Zrušíme příspěvek měsíce?!?

Rubrika: Soutěže

Ano, čtete správně. Uvažujeme o ukončení soutěže o příspěvek měsíce.
Zdá se totiž, že se nám tato soutěž nevyvedla. Myslíte si, že by to byla škoda? Chcete soutěž zachovat? Máte nápad, jak ji zatraktivnit?
Čtěte dál a napište nám své názory.Ve chvíli, kdy tento žalozpěv sepisuju, do konce hlasování o příspěvek března zbývá jeden den a 8 . Do soutěže je tentokrát zařazeno 23 článků.
Na tom by nic zvláštního nebylo, je fajn, že příspěvků do soutěže přibývá. Jenže – nikdo pro ně nehlasuje! Tedy někdo přece, ale jistě uznáte, že 6 dosavadních hlasujících skutečně není zrovna závratný počet.
Jakou cenu má pak „titul“ příspěvek měsíce, když vznikne na základě hrstky hlasů? V tuto chvíli je ve vedení článek, který získal 3 hlasy. Směšné, že?
Má smysl v takové soutěži pokračovat? Nebylo by lepší ceny, které jsme pro ni získali, věnovat do nějaké jiné?

Když se nám podařilo vyjednat spolupráci s nakladatelstvím Portál, které ceny do soutěže věnovalo, uvažovali jsme o tom, jakou soutěž vytvořit. Nakonec přišel nápad, že by bylo dobré nějakým způsobem ocenit ty, kteří se odhodlají přispět nějakým článkem. Jejich snaha a čas vynaložený na psaní zajímavých příspěvků si jistě nějaké ocenění zaslouží.
Abychom mohli ten nej příspěvek vybrat co možná nejobjektivněji, rozhodli jsme se vyzvat ke spolupráci Vás, čtenáře. Počítali jsme s tím, že jen tak pro nic za nic asi moc návštěvníků hlasovat nebude, proto i jeden z hlasujících je každý měsíc odměněn publikací z nakladatelství Portál. To měla být motivace k tomu, abyste anketě obětovali trošku času…

Co je tedy špatně? Proč to nefunguje?
Napadá mě několik vysvětlení:
– nevšimli jste si, že tu nějaká taková soutěž probíhá (ale odkazy na ni vedou z každé strany – v pravém sloupci, na hlavní straně je upoutávka na hlasování v horním rámečku i na nástěnce)
– cena pro hlasující není dost zajímavá (s tím asi nic nenaděláme, jsme rádi, že nám z Portálu knížky do soutěže věnují a kromě toho nám připadají zajímavé – o co byste soutěžili raději?)
– soutěž je příliš komplikovaná, abyste byli do slosování zařazeni, musíte zodpovědět soutěžní a anketní otázku (odpověď na soutěžní otázku je jednoduchá, uvádíme u ní i odkaz na stránku, kde odpověď snadno najdete, na anketní otázku odpovídáte dle svého názoru)
– je vám lhostejné, který příspěvek soutěž vyhraje (to je škoda, opravdu si myslíte, že si odměnu žádný z autorů nezaslouží?)
– nedokážete si vybrat (opravdu ne?)

Možná je vysvětlení jiné, ale to víte jen Vy, proč nehlasujete.

Pokud Vám tedy celá soutěž není úplně lhostejná, napište nám do komentářů k tomuto článku, v čem je podle Vás ten zakopaný pes, resp. proč nehlasujete zrovna Vy.
Chcete-li soutěž zachránit a některý článek ocenit, HLASUJTE pro něj. Nejenže můžete vyhrát, ale zároveň jistě uděláte radost těm, kteří své příspěvky do soutěže posílají.

Za všechny reakce předem děkuju,
Petra

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (23 vyjádření)

 • sluníčkoP

  Já hlasuji a ráda . Pročítám si ráda články, protože se dozvím něco nového, přečtu si příběhy ze života.

 • Petra Vymětalová

  Takže jak to dopadlo?

  Soutěž se rušit nebude.
  Hlasování pro dubnové příspěvky proběhne ještě tím původním způsobem. Omezili jsme ale počet příspěvků – od každého autora je tam jen jeden, tj. celkem 10 soutěžních příspěvků. Snad se Vám z nich už bude vybírat líp.

  Pokud jde o další kola soutěže – sepíšu nová pravidla. Stručně řečeno to bude vypadat následovně:
  1. Aby byl příspěvek zařazen do soutěže, musíme znát email autora a při jeho odeslání musít zatrhnout, že ho do soutěže chcete zařadit.
  2. Po dobu 14 dnů od zveřejnění daného soutěžního článku bude pod jeho textem jednoduchý hlasovací formulář. Ten se bude zobrazovat jen přihlášeným. Hodnocení je bodové, přidělujete 1 – 5 bodů. Nemusíte přidělit žádný bod, ale za bodování získáte zároveň klubíčko do KLUBkové soutěže.
  3. Příspěvek měsíce vyhodnotíme vždy v polovině následujícího měsíce – tj. příspěvek května vyhodnotíme 15. června atd.

  To je ve zkratce všechno, podrobná pravidla budou co nejdříve.

 • Petra Vymětalová

  Uznávám, že Láďa má pravdu.
  Bodování bude nejjednodušší a taky nejprůhlednější. Bodovat by teda mohli jen členové KLUBka a sice pro každý článek jen jednou.
  Pokud se před čtením článku přihlásíte, bude bodovací stupnice hned pod ním (ještě nad komentářema). Pokud se zapomenete a budete chtít omylem bodovat znovu stejný článek, prostě se to nezapočítá.
  Bodovací stupnice bude pod článkem k dispozici po dobu 14 dnů od jeho uveřejnění, pak už se tam zobrazovat nebude. Pokud by náhodou někdo chtěl i potom (nebo kdokoli nepřihlášený kdykoli) dát autorovi najevo, že se mu článek líbil, může ho oznámkovat jako to bylo doteď.

  Díky bodování odpadne nutnost omezit výběr článků do soutěže. Jediným kriteriem bude to, jestli článek do soutěže zařadíte vy sami při jeho vkládání.
  Myslím si, že i příspěvek, který je odněkud vypsaný, může být pro ostatní přínosem, takže bych ho nerada vylučovala automaticky. Kromě toho bychom pak mohli taky dojít k tomu, že se tu budeme hádat, co je opsané a co ne.

  Co Vy na to?

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist