Soutěž: Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Rubrika: Filmy, hudba, divadlo pro děti, Knihy pro děti a mládež, Soutěže

Už pozítří se v českých kinech poprvé objeví filmové zpracování úspěšného románu Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Při této příležitosti nakladatelství Jota tuto knihu v polovině září znovu vydalo, tentokrát s atraktivní filmovou obálkou. Dva z vás toto nové vydání vyhrají v naší další soutěži.

Strašlivá rodinná tragédie přivede šestnáctiletého Jacoba na ostrov u břehů Walesu, kde objeví rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů.

A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu…

sirotcinec_banner

Když Ransom Riggs vydal v roce 2011 knihu Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, ve které mistrně zkombinoval napínavou zápletku s děsivými a bizarními fotografiemi, vzbudil naprosto mimořádný čtenářský ohlas (a nejinak tomu bylo i v Česku, kde kniha vyšla o rok později). Už od začátku bylo jasné, že magický svět, který Riggs stvořil v Sirotčinci slečny Peregrinové, se skvěle hodí pro filmové plátno. A hozené rukavice se ujal ten nejpovolanější – filmový mág Tim Burton!

Jeho další fantaskní výlet do světa kouzel a fantazie s Evou Green coby slečnou Peregrinovou a Asou Butterfieldem jako Jacobem přichází do kin už 29. září!

A při té příležitosti nejde nevydat Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti ve speciální edici s filmovou obálkou a fotografiemi z filmu uvnitř.

Prolistujte si ukázku

 


Více na www.sirotcinecslecnyperegrinove.cz.

„Když jsem se doslechl, že Tim Burton chce natočit tento film, řekl jsem si, že to je úžasné a šílené!“

– Ransom Riggs, autor knihy

Film Tima Burtona Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti se v českých kinech objeví už 29. září 2016. Budeme mít možnost shlédnout ho také ve 3D zpracování.

A ani to není všechno. Vydavatelství OneHotBook ji připravuje také audioknihu v podání Viktora Dvořáka.

Jak to bude se soutěží?

Startuje právě teď a jak správně tušíte, budete opět hledat správnou odpověď na jednoduchou otázku. A abychom ze všech správných odpovědí mohli vybrat 2 výherce, budeme po vás chtít ještě jeden tip. Abyste to neměli moc těžké, můžete svůj tip 1× denně upravit a svoji šanci na výhru tak výrazně zvýšit.

Soutěž běží do 10. října 2016.

 

Tip pro ty, kdo naše soutěže ještě moc neznají

  • Než se pustíte do tipování, nahlédněte do vyhodnocených soutěží, v jakých hodnotách se konečné počty tipů pohybují.
  • Počítejte s tím, že jednou denně můžete svůj tip upravit, takže se vyplatí zpočátku tipovat spíš při zemi, abyste měli přehled, jakým tempem tipy do soutěže přibývají.
  • Jednou denně (nad ránem) probíhá kontrola všech tipů, o překročení toho svého budete případně informováni emailem.
  • Aktivní návštěvníci stránek mohou stav svého tipu zkontrolovat kdykoli přímo na soutěžní stránce.

 

sirotcinec_filmovy_obalkaSirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. Strašidelný příběh je prostě jako dělaný pro filmového mága Tima Burtona.

Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.

Napsal Ransom Riggs.

Přeložila Bronislava Grygová.

360 stran, brožovaná

Knihu si můžete objednat na webu nakladatelství Jota.

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist