Soutěž: audioknihy pro děti

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Soutěže

Cesta na dovolenou může trvat hodiny. Zabavit při ní děti se může zdát jako nadlidský úkol. Zkuste to letos s nějakou pěknou audioknihou. 3 tipy najdete v tomto článku a 3 vás je vyhrají v soutěži, která je také jeho součástí 😉

Anne ze Zeleného domu

Zrzavé, pihovaté, hubené, copaté a upovídané děvčátko jménem Anne Shirleyová přijíždí na nádraží v Bright Riveru na kanadském Ostrově prince Edwarda.

Co ji tady asi čeká? Dvojice stárnoucích sourozenců, kteří se rozhodli, že k sobě vezmou osiřelého chlapce ze sirotčince, aby jim vypomáhal na farmě. Jenže dorazila holka. Natěšená, neústupná dívčina s hlavou plnou barvitých představ o tom, co si pro ni budoucnost přichystala. Podaří se jí přesvědčit plachého Matthewa a praktickou Marillu, aby si ji v Zeleném domě přece jenom nechali?

Anne totiž umí svými způsoby „co na srdci to na jazyku“ a tendencí nořit se do snění v nejnevhodnějších okamžicích způsobit nečekané trable, avšak svými trampotami často rozveselí i ty nejzatvrzelejší mrzouty. Bystrou myslí, přímým jednáním a bujnou fantazií dokáže Anne změnit nejen svoje pěstouny, ale celou vesničku Avonlea, která je s trochou imaginace tím nejkouzelnějším místem pod sluncem.

Oblíbená, nadčasová dětská klasika Anne ze Zeleného domu kanadské autorky Lucy Maud Montgomery vychází jako audiokniha v podání Kláry Sedláčkové-Oltové.

Poslechněte si, jak Anne přijíždí do Avonlea

Audioknihu si můžete objednat na www.onehotbook.cz. Audiokniha vychází jako CD mp3 i ke stažení prostřednictvím digitálních distribucí jako mp3.

Jak vycvičit draka

Jak se stát největším vikingským hrdinou všech dob? Můžete se jím prostě narodit. Může vám to zákulisními intrikami zařídit vaše babička. Nebo se k tomu můžete dopracovat vlastní pílí jako Škyťák Šelmovská Štika III., známý válečnický náčelník kmene Chlupatých chuligánů, obávaný bojovník a amatérský přírodovědec.

Ani jeho cesta na trůn však nebyla jednoduchá. První zkouškou odvahy pro bojovné mladíky je totiž obtížný úkol: chytit a ochočit si draka. Škyťák se však v dětství coby potenciální následník příliš nepředvedl; byl hochem nemotorným, nevysokým a nešikovným, více než svaly se snažil používat důvtip. Nicméně jeho chabý úlovek – mrňavý a bezzubý dráček – ukáže, že se v něm (stejně jako v jeho „krotiteli“) možná skrývá víc, než je na první pohled patrné.

Začíná báječné dobrodružství plné strašlivých netvorů, zbrusu nových metod výcviku draků a spousty legrace…

První díl dětské série Škyťák Šelmovská Štika III. od anglické spisovatelky Cressidy Cowell, který se stal také předlohou stejnojmenného úspěšného animovaného filmu z roku 2010 i jeho pokračování Jak vycvičit draka 2 (2014), na něž by měl navazovat třetí film, vychází jako audiokniha Jak vycvičit draka v podání Davida Novotného.

Poslechněte si, jak Škyťák poprvé hovoří s drakem Bezzubkou

Audioknihu si můžete objednat na www.onehotbook.cz. Audiokniha vychází jako CD mp3 i ke stažení prostřednictvím digitálních distribucí jako mp3.

Knihy džunglí

Dobrodružství ztraceného chlapce, jehož pronásleduje krutý chromý tygr Šer Chán, ale zachrání ho vlci. Získává jméno Mauglí a aby mohl být přijat do vlčí smečky, musí se za něj zaručit ještě další dvě zvířata: starý medvěd Balú, který vyučuje mláďata zákonům divočiny, a černý pardál BaghÍra.

Vyprávění sestává z povídek, přičemž Mauglí (Jan Zadražil) je hlavním hrdinou více než poloviny z nich, další dotvářejí obraz džungle i jejích obyvatel a ukazují osudy jednotlivých zvířat v podání herců jako David Novotný, Marek Lambora, Igor Bareš, Jan Vlasák, Marek Holý a Jaromír Nosek.

Příběhy napsané v 19. století pro současné děti citlivě převyprávěla Jitka Škápíková.

Poslechněte si, kdo se přimlouvá za lidské mládě a další střípky příběhů

Audioknihu si můžete objednat na www.onehotbook.cz. Audiokniha vychází jako CD mp3 i ke stažení prostřednictvím digitálních distribucí jako mp3.

Hrajte o audioknihy na cesty

Sponzor soutěže: OneHotBook
Termín: 14.7.2017 - 27.7.2017

Kdo vyhrál?

O. Réblová (197), dob...aii@... (199) a H. Křížová (200)

Počet soutěžících: 143
Počet odeslaných tipů: 195

Správná odpověď

1. Kdo režíroval všechny 3 audioknihy?
    C) Jitka Škápíková

Hodně štěstí v soutěži!

Držíme palce, ať se vám při soutěžení daří. Zde je pár tipů, jak svoji šanci na výhru zvýšit:

  1. Vyhrává přesný nebo nejbližší vyšší tip, sledujte proto e-maily s upozorněním na překonání vašich tipů. S překonaným tipem už vyhrát nemůžete.
  2. Netipujte zpočátku moc vysoko, abyste mohli sledovat, jakým tempem tipy v soutěži přibývají.
  3. Jakmile se zapojíte do soutěže, zkontrolujte svoji e-mailovou schránku, najdete v ní svůj speciální odkaz, jehož prostřednictvím můžete jednou denně svůj tip upravit. Pokud e-mail potvrzující vaši účast v soutěži nedorazí do 30 minut, prohledejte složky Hromadné (na Seznamu), nebo Promo (v Gmailu), případně Spam. Až zprávu najdete, přetáhněte si ji do doručené pošty, abyste nepropásli upozornění.
  4. Přímo zde můžete sledovat, jak dopadl váš tip při pravidelné kontrole.
  5. Podívejte se na vyhodnocené soutěže, abyste měli představu, jaké počty tipů jsou reálné.

A teď už s chutí do soutěžení 🙂

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist