Jako první objevil možnosti ateliéru manžel. Já s dcerkou jsme hledaly zásuvku, která skrývá pohyblivé oči, abychom mohly splnit jeden z úkolů do napínavé hry. Když Michalka přiběhla k tatínkovi a viděla ho jako hokejistu tmavé pleti s bohatými dredy, doslova se válela smíchy. Samozřejmě jsme pak museli absolvovat ještě jedno kolo, kdy ze sebe Michalka nechala udělat princeznu. Ani já jsem neodolala a videem se hned druhý den musela pochlubit kolegům v práci.

Návštěvu muzea Grévin jsme si opravdu užili všichni.

Muzeum Grévin                                         

Muzeum Grévin najdete v Praze v ulici Celetná 15.

Více informací a ceník vstupenek na webových stránkách.

Napsal/a: Milhauzice

Toto taky stojí za přečtení!

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Jak vybrat postel do dětského pokoje?

Výběr postele je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí při zařizování dětského pokoje. Pokud má dítě ničím nerušený a kvalitní spánek,

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist