Navštívili jsme: Wellness Hotel Babylon

Rubrika: Cestování, Testováno na VD

Chcete zažít něco mimořádného, dopřát sobě i dětem zábavu, poznání, koupání a to vše na jednom místě? Jeďte do libereckého Babylonu! Kdykoliv! Ubytujte se ve Wellness Hotelu Babylon a nechte se hýčkat stejně jako my.

Navštívila jsem hotel se svými dcerami. Ubytování proběhlo naprosto hladce, během pár minut jsme dostaly kartu od pokoje a pokud si zvolíte, stejně jako my, pobyt s balíčkem zábavy, karta vám otevře dveře do Aquaparku, Lunaparku, iQPARKU a iQLANDIA. Další variantou je pobyt s wellness, který bych doporučila pro páry, které si chtějí užít odpočinek bez dětí.

img_0993

Hotel na první pohled z ulice nevypadá tak velký, jako je ve skutečnosti. Rozlehlost celého areálu nás doslova ohromila. Ano, věděla jsem, že hotel dokáže ubytovat až 1000 hostů ve 407 pokojích a trošku jsem se bála, že se zde budu cítit jako na hlavní promenádě ve velkoměstě nebo na terminálu letiště. Ale není to tak. Prostor je členěn do části business, wellness a family, protože každý očekává od své dovolené něco jiného. My jsme byly ubytované v části family, ale žádný ruch a vřískot dětí se nekonal. V hotelu bylo ticho a dokonce jsem byla překvapena, že do pokoje nedoléhal ani hluk z města. Protože mám ráda přírodu a klid, volím většinou pobyty mimo centa měst a tak jsem byla zvědavá, jaké to je být ubytovaná přímo ve středu a ještě v největším hotelu, mimo Prahu, v celé ČR.

20160917_094227   20160917_094048

Hotel je situován velmi zajímavým způsobem, kde uprostřed najdete oázu klidu a relaxace v zahradách a atriu. Zde se můžete posadit a relaxovat zatímco vaše děti budou obdivovat voliery se zvířaty. Viděly jsme hady, želvy nebo rybičky.

Rozloha hotelu překvapí jistě každého. Někdo může být možná rozladěn, že v rámci komplexu nachodí doslova kilometry, ale my jsme to braly jako plus. Do pokoje jsme se dostaly za ty dva dny pobytu prakticky pokaždé jiným způsobem, jinou cestou, jiným výtahem. Což může být prima dobrodružství pro děti. Hra „najdi cestu“ je super a vlastně jsme ji já i moje dcery ji přijaly s nadšením. Musím podotknout, že systém ukazatelů je dokonale propracován. Všude, kde se kříží chodby, na každém rohu, v každém výtahu, najdete směrový popisek.

20160917_095832

Pokud se přeci jen ztratíte, ochotný personál vám jistě pomůže. Na druhou stranu máte zase šanci objevit další zajímavé zákoutí hotelu. My jsme tak objevily druhou atriovou halu, která slouží k posezení a relaxaci hotelovým hostům.

20160917_095750 babylon_ii-12

Během dvou dnů, které jsme strávily v hotelu, nám bylo úplně jedno, jaké je venku počasí. Nevnímáte to. Všechny atrakce jsou pod jednou střechou.

Babylon nabízí neomezené možnosti zábavy pro všechny! Od malých dětí, které budou ve svém živlu v Lunaparku, kde jsou kolotoče, autodráha, prolézačky, skákací hrady, videohry, lezecká stěna nebo rodeo býka. Areál je ve stylu staročeské pouti, nechybí občerstvení a pro úplně maličké děti herní zákoutí. Navíc za všechny atrakce již neplatíte žádné další poplatky a tak se děti mohou vozit a jezdit na všem možném zcela bez omezení.

20160916_162128

Součástí je 18 ti jamkové hřiště adventure golfu, kde si přijdou na své nejen začátečníci, ale i profesionálové. Atmosféru podtrhuje prostředí magického lesa s bohatou výzdobou a netradiční atmosférou. Měly jsme štěstí, že zrovna v době naší návštěvy jsme hrály pouze 2 rodiny, měly jsme dostatek soukromí a prostoru. Původně jsme chtěly jen nakouknout a zahrát si pár jamek, ale úplně nás to pohltilo a strávily jsme u golfu více jak 2 hodiny.

20160916_164918  20160916_164905

V rámci komplexu se nachází restaurace, kavárny, bary i cukrárna. Blížil se čas večeře a tak jsme vyzkoušely restauraci Nostalgia, která se zaměřuje na italskou kuchyni. Jídlo bylo dobré a obsluha milá.

Po večeři jsme už byly příjemně unavené, ale chtěly jsme vyzkoušet ještě vyhlášený Aquapark. Zamířily jsme tedy zpět do hotelového pokoje pro plavky. Následovalo opět maličké dobrodružství s orientací v prostoru, nakonec jsme ale zvolily úplně ten nejlepší výtah, který nás vyložil přímo u bazénů. Hoteloví hosté mohou tedy klidně odejít z pokoje jen v županu a s ručníkem v ruce.

Aquapark je místní oázou. Z prostředí starého Babylonu se rázem ocitnete v mořském světě plném nejrůznějších živočichů, korálů, majáků. Interiér je laděn do příběhů Julese Verna. Proplavete jeskyněmi, zahřejete se v saunovém světě, zažijete adrenalin na tobogánech, profrčíte divokou řekou a zrelaxujete v jeskyních vířivkách. Pokud se chcete i opalovat máte možnost vyjet výtahem na sluneční terasu a využít k odpočinku lehátka a houpací sítě. Z terasy je i hezký výhled na Ještěd a město.

  5322b47dd878aatriova-hala559e6d95f3e5bdan0631-small_

Třikrát denně probíhá laser show. Dokonalé představení, které nadchne dospěláky a děti doslova posadí do židlí. Pozorovala jsem malé děti, jak před začátkem neposedně poskakovaly, ale během show zůstaly jak zařezané s otevřenou pusou. Je to neobvyklá podívaná, která rozhodně stojí za vidění.

laser-show

4 hodiny utekly hrozně rychle a tak jsem ani nestihla vyzkoušet saunový svět, který je součástí. Oceňuji příjemně teplou vodu, zima mi nebyla, což se mi často v různých bazénech stává. Dostatek židlí a lehátek, relaxační zóny, občerstvovací část. Pro rodiny s malými dětmi hezké brouzdaliště i přebalovací podložky ve sprchách. Šikovný je systém převlékacích kabin i speciální sušák na mokré plavky, s kterým jsem se ještě nikde jinde nesetkala.

Po celém dni zábavy jsme se všechny doslova svalily do postelí. Druhý den jsme začali snídaní, která je formou švédských stolů. Ano, v hotelu podobné úrovně host jistě očekává kvalitní nabídku švédských stolů. Mé očekávání zde ale bylo překonáno. Snídaně obsahovala vše, nač si váš mlsný jazýček vzpomene. Teplý a studený bufet, ovoce, zelenina, oříšky, cereálie, jogurty, několik druhů zákusků a samozřejmě i teplé nápoje, džusy, kakao, mléko a další. Prostor, kde se snídaně podávají je dostatečně velký, neměly jsme problém usadit se k volnému stolu. Jak jsem měla po celý den pocit, že hotel je poloprázdný, u snídaně jsem viděla, kolik je zde ubytovaných hostů. Opravdu se to zde hemžilo lidmi všech věkových generací, nejvíce rodin s dětmi, přitom čas na snídani je dostatečně velký, podávají se od 7 do 10 hodin. Pokrmy číšníci a servírky průběžně doplňují, upravují, dorovnávají. Oproti jiným hotelům se mi zde líbil systém odnosu použitého nádobí. Číšnice průběžně prochází a přímo ze stolů vše odnáší. Máte tedy vždy dostatek prostoru na svém stole a nemusíte použité nádobí vrstvit do komínku po krajích stolů. Zážitek z příjemného startu dne v podobě dobré snídaně se přenese i do celého dne a tak nač otálet, vyrazily jsme tentokrát za poznáním.

20160917_094515

iQLANDIA je obrovské science centrum s planetáriem a stovkou nejrůznějších interaktivních exponátů. Svět experimentů a poznání. Několik pater, kde můžete klidě zkoumat a poznávat celý den a ještě zřejmě nestihnete všechno. Během dne probíhá vědecká show a nejrůznější workshopy. Je to svět, který musíte zažít na vlastní kůži. Pobyt zde je vhodný v každém věku, ale přeci jen na své si zde přijdou spíše starší děti od cca 10 let.

Pro ty menší určitě doporučuji iQPARK, který najdete přímo v Babylonském městečku. I nejmenší děti zde mají možnost prohloubit svoji přirozenou chuť objevovat, zkoumat a poznávat. Na vše si mohou sáhnout, vše vyzkoušet a několik hodin si nerušeně hrát. Ale i větší děti a dospěláci zde najdou řadu exponátů, které jsou tematicky členěny do nejrůznějších oblastí lidského života. Vyzkoušíte si testy, kvízy a hlavolamy a odejdete obohaceni o množství zajímavých informací.

 20160916_154640 20160916_155314img_1000

Pobyt ve Wellness Hotelu Babylon je u konce. Za dva dny jsme sice nestihly prozkoumat vše, co areál nabízí, ale i tak jsem si krásně užily. Například laser game, bowling nebo virtuální realitu musíme vyzkoušet zase někdy příště. Hotel na mě působil příjemným a útulným dojmem, ač se jedná o obrovský komplex. Ubytování zcela odpovídá a je dostačující. Třílůžkový pokoj je akorát prostorný. Plusem je minibar, do kterého si můžete dát chladit nápoje či potraviny. Jedná se o 4hvězdičkový hotel a tak můžete samozřejmě doma nechat ručníky, osušky, sprchové gely i šampony, vše bylo na pokoji připraveno, včetně balené vody a bonbonů na přivítanou. Oceňuji kartový systém. V areálech stačí pouze u vstupního turniketu přiložit kartu před čip a můžete vstoupit. Vyhnete se tak například frontě u pokladny a nemusíte nikde čekat. Na první pohled jsou ceny ubytování vyšší. Ovšem v kombinaci s nejrůznějšími variantami balíčků zábavy či wellness, je celková cena příjemná.

V některém hotelu podobné kategorie mívám pocit, že tam nepatřím, že nebudu s dětmi vítaným hostem. Zde jsem se s tímto pocitem vůbec nesetkala. Rodiny zde najdou samozřejmě dětské židličky, postýlky, přebalovací pultíky. Ocenění Baby friendly je oprávněné. Hotel je na děti připravený, stejně jako na business kongresy, teambuldingové akce, večírky, školení nebo svatby.

Od obchodních cest po rodinné i romantické pobyty. Málokterý komplex může přivítat nejrůznější klientelu a všem poskytnout dokonalý servis, jako právě Wellness Hotel Babylon.

 gal_9781 gal_9820
gal_9931

 

Napsal/a: Petra Hottmarová

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist