ŠVD: Papoušci mezi palmami

Rubrika: Z našich cest

Letoční podzim předčil mé očekávání a měsíc listopad je zatím nádherný. Sice ráno jsou mlhy, ale to se na podzim dá předpokládat. Bylo i pár dnů, kdy jsem musela hledat ráno při odjezdu do školy škrabku na sklo, ale jinak takové teploty jako byly první listopadový víkend mě překvapily. Sice v sobotu lehce sprchlo, ale neděle byla prostě úžasná, v podstatě jarní a ne podzimní.

A tak přece nebudeme sedět doma, na to je dost dlouhá zima, musíme využít každého pěkného, podzimního dne. A protože v Brně v Botanické zahradě byla výstava exotického ptactva a morčat, tak tam jsme přece nemohli chybět.

Přestože se zdálo teplo, tak jsem si říkala, neblázni je přece jen listopad, takže jsme si oblékli tenkou mikinu a tenčí bundu. A to byla velká chyba! Ve vlaku šly mikiny do batůžku, ale i tak nám bylo stále teplo, a proto nakonec v batůžkách skončili bundy a mi se 9. listopadu procházeli jen v mikinách.

DSCN1255DSCN1310

Po příchodu do botanické zahrady jsme nejprve navštívili výstavu ptactva a morčat. Bylo zde plno krásných kanárku, v různých barvách, ale Domčova první cesta vedla k morčatům. Všechny si musel pohladit a nejvíce se mu líbila morčata pro alergiky, co jsou bez srsti. Samozřejmě jsem si opět vyslechla, že by chtěl morče nebo králíka. Prohlídli jsme si všechny kanárky i papoušky a Domča si zkoušel pokecat s mluvícím papouškem. Ale buď papoušek mluvit neuměl nebo se mu nechtělo. To naše andulka toho doma nakecá víc! Nedostali jsme z něj ani slovo!

DSCN1280DSCN1214

Výstava byla ve skleníkách, kde jsme si zároveň prohlédli krásné palmy a květiny, Domča viděl i banánovník. Po prohlídce skleníků jsme prošli zahradu se spoustou spadaného listí. Některé kašny již měli zazimované proti mrazu a díky listopadu byli prakticky odvetlé i květiny. Ale na jaře, či v létě kdy kvete většina květin, musí být v botanické zahradě velice krásně. Takže my se už těšíme na jaro, kdy se tam opět vrátíme. A určitě prohlídku botanické zahrady, včetně akcí co celoročně pořádají mohu všem doporučit.

Napsal/a: Kralicek4

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (8 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist