Testováno na VD: Carton Cajon

Rubrika: Testováno na VD

Jednou z dětmi oblíbených hraček je bubínek. Děti rády bubnují nebo hrají na různé hudební nástroje, z nichž právě bubínek je nejvděčnější. Co ale dělat, když děti povyrostou a dětský bubínek už není „in“? Jednou z možností je pořídit si Carton Cajon.

Ptáte se, co to vůbec je?

Cajon (kachon) je tradiční latinskoamerický buben, taková bedýnka, na které obkročmo sedíte, houpete se a bubnujete.

Carton Cajon je cajon se vším všudy, ale je vyrobený z pevného kartonu, díky čemuž je lehký, skládací a může být potištěný nekonečným počtem originálních designů (i když pro začátek projekt nabízí designů méně).

Měli jsme tu čest tuto novinku otestovat. Přiznám se, že jsem o tomto „hudebním nástroji“ nikdy neslyšela a o to více jsem byla zvědavá. Když domů přišel balíček velikosti krabice od notebooku, byla jsem zvědavá o to víc. Nikdo doma nevěděl, co se uvnitř skrývá.

Děti chtěly hádat. Říkala jsem jim, že se jim to určitě bude moc líbit, že dětské provedení (tj. bubínek) máme doma, ale že tahle věc se určitě bude líbit i tatínkovi. Když jsme balíček rozbalili, děti stále nic netušily. Tatínek ale okamžitě vyhrkl: „To je ten buben – krabice, jak na ní sedíš a hraješ, že jo?“ Tak to mě teda uzemnil, protože já o existenci Carton Cajon neměla ani páru. Hned se s dětmi pustil do skládání.

Skládání je opravdu jednoduché, během pár minut už můžete hrát. Celé odpoledne naším domovem znělo bubnování. Těžko děti odehnat do postýlek. Ani pak ale nebyl klid, tatínek si to přeci také musí vyzkoušet, že? Pak přišlo na řadu dilema. Máme Carton Cajon složit a další den zase rozkládat? Nebo kam s ním?

Carton Cajon sice lze složit a porůznu přenášet a zase rozkládat, u nás ale zvítězila praktická varianta. U postele nám chybí noční stolek, a tak nám jej nahradil právě Carton Cajon. Když ale děti jely za babičkou a chtěly jí „bubínek“ ukázat,  v mžiku jsme jej zase složili do původní krabice.

Na své si s ním přijde úplně každý. Dětem slouží ke hře a zábavě, lze jej využít třeba ke cvičení, jako židličku (jeho nosnost je 150 kg – otestováno, opravdu tomu je tak), nebo právě třeba jako stoleček. Na výběr máte z několika různých motivů, což hodnotím jako velké plus.

Jelikož se jedná o naprostou novinku na našem trhu, nedá mi nezmínit se o kampani HitHit.cz.

Co kampaň HitHit znamená?

Jde o crowdfundingovou kampaň na podporu rozjetí sériové výroby Carton Cajonů. V rámci kampaně si lidé mohou koupit různé zajímavé odměny (Carton Cajony za zvýhodněnou cenu, balíček Carton Cajon a kurz bubnování atd.) a jejich koupí přispívají začínajícímu projektu. Pokud vás Carton Cajon zaujal, již jen posledních pár dní máte možnost si jej v rámci této kampaně pořídit za lepší cenu.

 Carton Cajon

  • Je vyrobený z kartonu. Díky tomu je lehký a skladný. Váží jen 1,5 kg.
  • Je to 100% český výrobek. Doma je doma 🙂
  • Je skládací! Vejde se do praktického kufříku s popruhem přes rameno a složený je za 20 sekund.
  • Je krásný. Máme různé varianty potisku, protože každý má jiný vkus, každý má svůj styl.
  • Unese až 150 kg. Ověřeno zkouškou nosnosti.
  • Jeden cajon, a tolik možností. Je to především buben s krásným zvukem, ale taky je to pohodlná židle,
  • Odkládací prostor nebo stolek i cvičební pomůcka.
  • Je s ním zábava.
  • Můžete si jej objednat zde.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist