Recenze: Klubíčko veselých pohádek

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Kulturní a literární tipy

Audioknihy získávají poslední dobou na stále větší oblibě. I u nás doma je tomu přesně tak. Ačkoliv jsou tištěné knihy stále na prvním místě a dětská knihovnička se pořád rozrůstá, zvyšuje se i počet audioknih. Děti si oblíbily jejich poslouchání zejména po obědě při odpočinku, nebo večer před spaním. Klubíčko veselých pohádek z vydavatelství OneHotBook je vhodnou kompilací krátkých příběhů, které jsou dětem blízké obsahem a mají jednoduchou dějovou linku.

Vyskytují se tam známá zvířátka a řeší se zde situace každodenního života. Navíc jsou velmi pěkně namluvené, výběr hlasů se opravdu povedl. Naše děti se hned při prvním poslechu zamilovaly zejména do druhé pohádky, O Etelce a strašidlu Meižanovi, protože určitě každé dítko má nějaké své strašidlo, které ho provází celé dětství. Tuto pohádku namluvil Matouš Ruml.

Etelka byla malá holčička, která se bála tmy, zejména měla strach, že někdo bydlí pod její postelí. A tak dlouho na to myslela, až svým strachem dala vzniknout strašidlu Meižanovi. Byl to ale ještě větší strašpytel než ona, tak se ho rozhodla chránit a stali se z nich kamarádi. Jednou se však stalo něco hrozného a strašidlo zmizelo. Podařilo se Etelce získat ho zpět?

Velký úspěch měla například i pohádka O slepici s chlupatým krkem.

Jak už název napovídá, vypráví o slepici s hodně chlupatým krkem. Ostatní slepice se jí posmívaly, tak začala velmi dbát na svůj vzhled, aby se nechtěné ozdoby zbavila. Přestala se starat o domácnost, kohouta i kuřata, chřadla na těle i na duchu. Nechala se proto zlákat nabídkou chytrého podomníha obchodníka lišáka, který jí nabídl dokonalý krém, který jí pomůže zbavit se veškerého ochlupení. Ucítil možnost, jak se pořádně najíst. Velmi jí pochválil její „límec“, že je to výstřelek poslední módy, že je to unikát. Úplně změnila na celou situaci náhled. Nalákal ji dokonce k sobě domů, že má podobný doma, ze stříbrné lišky, a že si ji může vyzkoušet a pokud se jí bude líbit, zdarma jí ho přenechá. Naštěstí jí v okamžiku, kdy chtěl lišák začít připravovat slepici na smetaně či na paprice, uvařila mu tak výtečnou večeři i bez slepičího masa, že ji pojal za svoji ženu a z lásky k ní se stal vegetariánem. Slepice byla ráda, že se z venkovského dvorečku dostala pryč a stala se městskou paničkou.

Tato pohádka je velmi vtipná, obsahuje hodně humorných situací a ironických slovních obratů. Našim dětem se líbila. Starší dcerka ji dokonce donesla dětem do školní družiny, aby se také pobavily, a mělo to velký úspěch.

Příběhy jsou podle mě vhodné opravdu pro širokou věkovou skupinu předškolních i mladších školních dětí.  Doporučuji pořídit si co nejdříve, dětičky určitě ocení a budou nadšené.

Audiokniha obsahuje jako bonus ještě 4 ukázky z vydaných dětských knih.

Klubíčko veselých pohádek                        

Autor: Jitka Škápíková

Vypravuje: Jiří Dvořák, Veronika Khek Kubařová, Igor Bareš, Jana Stryková, Hynek Čermák, Matouš Ruml

Formát: 1 x audio CD

Délka nahrávky: 1 hodina 18 minut

Vydalo nakladatelství Vydavatelství OneHotBook v roce 2016.

Knihu si můžete objednat na www.onehotbook.cz.

 

Napsal/a: Andelinka

Toto taky stojí za přečtení!

Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist