Testováno na VD: Pískování v zahradě Djeco

Rubrika: Testováno na VD

Znáte dítě, které si nerado hraje s pískem? Máme pro vás tip, jak dětem dopřát zajímavé, tvořivé a zábavné pískování i doma. 4 aktivní maminky, které potkáváte na VD, měly možnost otestovat spolu se svými dětmi, výtvarnou hru Pískování V zahradě Djeco. Jak to dopadlo?

Do testování pískové sady se pustily hned 4 VD maminky se svými dětmi – Nuninka, Knizkova8, Pavluschka a Jarmuschka. Než si ale přečtete, jak je sady Djeco zaujaly a jak se jim s nimi tvořilo, měly bychom si o nich říct aspoň pár slov.

piskovani djecoPískování V zahradě Djeco

Děti podle návodu odstraní vyznačené plochy, které jsou samolepicí. Na tyto plochy poté nasypou barevný písek podle příslušných čísel. Přebytečný písek se pak díky otvoru v rohu krabičky nasype zpět do příslušného kelímku. Děti tak vytvoří krásné obrázky, kterými si budou moci vyzdobit pokojíček, nebo si je nechat zarámovat.

Sada obsahuje 4 předlohy, 12 krabiček s barevným pískem, špachtličku na odstraňování folie, a podrobný ilustrovaný návod.
Doporučeno pro děti od 6 do 11 let.

Sady k testování poskytl internetový obchod NUNYNEK.cz, na jehož stránkách si sady Pískování V zahradě Djeco můžete objednat i vy.

Co na Pískování V zahradě Djeco říkají testující maminky?

Nuninka: Celá sada je moc pěkná. Krásně zpracovaná, veselé obrázky, barevná. Všechno se do ní krásně vešlo. Byla jsem moc ráda, že sada obsahovala čtyři obrázky. Díky tomu nebyl boj o to, kdo se do pískování pustí.

Knizkova8: Když jsem poštou dostala ohlášený balíček, byla jsem překvapená jak je malý, pořádně jsem netušila, o co půjde a čekala jsem něco většího prostě písek.
Mile mne překvapilo, co a jak bylo v krabičce vložené, je to velice praktické balení. Dcera byla nadšená, moc se těšila na práci s barevným pískem a obrázky se jí velice líbily.

Pavluschka využila narozeninové oslavy Filípka a otestovala sadu i s kamarády.

Když jsem začala balíček rozbalovat, hned se u mě Filip a jeden z jeho kamarádů zastavovali – „Co to máš?“ – „Je to něco pro mě?“
Balíček obsahoval krabičku plnou překvapení. Nejdříve jsem nedůvěřivě hleděla na obrázky:
„Toto kluky bavit asi nebude.“ – říkala jsem si.
Když jsem je zavolala ke stolu docela se chytili… vybrali si každý jeden obrázek a začali i bez návodu zkoumat, jak se s tím pracuje.

Sada na pískování je určena dětem ve věku 6-11 let. Jarmuschky dcery Any & Lu, jsou na horní hranici, takže je s klidným srdcem nechala pracovat samostatně.

„Nápad dobrý, ale v praktickém využití při sypání písku zpět do dóziček se písek z krabičky sypal všude. Ale holky si poradily, přesto jsme si pak pár dnů doma připadaly jak v domě u pláže  – písek byl všude.“

Jak se s obrázky pracovalo?

„S obrázky se pracovalo dobře. Vrchní samolepka šla dobře odlepit často i bez přiloženého nožíku. Pro 4 kluky stačil 1 přiložený nožík. Barvičky se hodně špatně otevíraly, takže jsme dětem s otevřením pomohli. Někteří sypali velkou vrstvu písku a zbytek zpět přes roh krabičky. Někteří brali písek mezi prsty a opatrně sypali na místo, které měli zrovna odlepené. Při větší ploše rozmazávali písek prstem. Děti byly z pískování nadšené, ale pro 7-8 leté kluky bych volila jiné motivy a možná něco jednoduššího. Ani jeden z nich obrázek nedopískoval celý. To ale nezkazilo nic na dojmu, že děti práce bavila,“ dodává Pavluschka.

pavluschka       pavluschjka

U většiny her je kámen úrazu návod, jak je to u pískování?

U Nuninky se postupovalo podle návodu a ze všeho nejdřív si barvičky očíslovali. Obrázkový návod byl srozumitelný. U Pavluschky číslování nebylo prioritní a návod nepotřebovali.

Vše jsme zvládli intuitivně. Všichni si barvili obrázky podle fantazie.

Ani u Jarmuschky nepředstavoval návod problém.

Návod je srozumitelný, jednoduchý, snadno pochopitelný. Holky nepotřebovaly nápovědu – poradily si samy.

Jak se sada líbila dětem?

Nuninka: Sada obrázků se dětem líbí. Na první pohled se mi zdála trochu náročnější, ale opak je pravdou. Pískování zvládal s mou dopomocí i 4letý syn. Starší syn (9) také neměl problém, občas jsem mu pouze pomohla oddělat papír. A dcera (12) naprosto v pohodě. Náročné to tedy pro děti není. Spíše u toho stráví více času, protože nechtějí nic uspěchat a obrázek si pokazit. Což je moc dobře. Postupují pomalu, beze spěchu.

nuniunka    nuninka

Knizkova8: Verunka vše dělala sama, procvičili jsme si při práci barvy a čísla,což je velké plus které u hry vidím. A také Verunka trénovala nemocná očička, z toho jsem měla velikou radost,takovýto typ her potřebuje.

Jarmuschka: Děvčatům (11) se sada líbí, je snadné s ní pracovat. Jen by děvčata uvítala trochu jiné, méně dětské obrázky – třeba nějaké mandaly, či zvířata.

 

knizkova

Našli byste nějaké další uplatnění krabičky?

Nuninka: O krabičku je u nás doma boj. Každý ji chce mít pro sebe. Dětem se krabička moc líbí, takže další uplatnění najdeme bez problému. Zatím v ní máme ještě barevný písek.

Knizkova8: Mám radost i z té krabičky použiju ji v kuchyni na přesypávání koření do skleniček,takže 100% využití.

Jarmuschka: Po vypotřebování sady pískování by se krabička dala použít třeba na uskladnění jiných výtvarných potřeb.

Pavluschka: Filípkovi také jeden z obrázků zbyl a k němu ještě krabička, do které si přidá nějaké „cennosti“. Jistě brzy najde své uplatnění.

Setkali jste se již se značkou Djeco, co na ni říkáte?

Nuninka: Se značkou Djeco jsem se setkala poprvé. Dívala jsem se na jejich stránky a moc se mi líbí. Zatím se mi zdá, že jde o kvalitní a pěkné designové potřeby pro děti. Těm se totiž líbí tahle barevnost a pestrost.

knizkova8: Je s podivem,že jsem o značce ještě neslyšela protože tahle hra je opravdu suprová, až zpracujeme všechen písek, koupíme další hru. Hru už jsem doporučila pár kamarádkám a i v naší školce je zaujala. Jsem zvědavá na další výrobky od této značky.

Jarmuschka: Se značkou Djeco jsme se při testování této sady setkaly poprvé, zaujala nás – se všemi poznámkami výše. Jsme zvědavé, jaké další výrobky a sady značka nabízí.

Pavluschka: Se značkou Djeco jsem se setkala poprvé. Už jsem se podívala na web, je tam hodně hezkých věcí vhodných jako dárek. Takže inspirace dosti. Doporučuji pro rodiče a děti, kteří rádi tvoří (-:

„Pískovaní je úžasná relaxace i pro dospělé. Děti se zase naučí trpělivosti. Tahle sada se mi velice líbila a určitě se po nějaké podívám pro děti i pod stromeček. Nebo na narozeniny pro naše malé kamarády. I když, i dospělým by se také určitě líbila,“ dodává Nuninka.

Co byste ještě rádi dodali?

Nuninka: Krabičky na písek bych brala větší. Protože po otevření se stávalo, že se dětem písek rozsypal. Přestože má krabička suprovou vychytávku na vysypání písku zpátky do krabičky, i tak se stane, že se to dětem nepovede, ale to je z důvodu malé krabičky na písek. Ta je totiž úplně plná. Což je dobře. 🙂
Přišlo mi trochu nepraktické neustále všechno přesunovat. Nejprve mám obrázek na stole, protože musím sundat vrchní papír, pak si ho vložím do krabičky, posypu pískem, vytáhnu, oklepu a opakuji postup. Sundávat papír v krabičce nejde, větší plochy celkem ano, ale malinké ne. Takže pokud vám nevadí neustále vytahovat a dávat zpátky, pak není problém. Krabička je zase dobrá v tom, že písek se pak lehce přesype do kelímku.
Ten přebytečný a smíchaný písek určitě nevyhazujte. Dejte ho do další krabičky a získáte novou barvičku. 🙂

Jak to tedy dopadlo?

Napsat, že sada Pískování V zahradě Djeco naším VD testováním prošla, by byla slabá slova. I když se objevilo pár praktických připomínek, děti byly dle slov svých maminek z této sady nadšené a tvoření s ní je hodně zaujalo. Nezbývá tedy než jejich doporučení předat dál.

Budete-li chtít tuto nebo jinou podobnou sadu objednat i svým dětem, neváhejte a navštivte internetový obchod NUNYNEK.cz, který nám sady pro testování poskytl. Věřím, že ani vy nebudete zklamaní.

Úplně na závěr bych chtěla poděkovat paní Weinigerové za zaslání her k testování i všem maminkám a jejich dětem, které na vlastní kůži vyzkoušely, co takové domácí pískování obnáší.

 

Napsal/a: Peťka

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

 • knizkova8

  Malá pořád škemrá mamí kdy budeme pískovat ale není čas,jsem pracovně strašně vytížená a tátovi to nesvěřím. Už se těším na Vánoce až budeme zase tvořit.

 • danasi

  Koukala jsem i na veb a je to zajímavé, navíc posílají i na zásilkovnu a ta je u nás ve městě. Možná další inspirace na dárek.

 • Jarmuschka

  Kaju se, s holkama jsem pár (doslova) fotek taky udělala, ale pod tíhou okolností je mám ještě ve foťáku – dodám a domluvím se s redakcí třeba na vložení do komentáře.

  Jinak se s radostí dělím o informaci, že u nás ve městě vznikla – jak já jí říkám – mandalárna. Ani ne před týdnem otevírali kamenný obchod, kde mají nabízet různé obrázky (včetně těch mými dětmi požadovaných mandal) a písky si prý sami míchají.
  Jsou na FB a mají i webovky – když dostanu povolení, ráda přidám kontakt.
  A dovedete si představit, kam letos Ježíšek půjde pro jeden dárek pro děvčata…

 • gabulka73
  gabulka73

  To vypadá úžasně, vůbec neznám, jen škoda, že každá testující nevyfotila,abych si udělala větší představu

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist