Soutěž: Fantastická zvířata a kde je najít

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Soutěže

Začátkem tohoto týdne vyšel český překlad nejnovější knihy J.K. Rowlingové, která je kompletním filmovým scénářem k filmu Fantastická zvířata a kde je najít.Vy máte právě teď možnost jeden výtisk vyhrát v této soutěži.

Kniha Fantastická zvířata a kde je najít: Původní scénář přináší nový originální příběh inspirovaný klasickou bradavickou učebnicí Fantastická zvířata a kde je najít od Mloka Scamandera. Autorka světoznámých knih o Harry Potterovi nás ve svém scénáristickém debutu zavede do známého, ale přitom zcela nového světa kouzel. Celosvětová premiéra stejnojmenného snímku od Warner Bros. proběhla 18. listopadu 2016.

„Scénáristický debut J.K. Rowlingové, Fantastická zvířata a kde je najít, je mistrovským vyjádřením autorčiny fantazie, vtipu a smyslu pro detail. Tento podmanivý příběh o odvaze, přátelství a lásce je stejně vzrušující ve své knižní podobě jako na velké obrazovce; jeho postavy si nelze nezamilovat. Na stránkách scénáře čtenáři plně docení spletitý, temný děj stejně jako chytré a dojemné dialogy, jimiž je J.K. Rowlingová proslulá,“ říká Helena Šváchová, překladatelka titulu Fantastická zvířata a kde je najít: Původní scénář.

Fantastická zvířata a kde je najít: Původní scénář

Děj knihy začíná v New Yorku v roce 1926, kdy se Mlok Scamander vrací z cesty kolem světa, během níž našel a zdokumentoval pestrou škálu kouzelných tvorů. Nakrátko se zastaví v New Yorku a zase by z něj bez nehody odjel… nebýt nečara Jacoba, ztraceného magického kufříku a útěku několika Mlokových fantastických stvoření, která by mohla způsobit světu nečarů i čarodějů pořádné problémy.

Pro čtenáře od 9 let, 288 stran.

Knihu si můžete objednat na www.albatrosmedia.cz.

J. K. Rowlingová dává svým dalším fantastickým příběhem vzniknout zcela nové sérii ze svého kouzelnického světa. Její bestsellerová série o Harrym Potterovi vycházela mezi lety 1997 a 2007. V tomto roce tak budou její fanoušci slavit 20 let od vydání prvního dílu Harry Potter a Kámen mudrců v angličtině.

Po celém světě se prodalo přes 450 milionů výtisků série, knihy byly přeloženy do 79 jazyků a vzniklo podle nich osm úspěšných velkofilmů. V Čechách se prodalo 1,7 milionu výtisků původní série.

Úspěšný byl také osmý příběh ze světa Harryho Pottera, na podzim roku 2016 vydaný scénář divadelní hry Harry Potter a prokleté  dítě. Během prvních tří měsíců od vydání knihy se v České republice prodalo téměř 100.000 jejích výtisků.

Harry Potter a prokleté dítě

Harry Potter to nikdy neměl snadné a teď, jako přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků, to má ještě těžší. Potýká se s minulostí, která nechce zůstat tam, kam patří, a jeho nejmladší syn Albus se mezitím musí prát s tíhou rodinného dědictví, o které nikdy nestál. Minulost a současnost se čím dál hrozivěji prolínají a otec i syn zjišťují nepříjemnou pravdu: temnota někdy vyvěrá z nečekaných míst.

Knihu si můžete objednat na www.albatrosmedia.cz.

Svoje fanoušky si získaly také potterovské omalovánky. Nejnovější vyšly zhruba před měsícem:

Harry Potter: Kouzelná místa a postavy

Vdechněte vlastní pojetí světu Harryho Pottera a podívejte se na známá místa!

Vítejte ve světě barev, kde potkáte své oblíbené postavy z filmů o Harry Potterovi a podíváte se na známá místa. Naše omalovánky vás provedou Bradavicemi i Příčnou ulicí, nahlédnete ke Gringottům i k Dursleyovým. Je jen na vás, jaké odstíny tomuto světu vdechnete, a jako inspirace vám opět poslouží nádherné skicy a barevné záběry z filmů.

Téměř stostránkové omalovánky si můžete objednat na www.albatrosmedia.cz.

 

Zahrajte si o scénář J. K. Rowlingové k filmu Fantastická zvířata a kde je najít

Sponzor soutěže: Albatros Media
Termín: 18.3.2017 - 31.3.2017

Kdo vyhrál?

irenajak (619)

Počet soutěžících: 271
Počet odeslaných tipů: 619

Správná odpověď

1. Do kolika jazyků byly přeloženy knihy o Harrym Potterovi ?
    B) do 79 jazyků

Hodně štěstí v soutěži!

Držíme palce, ať se vám při soutěžení daří. Zde je pár tipů, jak svoji šanci na výhru zvýšit:

  1. Vyhrává přesný nebo nejbližší vyšší tip, sledujte proto e-maily s upozorněním na překonání vašich tipů. S překonaným tipem už vyhrát nemůžete.
  2. Netipujte zpočátku moc vysoko, abyste mohli sledovat, jakým tempem tipy v soutěži přibývají.
  3. Jakmile se zapojíte do soutěže, zkontrolujte svoji e-mailovou schránku, najdete v ní svůj speciální odkaz, jehož prostřednictvím můžete jednou denně svůj tip upravit. Pokud e-mail potvrzující vaši účast v soutěži nedorazí do 30 minut, prohledejte složky Hromadné (na Seznamu), nebo Promo (v Gmailu), případně Spam. Až zprávu najdete, přetáhněte si ji do doručené pošty, abyste nepropásli upozornění.
  4. Přímo zde můžete sledovat, jak dopadl váš tip při pravidelné kontrole.
  5. Podívejte se na vyhodnocené soutěže, abyste měli představu, jaké počty tipů jsou reálné.

A teď už s chutí do soutěžení 🙂

Toto taky stojí za přečtení!

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist