Bezpečný dětský pokoj a rady, jak ho zařídit

Rubrika: Domácnost a bydlení

Konečně máte potvrzené těhotenství a jste v slastném očekávání vytouženého potomka. Shromažďujete výbavičku, vyklízíte pracovnu a přetváříte ji v dětský pokoj. Víte, ale jak ho správně zařídit, aby byl pro dítko bezpečný a nedocházelo v něm k úrazům? Máme pro vás několik tipů, díky nimž to hravě zvládnete!

Kámen úrazu – dveře

Drtivá většina z nás řeší jako první výmalbu, podlahovou krytinu a dveře pokoje. A právě u špatně umístěných dveří existuje potenciální riziko úrazu. Pokud nechcete do místnosti umístit shrnovací dveře nebo nemáte prostor a vhodné dispozice pro dveře zasouvací, vsaďte na klasiku, která se ale bude otevírat alespoň na 90° přímo ke stěně. Nejen, že budete na dítko vidět, ale také minimalizujete riziko úrazu, který může být zapříčiněn dveřmi, které nebezpečně vyčnívají do místnosti.

Nábytek bez ostrých hran

Při výběru nábytku se nenechte uchlácholit pouze jeho nízkou cenou. Vybírejte takové kousky, které nedisponují ostrými hranami a dítko se tak o ně nemůže poranit. Pokud přeci jen ostré hrany nelze minimalizovat, opatřete je alespoň speciálními ochrannými pomůckami z plastu nebo pěnové hmoty.

Dalším problémem je kvalita a životnost nábytku. Pokud zvolíte tu nejlevnější variantu, počítejte s tím, že po nějaké době a nájezdech autíček či koňských povozů budou na skříňkách viditelné stopy, jež zamaskujete pouze stěží.

Náš tip: Prozkoumejte Kik aktuální leták na tento týden, v němž se čas od času ochranné pomůcky objevují.

Pozor na koberce

Plovoucí podlahy jsou poměrně náchylné k poškození nebo zkroucení v důsledku vysoké vlhkosti (například vylité pití). Dlaždice jsou naopak pro dětské nožky a ruce poměrně studené. Jako nejvhodnější alternativa se tedy jeví koberec.

I jeho výběr ale nedoporučujeme podceňovat. Vhodné jsou zejména kusové koberce s delším vlasem nebo klasické koberce opatřené speciální podložkou vyplněnou tenkým molitanem či antialergickou střiží, která minimalizuje riziko oděrek a popálenin.

Náš tip: V Kika aktuálním letáku pro tento týden najdete spoustu zlevněných kusových koberců.

Stoly a skříně bez skla

Při výběru stolu sázejte na jeho přírodní materiály a vyvarujte se skleněných výplní. Takové těžítko, které dítko na stůl upustí, může napáchat pořádnou neplechu a k úrazu nebude daleko.

O skleněných výplních se musíme zmínit také v souvislosti se skříněmi. Ani zde není vhodné sázet na ty, které jsou sklem vyplněné. Klasické neforemné skříně můžete navíc nahradit závěsnými poličkami nebo textilními bednami, které se do dětského pokoje perfektně hodí.

Aby vaše snaha nepřišla vniveč…

Vybavit bezpečný dětský pokoj rozhodně není záležitostí stokorun. Průměrně za něj rodiče zaplatí něco kolem 20 tisíc korun. Ideální samozřejmě je, pokud si jeho vybavení můžeme dovolit prostřednictvím uspořených financí. Pokud ale dostatek vlastních prostředků nemáte, je jistou alternativou nebankovní půjčka.

I tu je však potřeba vybírat obezřetně. Ideální je, pokud mezi sebou jednotlivé půjčky porovnáte a vyberete ten s nejlepšími parametry. Zaměřte se zejména na hodnotu RPSN, ale i podmínky, za které je daný úrok platný. V opačném případě byste mohli neuvážené investice do dětského pokoje litovat.

Napsal/a: PR článek

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist