Zrušíme příspěvek měsíce?!?

Rubrika: Soutěže

Ano, čtete správně. Uvažujeme o ukončení soutěže o příspěvek měsíce.
Zdá se totiž, že se nám tato soutěž nevyvedla. Myslíte si, že by to byla škoda? Chcete soutěž zachovat? Máte nápad, jak ji zatraktivnit?
Čtěte dál a napište nám své názory.Ve chvíli, kdy tento žalozpěv sepisuju, do konce hlasování o příspěvek března zbývá jeden den a 8 . Do soutěže je tentokrát zařazeno 23 článků.
Na tom by nic zvláštního nebylo, je fajn, že příspěvků do soutěže přibývá. Jenže – nikdo pro ně nehlasuje! Tedy někdo přece, ale jistě uznáte, že 6 dosavadních hlasujících skutečně není zrovna závratný počet.
Jakou cenu má pak „titul“ příspěvek měsíce, když vznikne na základě hrstky hlasů? V tuto chvíli je ve vedení článek, který získal 3 hlasy. Směšné, že?
Má smysl v takové soutěži pokračovat? Nebylo by lepší ceny, které jsme pro ni získali, věnovat do nějaké jiné?

Když se nám podařilo vyjednat spolupráci s nakladatelstvím Portál, které ceny do soutěže věnovalo, uvažovali jsme o tom, jakou soutěž vytvořit. Nakonec přišel nápad, že by bylo dobré nějakým způsobem ocenit ty, kteří se odhodlají přispět nějakým článkem. Jejich snaha a čas vynaložený na psaní zajímavých příspěvků si jistě nějaké ocenění zaslouží.
Abychom mohli ten nej příspěvek vybrat co možná nejobjektivněji, rozhodli jsme se vyzvat ke spolupráci Vás, čtenáře. Počítali jsme s tím, že jen tak pro nic za nic asi moc návštěvníků hlasovat nebude, proto i jeden z hlasujících je každý měsíc odměněn publikací z nakladatelství Portál. To měla být motivace k tomu, abyste anketě obětovali trošku času…

Co je tedy špatně? Proč to nefunguje?
Napadá mě několik vysvětlení:
– nevšimli jste si, že tu nějaká taková soutěž probíhá (ale odkazy na ni vedou z každé strany – v pravém sloupci, na hlavní straně je upoutávka na hlasování v horním rámečku i na nástěnce)
– cena pro hlasující není dost zajímavá (s tím asi nic nenaděláme, jsme rádi, že nám z Portálu knížky do soutěže věnují a kromě toho nám připadají zajímavé – o co byste soutěžili raději?)
– soutěž je příliš komplikovaná, abyste byli do slosování zařazeni, musíte zodpovědět soutěžní a anketní otázku (odpověď na soutěžní otázku je jednoduchá, uvádíme u ní i odkaz na stránku, kde odpověď snadno najdete, na anketní otázku odpovídáte dle svého názoru)
– je vám lhostejné, který příspěvek soutěž vyhraje (to je škoda, opravdu si myslíte, že si odměnu žádný z autorů nezaslouží?)
– nedokážete si vybrat (opravdu ne?)

Možná je vysvětlení jiné, ale to víte jen Vy, proč nehlasujete.

Pokud Vám tedy celá soutěž není úplně lhostejná, napište nám do komentářů k tomuto článku, v čem je podle Vás ten zakopaný pes, resp. proč nehlasujete zrovna Vy.
Chcete-li soutěž zachránit a některý článek ocenit, HLASUJTE pro něj. Nejenže můžete vyhrát, ale zároveň jistě uděláte radost těm, kteří své příspěvky do soutěže posílají.

Za všechny reakce předem děkuju,
Petra

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy pro péči o pleť: jak se zbavit akné v těhotenství

Jak často přemýšlíte o tom, jak hormony ovlivňují stav vašeho těla? Chápeme, že v běžném životě tomu zvláštní pozornost

Čtu dál →

Zdravé potraviny během kojení vhodné pro maminku i dítě

Kojení je velmi důležitá součást vývoje každého miminka. Prostřednictvím mléka předává maminka svému dítěti potřebné živiny, a proto je

Čtu dál →

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (23 vyjádření)

 • Mě se asi líbí to bodování – 1 až 5 bodů, v tom souhlasím s Láďou, že můžu dát i jen jeden bod článku, který mě moc neoslovil, ale něco zajímavého v něm přece jen bylo.
  Z komentářů se vyškrtnou takový ty hlášky „zase jsem se zapomněla přihlásit“, to by se ostatně vyřešilo samo, pokud se Petře podaří vymyslet to přihlášení ze stejného počítače.
  A co třeba tak, že do soutěže postupují články s více než XY bodů, XY komentářů (smysluplných, k věci)?Ty body by byly jasné, komentáře by musela určit Petra, které jsou k věci. A to bodování by mělo být víc na očích, já na to pravidelně zapomínám a taky se mi nechce dávat horší znánku, když se mi něco nelíbí, protože ten dotyčnej si dal práci i tak.

 • A co články předem neoznačovat měsíčkem, ale počkat až se sejdou všechny i s komentáři v daném termínu a teprve potom podle počtu komentářů a přípädně dalších kritérií je pro bodování či známkování vybrat a označit? mamia_

 • Martyčko, pokud se budou bodovat všechny články, nebude nikdo sám proti sobě. Klidně si můžeš dát maximální počet bodů u všech článků. Šance se zvýší pro ty autory, kteří poslali nejvíc článků, když se budou bodovat všechny a ne když si autor vybere jen 1 článek. Navíc se nemusí autor trefit do vkusu hlasujících. U mnou navrženého bodového systému je přesně podle tvé poslední věty jediným kritériem to, jestli se článek líbil popřípadě ještě, jak komu přišel užitečný. Užitečnost vidím stejně důležitou jako kvalitu.

 • Martyčka

  a autorky:-) Navrhuju, aby každý autor soutěžil jen s jedním článkem – zvýší se mu tak šance na výhru a nebude sám proti sobě. Navrhuju, aby soutěžil článek s nejvyšším počtem přečtení, pokud si autor nebude přát (a nedá vědět) jinak. Navrhuju, aby se soutěž neměnila, ale objevila se na 3-5 dní v měsíci nahoře nad články, barevně odlišná, tak aby bila do očí. Tj. aby jediným kritériem pro hodnocení zůstalo to, jestli se článek líbil.

 • Rozdíl mezi známkami a body je v tom, že čtyřka nebo pětka u známkování jsou vlastně záporné body, kdežto při bodování i jeden bod je ocenění práce autora. Někdy mi článek nestojí za známkování, protože nechci dávat špatné známky, ale třeba jeden bodík bych dal každému článku a pak bych to stupňoval podle toho, jak moc se mi článek líbí. Takhle jen občas dám jedničku a dál radši neznámkuju. Pak se třeba stane, že článek má jen deset jedniček a nic jiného. Opravdu se líbí všem? V bodovém systému navíc každý může ohodnotit nejen kvalitu, ale i přínos přímo pro něho.

 • Petra Vymětalová

  Láďo,
  s tím počítáním jen za 14 dní je to bezva nápad – jednoduchý a účinný, myslím, že by to šlo. Aspoň nebudeme muset čekat tak dlouho na vyhodnocení.

  K bodování – řekla bych, že přechod od známkování k bodování by způsobil zmatky, takže to necháme postaru. Souhlasím ale s tím, že by se to dalo přesunout přímo pod článek, ať se to hned tak nepřehlídne.

  Jinak si myslím, že kontroverzní článek může být hodně přínosný, takže počet komentářů bych jako jedno z kriterií nechala. Jakou ale bude mít váhu, zatím nejsem schopná říct.

 • 20:54:41 – To bylo ode mě…
  Taky bys body mohla počítat jen první týden nebo 14 dnů od zveřejnění, čímž by se zmenšil odstup vyhlášení výsledků od konce měsíce.
  Pokud bude bodování přímo pod článkem, neměl by být problém nasbírat dost bodů už za týden

 • Anonymní

  Počet přečtení se dá ukládat a klidně evidovat jen přihlášené uživatele, v tom není problém. Počet komentářů může vypovídat i o tom, že je článek kontroverzní a ne kvalitní nebo zajímavý. Asi bych dal pod článek možnost přidělit článku 1 až 5 bodů třeba i namísto známkování. Každý by mohl udělit body jen 1x pro 1 článek a bylo by to jen pro přihlášené.

 • Petra Vymětalová

  mamio, je pravda, že soutěž vznikla hlavně proto, aby motivovala k psaní příspěvků. Teď už se stránky trochu zaběhly, některé z Vás si na ně podle ohlasů docela zvykly, takže věřím, že byste psaly i dál.
  Jenže by mi bylo líto, že nemůžu ocenit aspoň ten jeden článek měsíčně (i když odměnu by si jistě zasloužilo víc příspěvků).
  Definitivně je rozhodnuto, že soutěž zůstane. Hlasování o příspěvek dubna bude stejné jako doposud, jen se pokusím nějakým způsobem zredukovat počet článků. Doufám, že se nikdo z těch, komu článek ze soutěže vyřadím, na mě nebude moc zlobit. Jaká budou přesná kritéria nejsem ještě pořád schopná říct, asi bude záležet taky na tom, kolik článků bude třeba vyloučit.

  Pak najedeme na nový systém, který bude hodnotit články na základě počtu komentářů, známkování i počtu přečtení. Abychom ale aspoň částečně zabránili opakovanému klikání, budeme započítávat jen známkování a přečtení od členů KLUBka a i těm započítáme tyto „aktivity“ pro každý článek jen jednou. Komentáře se budou počítat zřejmě od všech čtenářů.
  Aby nebyly znevýhodněny články, které budou zveřejněny koncem měsíce, budeme každému příspěvku počítat body vždy po dobu 30 dnů od uveřejnění.
  Sice se tím posune vyhodnocení, ale ze všech návrhů, mi tento přijde asi nejobjektivnější.
  Možná, že vítězný článek nebude literární „veledílo“, ale vybereme tak ten, který dokázal čtenáře přimět k nějaké aktivitě – komentáře, hodnocení.

  Přesná pravidla dodám nejpozději do konce dubna. Do té doby beru jakékoli připomínky na tohle téma – buď je pište sem do komentářů, nebo na mail.

 • Taky si musím přisadit. Některé články nečtu už jen podle názvu – něco mne prostě už nezajímá třeba kvůli tomu, že se netýká věku mého dítěte. A třeba je to zrovna článek pěkný! Možná mnohem lepší, než ten, který chci zrovna ocenit a četla jsem ho proto, že mne zajímal. Je to těžké, jak to vyřešit, ale určitě bych soutěž nerušila. Vyhlašovat témata – blbost, na to jsou komentáře. Hlasování podle počtu přečtení – opravdu se dá našvindlovat a podle počtu komentářů? – to bych viděla jako jediné rozumné kritérium, svědčí o tom, kolik lidí ten článek vyprovokoval k aktivitě. Samozřejmě, že se nesmí komentář zaměnit s plkárnou (např. článek o zoo – tam spíš patřily komentáře do plkárny). Jinak mne zatím nic jiného nenapadlo a jdu hlasovat! A ty myslíš, Petro, že když to nebude soutěž, že přestaneme psát?

 • Petra Vymětalová

  Z Vašich nápadů (něco přišlo i na email) vzešlo následující:
  – tento měsíc jsme hlasování protáhli do 15., pokud jste tedy ještě nehlasovali, prosím, zapojte se
  – příští měsíc ještě vyhodnotíme příspěvek měsíce podle stávajících pravidel, tj. na základě hlasování, ovšem omezíme počet příspěvků (podle jakého kriteria ještě není úplně jasné)

  – pro další příspěvky měsíce (tj. od příspěvku května 2005) se již nebude hlasovat, vítěze vyhlásíme na základě zájmu o článek (hodnocení, komentáře, počet přečtení) po dobu 1 měsíce od uveřejnění článku – detaily se dozvíte v průběhu května
  – cenu z nakladatelství Portál pro jednoho z hlasujících převedeme do připravované klubové soutěže, která bude zahájena 1. května

  Toť prozatím vše, jsem přesvědčená, že autoři článků si odměnu zaslouží. Pokud si myslíte totéž, nezapomeňte HLASOVAT.

 • Petro, napadlo mě, zařadit do soutěže pouze ty příspěvky, které napsal sám život :o)
  Ty, které jsme někde opsali a dáváme je ostatním maminkám jako radu, bych nehodnotila. Pouze bych to brala jako velké + pro ty, které se chtěj s danou radou či problémem podělit. Já třeba ráda (baví mě to) se o nějakou radu podělím, když vím, že třeba to někomu může pomoci a baví mě psát i příspěvky, které napsal sám život, ale né kvůli hodnocení jinými, ale proto, že si je nechci nechat pro sebe

 • Petra Vymětalová

  Martino, ty tři hlasy můžeš rozdělit úplně libovolně, máš vlastně tyto možnosti:
  a) všechny 3 body dostane jeden příspěvek
  b) jeden příspěvek dostane 2 body, další dostane 1 bod
  c) tři různé příspěvky dostanou po jednom bodu

 • Martina 2

  Já se přiznám, že jsem doposud nehlasovala, protože jsem úplně nepochopila rozdělování těch třech bodů. To můžu napsat všechny tři body k jednomu příspěvku nebo naopak po bodu ke třem? Omlouvám se, ale to víte, mateřská demence.

 • Petra Vymětalová

  Tak už jsem tu zas. Nejdřív k Vašim komentářům:

  Vandule – v průběhu měsíce se hlasovat nedá, byly by tím znevýhodněny ty příspěvky, které se uveřejní až koncem měsíce. Jediné, co by šlo v tom systému, jak to teď je, upravit, by byla doba hlasování – místo 10 dní třeba 20 nebo celý následující měsíc. Ale obávám se, že by se tím nic nevyřešilo, jen by to bylo víc roztahané.

  Andreo – chápu, že z takového množství příspěvků se špatně vybírá, taky s tím mám každý měsíc problém. K tomu mě napadá, že by možná pomohlo nějakým způsobem zúžit ten výběr. Zatím mě ale nenapadá jak – jaké by mělo být kritérium pro zařazení příspěvku do soutěže?
  Jinak zasílání příspěvků určitě nezrušíme, jen hrozí, že nebudeme vyhodnocovat ty nejlepší.

  Láďo – díky za konkrétní návrh. Problém je v tom, že podmínka Portálu je taková, že se soutěžící musí prokliknout na jejich stránky. To bylo zajištěno právě při hlasování a je to taky jeden z důvodů, proč uvažujeme o zrušení soutěže – málo hlasujících = málo prokliknutí —> nevím, jestli bude sponzor ochotný dávat další ceny do soutěže. Počet přečtení není pro hodnocení zrovna relevantní, dá se to našvindlovat“.

  Co mě zatím napadlo:
  1. Pokud se to během dneška a zítřka trochu zlepší, necháme ještě zkušební příští měsíc a uvidíme. V květnu by Vás k hlasování měla aspoň trochu motivovat i klubová soutěž, ve které budete sbírat body za aktivitu na stránkách, tj. i za účast v soutěžích.
  2. Ceny do této soutěže přesuneme na jinou, třeba úplně novou soutěž a příspěvek měsíce zrušíme.
  3. Zrušíme jen cenu pro hlasující a využijeme ji tam, kde bude víc soutěžících (sponzor bude spokojený), a necháme vyhlášení příspěvku měsíce. To ovšem netuším, jak ho vybereme.
  4.???? (přijdete na lepší nápad a ten zrealizujeme)

  Co Vy na to?

 • Petra Vymětalová

  Iveto, prosím zkus to ještě jednou, už by to mělo být bez problémů.
  Moc se omlouvám byla tam chyba, což částečně vysvětluje i ten „nezájem“.
  Víc k soutěži napíšu později.

 • Pomoc, prosím! Příspěvek měsíce mám vybraný, ale už se pěkně dlouho morduji s platným hlasováním.Pořád mi tam chybí nějaký údaj, myslím, že je to jméno a e-mail,jenže ne a ne najít, kde to vyplnit. Přihlášená jsem, myslela jsem,že to stačí. Taky jsem to zkoušela napsat do poznámky a nic.Díky za pomoc, Iveta.

 • Já bych jenom změnil způsob hlasování nebo hodnocení článků. Pokud by nebyli proti z Portálu, tak bych články hodnotil podle počtu přečtení nebo podle známkování s tím, že do soutěže by byly zařazeny jen články, které mají alespoň 10 hodnocení. Pokud by hodnotil (známkoval) přihlášený uživatel, mohl by na konci měsíce něco vyhrát. Jde jen o to, jak zjednodušit hlasování.

 • Petro,možná by to nebyl špatný nápad. Aspoň je to můj názor. Soutěž to sice zajímavá určitě je (byla?), ale zase na druhou stranu je tam kolikrát tolik nových příspěvků, které by zasloužili to nejlepší ohodnocení a to se pak špatně vybírá ten „best of“. Ale určitě by mělo být zasílání příspěvků zachováno, protože je to prostě SUPER.Vhodnější slova proto nenacházím :o)

 • Ahoj, tak to mě mrzí, že to takhle bez zájmu dopadlo. Mě to hlasování minulý měsíc nějak uteklo, tenhle už ne. Nevím kde je problém, ale byla by to škoda. Možná spousta lidí sáhodlouze přemýšlí, komu ten hlas dát, přitom je to celkem jednoduchý. Dám ho tomu, kdo mě něčím zaujal, něco nového mi řekl a nebo mi byl pouze sympatický.
  Jen si to teď neuvědomuju, jde hlasovat i během měsíce, když mě třeba něco nadchne, že bych tomu hned poslala hlas? To asi nejde, že jo. Ale neva. Pokud tohle pro nezájem zkončí, bylo by fajn vymyslet jinou soutěž. Petro neboj, v plkárně na nějakou ptákovinu určitě přijdeme :-))). Soutěže jsou takový kořeníčko. A jdu něco napsat k obrázku, aby nikdo neřek, že tady jen tak naprázdno vysílám.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist